Ranking Komunikacja Miejska 2017

Redakcja Strefy Gospodarki przeprowadziła kolejną edycję Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej tym razem za rok 2017. Wyniki naszego Rankingu przedstawiamy poniżej, brane pod uwagę były w nim zarówno kwestie techniczne, finansowe, związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi jak również udział przedsiębiorstw w życiu lokalnej społeczności. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami na temat Laureatów…zwycięzcom zaś serdecznie gratulujemy!

 

Helena Ulanowska, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Katowice Sp. z o.o. :

Z niezwykłym zadowoleniem przyjęłam informację, iż PKM Katowice znalazł się na podium w rankingu firm komunikacji miejskiej w Polsce. Ta nagroda jest podziękowaniem za ciężką pracę i konsekwencję w działaniu dla całej załogi.

Ostatnie lata były czasem wytężonej pracy nad poprawą jakości świadczonych usług. Udało się nam pozyskać dofinansowanie na zakup 100 szt. autobusów w ramach RPO WSL 2014 – 2020 oraz złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zakupu kolejnych 35 szt. autobusów w ramach POIiŚ 2014 – 2020. Od kilku lat naszym priorytetem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Jesteśmy pierwszą firmą działającą na obszarze KZK GOP, która rozpoczęła planowe wdrażanie autobusów wyposażonych w klimatyzację, a w najbliższych latach na linie wprowadzimy 20 autobusów elektrycznych.

Mariusz Kuszel, Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Inowrocławiu:

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Inowrocławiu po raz kolejny znalazło się w dziesiątce najlepszych przedsiębiorstw komunikacji miejskich w Polsce. Jest to dla nas duże wyróżnienie i zarazem potwierdzenie, że obrany kierunek rozwoju zostaje doceniony i przynosi efekty zauważalne w skali kraju. Na sukces każdej firmy składa się codzienny wysiłek pracowników, dlatego też pragnę symbolicznie podziękować naszym obecnym, jak i byłym pracownikom za rzetelność i zaangażowanie, dzięki którym komunikacja miejska w Inowrocławiu już od 105 lat z powodzeniem się rozwija. W przededniu kolejnej, istotnej inwestycji dla MPK Inowrocław, warto wspomnieć, iż możemy szczycić się mianem prekursora proekologicznych rozwiązań dla transportu publicznego i po dzień dzisiejszy największą w Polsce flotą autobusów hybrydowych. Gratuluję przedsiębiorstwom, które uplasowały się w czołowej dziesiątce rankingu i życzę nam wszystkim kolejnych sukcesów i dalszego wkładu w rozwój transportu publicznego w Polsce.

 

 1.  Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. w Warszawie
 2.  Metro Warszawskie Sp. z o.o.
   Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie Sp. z o.o.
 3. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach Sp. z o.o.
 4.  Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Tychach
   Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o.
 5. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu Sp. z o.o.
 6.  Kaliskie Linie Autobusowe Sp. z o.o.
   Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Nowym Sączu
 7.  Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Grudziądzu
 8.  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Zakład Budżetowy w Łomży
 9.  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Inowrocławiu
   Miejski Zakład Komunikacji w Lesznie
   Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Sp. z o.o.

 

Wydania archiwalne