Klient na pierwszym miejscu

…to dewiza jaką kierują się działające w naszym kraju Banki Spółdzielcze. Redakcja Strefy Gospodarki po raz kolejny przyjrzała się bankowości spółdzielczej a efektem naszej pracy jest wyłonienie wąskiego grona liderów Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych za rok 2018.

Bliskość Klienta, świetna obsługa…ale też bardzo dobra oferta to niewątpliwe zalety bankowości spółdzielczej. Są zdecydowanie bliżej lokalnych społeczności, z nich się przecież wywodzą znając lokalne problemy i uwarunkowania. Po raz kolejny postanowiliśmy wyłonić liderów polskiej bankowości spółdzielczej poprzez organizację Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych za rok 2018. Pod uwagę brany był szereg czynników od stricte finansowych, poprzez kwestie polityki kadrowej na prowadzonej polityce z zakresu odpowiedzialności społecznej i współuczestniczenia w życiu lokalnych społeczności skończywszy.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Andrzej Kiszakiewicz, Prezes Zarządu Lubusko-Wielkopolskiego Banku
Spółdzielczego z siedzibą w Drezdenku: Bank Ludowy Sp. z o.o. – taka była pierwsza nazwa, powstał w czerwcu 1948 roku z inicjatywy miejscowych kupców, rzemieślników, rolników i urzędników, działając przez 40 lat jako bank podległy BGŻ. Właściwy rozwój nastąpił w latach 90., kiedy osiągane wyniki finansowe umożliwiły przyłączenie dwóch upadających banków w Strzelcach Kraj. i Krzyżu Wlkp. Od tego okresu trwa systematyczny rozwój finansowy i osiągane sukcesy: m.in. najbardziej efektywny bank spółdzielczy w konkursie Gazety Bankowej, najlepszy bank spółdzielczy w swojej grupie bilansowej KZBS. Z sumą bilansową w wysokości 300 mln zł oraz kapitałem własnym ok. 40 mln zł, jesteśmy jednym z najlepszych banków spółdzielczych w Polsce. Mając zezwolenie KNF działamy na terenie pięciu województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego,

1. Bank Spółdzielczy w Brodnicy
2. Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej
Bank Spółdzielczy w Skierniewicach
3. Bank Spółdzielczy w Barlinku
4. Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie
5. Nadsański Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli
6. Bank Spółdzielczy w Brańsku
7. Bank Spółdzielczy w Jarosławiu
8. Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim
9. Bank Spółdzielczy w Inowrocławiu
10. Lubusko-Wielkopolski Bank Spółdzielczy w Drezdenku
11. Lubusko-Wielkopolski Bank Spółdzielczy w Drezdenku

Wydania archiwalne