ŻEGNAJ DZISIEJSZY ŚWIECIE – WITAJ PRZYSZŁOŚCI

11 marca w niemieckim Frankfurcie podczas targów ISH firma Panasonic zaprezentowała nową generację pomp ciepła linii Aquarea. Nowa generacja Aquarea J wyróżnia się nie tylko wysoką wydajnością energetyczną, nietuzinkowym wzornictwem i komfortem użytkowania, ale jest przede wszystkim najbardziej przyjazną środowisku naturalnemu serią wprowadzoną przez japońskiego giganta już nagrodzoną tytułem Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2019.

Z Robertem Kałużnym Key Account Manager A2W firmy Panasonic Appliances Air Conditioning Europe rozmawia Grzegorz Kozick

Panie Robercie seria Aquarea to flagowy produkt Państwa firmy. Czym wyróżnia się ona na tle konkurecji?

Aquarea to nowatorski, energooszczędny system zapewniający idealną temperaturę w domu oraz ciepłą wodę użytkową. Projektując nasze urządzenia myślimy wielowątkowo o takich aspektach jak wygoda i oszczędności dla użytkownika końcowego oraz instalatora, co pozwala obniżyć koszty instalacji i serwisu jednocześnie dbając, aby nasze urządzenia były przyjazne dla środowiska. Sterowanie urządzeniami All-in-One jest bardzo proste. Indywidualny 3,5-calowy panel LCD zapewnia dostęp do takich parametrów, jak temperatura pomieszczenia, współczynnik COP oraz zużycie energii w skali dnia, tygodnia i roku. Do jego podstawowych funkcji należą m.in. automatyczne przełączanie trybów ogrzewania i chłodzenia czy regulacja wydajności ze względu na temperaturę panującą w pomieszczeniu. Dodatkowo sterownik jest zintegrowany z funkcją Aquarea Smart Cloud, która umożliwia kontrolowanie pracy pompy ciepła z dowolnego miejsca za pośrednictwem smartfonu, tabletu bądź komputera. Pozwala to maksymalnie poprawić komfort użytkownika, obniżając opłaty za energię elektryczną do minimum. Z kolei dzięki takim funkcjom, jak powiadomienia o usterkach oraz możliwość zdalnego serwisowania obsługa techniczna wykonywana przez instalatora jest jeszcze szybsza i prostsza. Aquarea jest uniwersalnym systemem z możliwością zaadoptowania w wielu rozwiązaniach w budownictwie.

Co nowego wprowadziła zatem generacja J?

Nowa generacja charakteryzuje się zwiększoną wydajnością ogrzewania w porównaniu z poprzednią generacją, z COP wynoszącym 5,33 i SCOP ciepłej wody użytkowej (CWU) do 3,3. Od września 2019 r. modele będą oceniane jako A +++ w trybie niskiej temperatury, który jest najwyższą klasą energetyczną, zgodnie z nową dyrektywą w sprawie etykiet efektywności energetycznej. Aby wspierać podejście bardziej przyjazne dla środowiska Aquarea wykorzystuje czynnik chłodniczy R32, który łatwiej poddaje się recyclingowi, ma zerowy wpływ na warstwę ozonową i sumarycznie o 70% niższy GWP (potencjał tworzenia efektu cieplarnianego – przyp.Red). Charakteryzuje się on ponad to wyższą wydajnością i 30% mniejszą objętością czynnika chłodniczego, co wpływa na dodatkowe oszczędności dla finalnego odbiorcy i ma niewątpliwy bonus dla środowiska naturalnego. Nowa generacja J oferuje większy komfort nawet w ekstremalnie niskich temperaturach dochodzących do -20˚C. Dostępne są dwie nowe pozycje czujników do regulacji CWU, które można wybrać w celu poprawy wydajności lub poziomu komfortu. Celem podniesienia komfortu użytkowania generacja J ma fabrycznie dostarczany Smart Cloud, czyli możliwość 100% sterowania przez Internet oraz szereg udoskonaleń w logice pracy i nastawach sterowników. Co również bardzo istotne, w porównaniu do poprzednich generacji obniżono poziom emitowanego hałasu.

Czyli jednym słowem warto postawić na Panasonic!

Mimo, iż nasza firma w zeszłym roku obchodziła 100-lecie istnienia, a sam dział Heating and Cooling ma za sobą 60-letnią już historię, poprzez własny dział rozwoju i produkcji zawsze staramy się nie tylko być na bieżąco z oczekiwaniami i wymaganiami rynku, tylko lekko je wyprzedzać, a nawet kreować na nim nowe trendy. Nowo powstała fabryka w czeskim Pilźnie, jedna z najnowocześniejszych w Europie, ma obecnie jedną linię produkcyjną, a jej zdolność produkcyjna ma się stopniowo zwiększać do 40 000 jednostek Aquarea rocznie. Projektując nasze produkty zawsze myślimy o maksymalnym komforcie użytkownika tak jeśli chodzi o codzienne użytkowanie, sterowanie jak i montaż oraz serwis. Dzięki Smart Cloud instalator posiada zdalny dostęp serwisowy do urządzenia, co umożliwia szybką reakcję i pomoc w razie jakichkolwiek zgłoszeń. Aquarea to przede wszystkim olbrzymia elastyczność i szeroka gama rozwiązań dla budownictwa jednorodzinnego.

O systemach klimatyzacyjnych Panasonic

Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 60-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 200 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.aircon.panasonic.pl

O firmie Panasonic

Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwoju i inżynierii elektronicznej technologii i rozwiązań dla klientów do zastosowania domowego, biznesowego, mobilnego i osobistego. Od swojego powstania w 1918 roku firma rozszerzyła swoją obecność na całym świecie i obecnie zarządza 591 połączonymi spółkami oraz 88 firmami stowarzyszonymi, które na rok finansowy zakończony 31 marca 2018r. zanotowały rekordową skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 61,4 miliarda Euro. Firma oddana jest tworzeniu nowych wartości poprzez innowacje we wszystkich grupach produktowych, aby zapewnić lepsze życie i lepszy świat dla swoich klientów. Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem www.panasonic.com/global

 

(fot. 1 – Panasonic)

(fot. 2 – Panasonic)

 

(fot. 3 – Panasonic)

Wydania archiwalne