Ciągle w elicie

Z Dominiką Radziwonka HR Manager w firmie Rödl & Partner rozmawia Klaudiusz Łopatecki.

Firma Rödl & Partner po raz kolejny zdobyła tytuł Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR, czego serdecznie gratuluję. Co wpływa na to, że cały czas znajdują się Państwo w czołówce pracodawców w kraju?

Rödl & Partner jest firmą, która prężnie się rozwija na rynku polskim od 27 lat. Z każdym rokiem wspieramy biznes coraz to większego grona Klientów. Świadczymy usługi w zakresie doradztwa prawnego, podatkowego, audytu, a także outsourcingu procesów biznesowych czyli księgowości finansowej i płacowej. Jakość usług jest dla nas jedną z największych wartości, a wiemy, że bez zaangażowanych i mogących się rozwijać Pracowników nie byłoby to możliwe. Wiele inwestycji w firmie ma na celu stworzenie i rozwijanie atrakcyjnych miejsc pracy dla naszych Pracowników.

Przywiązują Państwo olbrzymią wagę do zapewnienia pracownikom możliwości rozwoju umiejętności. Co Państwa wyróżnia, jeśli chodzi o zakres szkoleń?

Z racji specyfiki naszej działalności, uczenie i rozwijanie się towarzyszy nam na co dzień. Nasi Pracownicy zdobywają tytuły naukowe, kończą liczne kursy, aby móc pracować z Klientami świadcząc usługi na najwyższym poziomie. Rödl & Partner finansuje te projekty, wspiera przy wyborze uczelni, kursu, szkolenia, a także niejednokrotnie oferuje urlopy na okres przygotowania do egzaminów. Szkolenia rozwijające kompetencje społeczne nie są mniej ważne od szkoleń merytorycznych. Poza Programem Developmentowym dla wszystkich Managerów oferujemy szkolenia mające na celu ułatwienie współpracy z koleżankami i kolegami, a także z Klientem w środowisku biznesowym. Wspieramy również proces nauki języków obcych, aby nasi Pracownicy mogli swobodnie komunikować się z Klientami obcojęzycznymi. Pod koniec 2018 roku w dziale HR powstał zespół dedykowany szkoleniom i rozwojowi, który obecnie pracuje nad stworzeniem nowej polityki szkoleniowej, dopasowanej do potrzeb Pracowników.

Podejmują Państwo zakrojoną na szeroką skalę współpracę z uczelniami. Proszę przybliżyć temat.

Od kilku lat rozwijamy koncepcję Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu, dlatego nasi Specjaliści, przy współpracy z Kołami Naukowymi Wyższych Uczelni organizują bezpłatne warsztaty dla studentów. Warsztaty odbywają się we wszystkich naszych Oddziałach, kilka razy w roku. Niejednokrotnie studenci, którzy na nie uczęszczają, odbywają u nas praktyki, a docelowo stają się naszymi Pracownikami. W Rödl & Partner kierujemy się zasadą dzielenia się wiedzą.

Co jeszcze sprawia, że Rödl & Partner jest atrakcyjnym pracodawcą?

Praca w Rödl & Partner to przede wszystkim możliwość wzięcia udziału w rozwoju biznesu. Każdy Pracownik może wypowiedzieć się na temat proponowanych usprawnień oraz kierunku rozwoju firmy. Niedawno został powołany Zespół Ciągłego Doskonalenia przyjmujący pomysły Pracowników, które w formie projektów, niejednokrotnie z udziałem ambasadora pomysłu, wdrażane są w naszej firmie. Ważny jest dla nas dialog z Pracownikiem, dzięki któremu wiemy jakie obszary naszego biznesu działają poprawnie, a które powinniśmy doskonalić.

Jak przedstawiają się plany firmy na przyszłość?

Rödl & Partner w najbliższej przyszłości planuje skupić się na rozwoju komunikacji z Pracownikiem, jeszcze częstszym i systematycznym, dzięki czemu firma będzie mogła się rozwijać zgodnie z potrzebami zarówno Pracowników, jak i naszych Klientów.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

(fot. 1 – Dominika Radziwonka – HR Manager Roedl & Partner)

Wydania archiwalne