Bezsprzeczny lider

Polinova Polska z Wągrowca to jeden z liderów branży meblarskiej w Polsce. Specjalizuje się w produkcji mebli tapicerowanych. Znakomita organizacja w obszarze HR zaowocowała przyznaniem tytułu Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2020 oraz specjalnym, przeznaczonym dla wybitnych pracodawców wyróżnieniem – Grand Prix.

Wysoka jakość w każdym calu

Polinova Polska należy do Grupy POLIPOL. Główny asortyment stanowią najwyższej jakości meble pokryte naturalnymi skórami. Jednym z najważniejszych momentów w historii firmy była budowa i otwarcie w 2015 roku nowego zakładu. Dogodna lokalizacja przy obwodnicy miasta pozwala na efektywne rozwiązania logistyczne i sprawia, że doskonałymi produktami mogą cieszyć się klienci w całej Europie. Wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt hale produkcyjne o powierzchni 50 tys. m² dały możliwość zwiększenia zatrudnienia do 1200 osób, a zarazem na osiągnięcie najwyższych standardów jakości w produkcji mebli tapicerowanych naturalną skórą. Dodając do tego dbałość Zarządu Spółki o przemyślaną strategię w zakresie doboru i wyszkolenia kadry pracowniczej, Polinova Polska jawi się jako przedsiębiorstwo ze wszech miar godne polecenia.

Otwarcie na pracowników

Ciągły rozwój stawia przed firmą wyzwania w zakresie HR, które ta z powodzeniem realizuje. Osoby znajdujące zatrudnienie w najbardziej poszukiwanych specjalnościach – tapicera i szwaczki, mogą liczyć na wysoką premię powitalną krótko po rozpoczęciu pracy i potwierdzeniu swoich umiejętności. Również pozostałe benefity świadczą o zorientowaniu na HR najwyższej jakości, a są nimi: dofinansowanie dojazdów do pracy (od 20 km), wczasy „pod gruszą”, premie świąteczne, pożyczki na preferencyjnych warunkach, lekarz zakładowy czy dostępność programu MultiSport. Na uwagę zasługuje fakt, że Spółka stworzyła Pracowniczy Plan Emerytalny, który jest w całości opłacany przez Spółkę. Dzięki opłacaniu składek przez pracodawcę do programu należy już ponad połowa załogi z tendencja wzrostową. Podnosi to bezpieczeństwo obecnego pracownika na czas po zakończeniu aktywności zawodowej.

Branża, w której działa Polinova Polska, wymaga specjalistycznie wyszkolonej kadry. Firma dba o to już na etapie edukacji szkolnej. Uczniowie przyuczani do zawodu tapicera mają szansę na wynagrodzenie w o wiele wyższej wysokości, niż ustalone ustawowo. Dodatkowo Spółka wypłaca premie za wyniki w nauce, za frekwencję zarówno w szkole, jak i na praktykach oraz dofinansowuje bilety na dojazd. Na koniec nauki Spółka opłaca też egzamin zawodowy, a także gwarantuje późniejsze zatrudnienie.

Firma corocznie bada potrzeby rozwojowe swoich pracowników. Na tej podstawie tworzone są plany, w ramach których w 2020 roku przeprowadzone zostanie 160 osoboszkoleń o bardzo szerokim wachlarzu tematycznym – od zagadnień IT, poprzez logistykę, zarządzanie magazynem, a na prawie pracy kończąc.
Ponadto Polinova Polska wsłuchuje się chętnie w głosy pracowników, np. poprzez projekt „Badania Opinii Pracowniczej”. Tradycją nie tylko dla firmy, ale dla Wągrowca stały się dni otwarte, dzięki którym część zwiedzających staje się wkrótce pracownikami przedsiębiorstwa.

Prezes Sławomir Mątewski podsumowuje następująco: – To właśnie energia i pasja pracowników sprawiają, że wyroby Polinova Polska doceniane są przez najbardziej wymagających klientów. Promujemy swobodną atmosferę pracy, gdzie wszyscy służą sobie pomocą. Dbamy o pomyślne łączenie życia zawodowego i rodzinnego.

(fot. 1 – Sławomir Mątewski, Prezes Zarządu Polinova Polska)

Wydania archiwalne