Zainwestuj, wypoczywaj i zarabiaj!

Położona na wschodnim zboczu Gór Orlickich część miasta Duszniki Zdrój, to jeden z najpopularniejszych w Polsce ośrodków narciarskich – Zieleniec Ski Arena. Właśnie tutaj powstaje INFINITY Zieleniec ski & spa, Laureat nagrody Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2018. Ten luksusowy aparthotel to nie tylko świetna inwestycja na lata, ale również doskonałe miejsce dla miłośników sportu i rekreacji.

Aparthotel = dobra lokata kapitału

INFINITY Zieleniec ski & Spa to aparthotel sprzedawany w systemie condo. Jest to skrót słowa condominium, co z łacińskiego oznacza: con- = „współ-” oraz dominium = „panowanie”, czyli system, w którym prywatne osoby są właścicielami pojedynczych lokali, za części wspólne (korytarze, windy, a także części zielone) odpowiada operator. To nowoczesna i ostatnio coraz bardziej popularna forma lokowania kapitału. Deweloper przyjął zasadę, że apartament sam na siebie zarabia: inwestor podczas swojej nieobecności odnotowuje zyski w postaci wynajmu apartamentu, co przynosi korzyści obu stronom. Poza apartamentami, które są dostępne w opcji jedno-, dwu- lub trzypokojowej, na miejscu znajdziemy basen, strefę spa & wellness oferującą szeroki wachlarz zabiegów, restaurację oraz kawiarnię. Dla wygody narciarzy udostępnione zostaną przechowalnie i wypożyczalnie sprzętu zimowego, skibar, strefa apres-ski oraz wiele innych udogodnień. W kompleksie powstanie też centrum konferencyjne, które w zależności od potrzeb może być dowolnie modyfikowane – przesuwne ściany pozwalają na przyjęcie nawet 800 osób. Wysoki standard apartamentów, doskonała lokalizacja oraz liczne atrakcje, stanowią tylko część atutów INFINITY Zieleniec ski & spa. To przede wszystkim centrum sportów zimowych, ale także miejsce, gdzie amatorzy pieszych wędrówek będą zachwyceni bogactwem natury.

Skąd pomysł na inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej?

Każda inwestycja jest szczegółowo sprawdzana pod kątem lokalizacji. Zieleniec to doskonałe miejsce zarówno na zimowy i letni wypoczynek, jak również na skorzystanie z leczniczych właściwości regionu. Panujący tu specyficzny mikroklimat porównywalny do alpejskiego ma pozytywny wpływ na organizm i sprzyja zwiększeniu produkcji czerwonych krwinek. W sezonie wakacyjnym czas umilą piesze lub rowerowe górskie eskapady, a okoliczne uzdrowiska zapraszają do pijalni naturalnych, leczniczych wód zlokalizowanych w parkach zdrojowych. Umiejscowienie INFINITY Zieleniec ski & spa w sercu Zieleniec Ski Arena, zapewnia doskonały dostęp do każdej atrakcji związanej ze sportami zimowymi. Utrzymująca się ponad 160 dni w roku pokrywa śnieżna pozwala cieszyć się szusowaniem po stokach, dłużej niż w pozostałych regionach. Rozbudowane zaplecze narciarskie to aż 22 km tras zjazdowych, 5 kolei linowych, 24 wyciągi, snow park i half-pipe. Dodatkowym atutem jest bliskość naszego południowego sąsiada. W Czechach możemy poznać odmienną kulturę, zasmakować w lokalnych daniach oraz zwiedzić pięknie zachowany zamek w Nachodzie (najbliżej położona miejscowość po przekroczeniu granicy).

10 lat na rynku i kilkadziesiąt realizacji

Spółka Czarna Góra Apartamenty to doświadczony polski deweloper. Spod jego skrzydeł wyszły takie projekty, jak: Aparthotel Czarna Góra, Apartamenty Czarna Góra, Hotel Morawa oraz Czarna Góra Resort, w tym: Villa Czarna Góra, Alpine Coaster Czarna Żmija oraz koleje i wyciągi linowe. Przedsiębiorca specjalizuje się w budownictwie na terenach górskich. – Naszym oczkiem w głowie jest sześcioosobowa, najszybsza w Polsce kolej linowa o wdzięcznej nazwie Luxtorpeda – mówi przedstawiciel Czarna Góra Resort – Długa na 1370 m potrafi w ciągu godziny przetransportować na szczyt 2400 osób. Mogłoby być jeszcze szybciej, ale niestety ograniczają nas przepisy dotyczące urządzeń kolei liniowych przeznaczonych do przewozu osób. Uwagę przykuwa również niespełna kilometrowy Alpine Coaster Czarna Żmija. Skok adrenaliny dla amatorów wrażeń zapewnia zjeżdżalnia grawitacyjna z trzema pętlami oraz przejazdem wiaduktem zawieszonym nad potokiem. Rekord długości tego typu atrakcji w Polsce również należy do dewelopera. Całoroczny obiekt jest przeznaczony dla małych i dużych – to doskonała forma rozrywki na najwyższym światowym poziomie bezpieczeństwa.

Nie tylko Zieleniec

INFINITY Zieleniec ski & spa to nie jedyny aparthotel realizowany obecnie przez spółkę. Już w grudniu tego roku do użytku zostanie oddana inna tego typu inwestycja, Czarna Perła. – Powstający obiekt poza apartamentami będzie mieścił między innymi centrum usługowo-rozrywkowe jak również przedszkole i szkołę narciarską– mówi przedstawiciel Czarna Góra Resort – Jestem przekonany o słuszności tych projektów. Przyczyniają się one nie tylko do realnych zysków inwestorów, ale również do rozwoju regionu, w których się znajdują. Każde zamierzenie budowlane powstaje w zamyśle wzrostu gospodarczego gminy: tworzone są nowe miejsca pracy, a ośrodki poprzez szereg atrakcji i udogodnień rokrocznie przyciągają szersze grono turystów, co przekłada się na większe wpływy do budżetów miast. Tym bardziej jest mi miło, że zostaliśmy docenieni przez Kapitułę i otrzymaliśmy tytuł Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2018. Wyróżnienie jest sukcesem wszystkich osób pracujących przy powstawaniu INFINITY Zieleniec ski & spa, od projektu do realizacji i najwyższej jakości obsługi.

Wysoki standard i jasne zasady

Słowa te doskonale oddają ideę przyświecającą aparthotelom. Komfortowe lokale o powierzchni od 28 do 118 m² urządzone w klasie premium, wyposażone w najwyższej jakości sprzęty, z pewnością zachęcą gości do skorzystania z oferty. Do każdego apartamentu przypisane jest miejsce parkingowe. Jasne zasady sprzedaży i użytkowania lokali przyciągają coraz to nowych inwestorów. Kupujący ponosi jednorazowy koszt związany z nabyciem prestiżowych nieruchomości, natomiast wszystkie opłaty związane z wynajmem (media, koszty z tytułu zarządzania nieruchomością, ubezpieczenie) są po stronie doświadczonego operatora. Wszystkie apartamenty są oddawane w opcji „pod klucz”, więc nabywca od razu dostaje gotowy produkt, który zarabia na siebie. Dzięki jasnym zasadom współpracy, operator gwarantuje, że właściciel zyska stopę zwrotu na poziomie 7% od zainwestowanej kwoty netto w skali roku, niezależnie od tego czy lokal jest wynajmowany czy też nie. Takie rozwiązanie to doskonała długoterminowa lokata. Umowę można podpisać na okres pięciu lat, dziesięciu lub bezterminowo. Inwestując w system condo, stajemy się właścicielami wysokiej klasy apartamentu, w którym miło spędzając czas zarabiamy.

Wszystkie rozwiązania proponowane przez dewelopera oraz innowacyjne podejście to turystyki przyciągają turystów. Współdziałania z władzami i społecznością lokalną, są gwarancją rozwoju regionu. Wpływa to bezpośrednio na zwiększenie jego rozpoznawalności i atrakcyjności, a to z kolei gwarantuje zysk, bezpieczeństwo inwestycji i wzrost wartości nieruchomości.

(fot. 1 – Zieleniec)

(fot. 2 – Zieleniec)

Wydania archiwalne