LOTOS docenianym pracodawcą

Wywodzący się z Pomorza koncern paliwowy może pochwalić się kolejnym już wyróżnieniem z dziedziny HR. Strefa Gospodarki przyznała Grupie LOTOS nagrodę „Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2019”. O podejściu spółki świadczą nie tylko otrzymywane nagrody i wyróżnienia, ale przede wszystkim konkretne działania skierowane zarówno do obecnych, jak i do przyszłych pracowników.

Grupa LOTOS przoduje w rankingach doceniających najlepszych pracodawców. Tegoroczne wyróżnienie i tytuł „Odpowiedzialnego Pracodawcy – Lidera HR 2019” potwierdza profesjonalne zarządzanie zasobami ludzkimi. Uhonorowanie LOTOSU wynika również z olbrzymiego zaangażowania firmy w rozbudowany system motywacyjny dla pracowników, działania szkoleniowo-rozwojowe oraz tworzenie inicjatyw z kręgu kultury, sportu i ekologii.

Pomorska firma mocno zaznacza swoją obecność podczas targów pracy. Młodzi ludzie otrzymują pełen pakiet informacji, który może okazać się bardzo pomocny w planowaniu dalszej kariery zawodowej. Stoisko Grupy LOTOS nie miało sobie równych podczas Absolvent Talent Days 2019 i zdeklasowało pozostałych wystawców.

Odpowiedni start zawodowy jest niezwykle istotny dla dalszej kariery. Dlatego LOTOS stwarza atrakcyjne rozwiązania dla uczniów i studentów. Program stażowy tej firmy przeszedł proces certyfikacji w Programie Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk z mianem Staż Wysokiej Jakości. Co więcej, koncern proponuje możliwość rozbudowanej współpracy szkołom zawodowym oraz uczelniom wyższym.

Każdy pracownik jest ważny i wyjątkowy

− Chcemy być blisko ludzi i wierzę w to, że projekty, które realizujemy pomagają nie tylko budować sukces firmy, ale przede wszystkim wspierają pracowników w ich rozwoju i codziennej pracy, już od pierwszego dnia zatrudnienia – przyznaje Tomasz Żukowski, dyrektor ds. zasobów ludzkich Grupy LOTOS.

Pracownicy bardzo cenią „Program adaptacyjny dla nowo zatrudnianych pracowników”. Stanowi on pełne wdrożenie świeżo upieczonych pracowników w ich obowiązki a także zasady bezpieczeństwa oraz, co bardzo ważne, ułatwia szybką integrację z resztą zespołu. Nowi pracownicy z sektora produkcji uczestniczą również w programie certyfikowania wiedzy.

Realizowane projekty są mocno osadzone w kontekście biznesowym i stanowią odpowiedź na rzeczywiste potrzeby organizacji i pracowników. Filarem działań jest Akademia LOTOS. To zarówno szkolenia z uniwersalnych kompetencji miękkich oraz informatycznych, jak i projekty rozwojowe szyte na miarę konkretnych grup docelowych. Uzupełnieniem szkoleń tradycyjnych jest platforma e-learningowa.

Interesującą inicjatywą jest również Program Doktoratów Wdrożeniowych, realizowany przy udziale Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jego główną ideę stanowi połączenie sfery zawodowej i naukowej poprzez realizację prac doktorskich o charakterze wdrożeniowym. LOTOS może pochwalić się już kilkorgiem doktorantów-praktyków, piszących prace z różnych dziedzin: techniki, zarządzania czy informatyki.

Miejsce otwarte dla wszystkich

LOTOS stworzył też w firmie szczególne miejsce – Strefę HR. Koncern postawił na otwartość i dostępność. W jednym miejscu można w łatwy i przystępny otrzymać odpowiedź na każde nurtujące nas pytanie związane z pracą. Projekt Strefy HR znalazł uznanie w oczach komisji XI edycji konkursu TOP HR Manager in Action i znalazł się w drugim etapie konkursu. Takimi inicjatywami LOTOS z pewnością kontynuuje budowanie wizerunku odpowiedzialnego pracodawcy i oddziałuje pozytywnie na branżę HR.

(fot. 1 – Lotos)

Wydania archiwalne