Ciepło, cieplej…Panasonic!

Energię pozyskują z otoczenia, są ekologiczne, wydajne, niezwykle oszczędna a na dodatek bardzo proste w instalacji – mowa o modelach typu All-in-One z linii Panasonic Aquarea.

Budując czy remontując stajemy przed szeregiem wyborów – jednym z tych najważniejszych jest wybór sposobu ogrzewania nieruchomości i ciepłej wody użytkowej. Kalkulacja musi uwzględniać zarówno koszty instalacji jak i bieżącej eksploatacji – pompy ciepła kuszą coraz większą liczbę Polaków. Doskonałą pozycją na rynku są w tej kategorii pompy typu All-in-One z linii Panasonic Aquarea.

Przyjazne użytkownikowi
Mogą służyć zarówno do ogrzewania zimą…jak i chłodzenia domu latem, posiadają najwyższą klasę efektywności energetycznej A+++ i utrzymują wysoką sprawność nawet w niskich temperaturach zewnętrznych, ich oprogramowanie można skonfigurować pod konkretne wymaganie domu, nawet energooszczędnego w celu zwiększenia efektywności energetycznej. To tylko kilka z ich zalet ponieważ rozwiązania typu All-in-One występują w wielu wariantach od 3 kW do 16kW są dostosowane do potrzeb każdego użytkownika. Na dodatek ich sterowanie jest bardzo proste – 3,5 calowy panel LCD zapewnia dostęp do takich parametrów, jak temperatura pomieszczenia, współczynnik COP oraz zużycie energii w skali dnia, tygodnia i roku. Do jego podstawowych funkcji należą m.in. automatyczne przełączanie trybów ogrzewania i chłodzenia czy regulacja wydajności ze względu na temperaturę panującą w pomieszczeniu. Dodatkowo sterownik jest zintegrowany z funkcją Aquarea Smart Cloud, która umożliwia kontrolowanie pracy pompy ciepła z dowolnego miejsca za pośrednictwem smartfonu, tabletu bądź komputera. Co ważne, panel ten posiada wbudowany czujnik temperatury i można odłączyć od urządzenia, a następnie zamontować w dowolnym pomieszczeniu w odległości do 50 m od jednostki. Eliminuje to potrzebą instalacji termostatu.
Nowością jest dostęp serwisowy dla firmy instalatorskiej, który umożliwia zdalną kontrolę nastaw i parametrów pracy, powiadomienia o usterkach, ostrzeżenia o możliwej awarii i zdalnym serwisowaniu.

…oraz monterowi
Fabrycznie wyposażona jest w podstawowe elementy instalacji hydraulicznej tj. manometr, zawór bezpieczeństwa, automatyczny odpowietrznik, naczynie wzbiorcze, grzałkę przepływową, pompę obiegową elektroniczną klasy A, filtr z zaworami odcinającymi oraz zawór trójdrogowy. Fabrycznie zamontowane orurowanie skraca czas instalacji o połowę, a dzięki umieszczeniu przyłączy w dolnej części, instalator ma do nich swobodny dostęp. Dzięki temu jej montaż jest stosunkowo szybki i prosty, co jest atutem nie tylko z punktu widzenia instalatora, ale także właściciela budynku, dla którego krótszy czas instalacji oznacza niższy koszt. Dodatkową nowością w ramach pomp Aquarea All-in-One High Performance jest wbudowany zestaw dwustrefowy. To oznacza, że w obudowie dokładnie tych samych gabarytów mieszczą się dwie pompy wody i dwa filtry obsługujące dwa niezależne obwody grzewcze. W efekcie urządzenie zapewnia ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe jednocześnie, przy czym dla obu obwodów możliwe są dwie różne nastawy temperatury wody. Dzięki temu jednostka, w odróżnieniu od podstawowego rozwiązania, nie wymaga wykorzystania zbiornika buforowego ani dodatkowego zestawu dwustrefowego i zachowuje kompaktowe wymiary.

(fot. 1 – Panasonic)

 

Wydania archiwalne