Z inwestycyjnym rozmachem

Pomorska SM jest jedną z nielicznych spółdzielni budujących na bieżąco nowe mieszkania, mogącą pochwalić się ugruntowaną pozycją na lokalnym rynku developerskim. Atutem Spółdzielni są tereny będące w jej posiadaniu. Dzięki temu proces inwestycyjny może być prowadzony w sposób ciągły, co pozwala planować rozwój zasobów w perspektywie kilku lat.

„Ptasie ogrody” ukończone …

W 2017 roku zakończyła się realizacja zespołu budynków wielorodzinnych pod nazwą „Ptasie Ogrody”. W ramach osiedla wybudowano 3 budynki z 67 mieszkaniami i trzema podziemnymi garażami wielostanowiskowymi. Osiedle dysponuje monitoringiem, systemem masterkey oraz kontrolą dostępu do piwnic i garaży. Każda klatka wyposażona jest w windę, a ich przestronność i nowoczesne wykończenie z dużymi obrazami przedstawiającymi kolorowe ptaki powodują, że mieszkańcy czują się jak w przedsionku własnego mieszkania. Te ostatnie, o powierzchni od 29-140 m², charakteryzują się ponadto elastyczną aranżacją.
– Osiedle „Ptasie Ogrody” łączy elegancję, nowoczesność, dbałość o szczegóły i bezpieczeństwo – wylicza z dumą Wiesław Gęsikowski Prezes Zarządu Pomorskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Bydgoszczy. – Inwestycja została doceniona tytułem Grand Prix w konkursie „Budowa na Medal Pomorza i Kujaw 2017”, w kategorii budownictwo mieszkaniowe/osiedle.

… „Leśny Zakątek 2” – już wkrótce

Równolegle kontynuowana jest budowa osiedla „Leśny Zakątek 2”, W ramach 2 i 3 etapu inwestycji powstanie pięć budynków. W 2018 roku zostaną oddane do użytku 3 budynki ze 101 mieszkaniami oraz 3 lokalami użytkowymi. Pod każdym budynkiem znajdować się będzie garaż wielostanowiskowy na kilkadziesiąt samochodów. W kolejnym roku planowane jest ukończenie kolejnych 2 budynków, z 97 lokalami mieszkalnymi i 2 garażami wielostanowiskowymi. Podobnie jak w przypadku osiedla „Ptasie Ogrody”, najważniejsze wyróżniki inwestycji to nowoczesność, elegancja i wygoda zamieszkania.

Z ekonomicznymi argumentami

Autem mieszkań (nowych i w obrocie wtórnym), jest średnia cena za 1 m² powierzchni użytkowej będąca jedną z najniższych w Bydgoszczy. Kolejny stanowi możliwość zaciągnięcia korzystnego kredytu hipotecznego na zakup mieszkania, dzięki gwarancji wiarygodności Spółdzielni oraz jej dobrej współpracy z bankami. Nowych członków przyciąga również dbałość o zasoby mieszkaniowe, nie tylko w okresie gwarancji, ale i przez długie lata eksploatacji budynku.

 

(fot. 1 Pomorska SM)

Wydania archiwalne