Na Lazurowym … Bemowie

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lazurowa” w Warszawie, obchodząca w tym roku jubileusz 30-lecia istnienia, realizuje z powodzeniem kolejne inwestycje budownictwa mieszkaniowo-użytkowego. Kupujących przyciągają zarówno atrakcyjne ceny i dobra lokalizacja, jak również szybki rozwój infrastruktury na Bemowie oraz stosunkowo bliska perspektywa połączenia z drugą linią metra.

Od „Lazurowego Zakątka” …

W kwietniu 2015 roku oddano do użytku pierwszą ze sztandarowych inwestycji – budynek wielorodzinny „Lazurowy Zakątek” ze 111 mieszkaniami i 13 lokalami handlowo-usługowymi, charakteryzującymi się wysokim standardem wykończenia. – Duże zainteresowanie kupujących spowodowało, iż podjęliśmy decyzję o realizacji kolejnych inwestycji – wyjaśnia Zbigniew Gaca-Richter Prezes Zarządu SM „Lazurowa” w Warszawie. – W ubiegłym roku zakończyła się budowa kompleksu 4 budynków pod nazwą „Lazurowe Ogrody”. Powstało 218 mieszkań o powierzchni od 32 do 120 m2 oraz 13 lokali usługowych na parterach o powierzchni ok. 1,5 tys. m2. Kompleks został uzupełniony garażami podziemnymi pod każdym budynkiem i zewnętrznymi miejscami postojowymi. Z kolei właściciele lokali na parterze mają do dyspozycji ogródki przynależące do ich mieszkań. Całość zaprojektowano w wysokim standardzie, z użyciem nowoczesnych materiałów odpowiadających normom energooszczędności.

… do „Lazurowej Przystani”

Obecnie trwa realizacja inwestycji „Lazurowa Przystań” (zakończenie – lipiec 2012). Budynek w kształcie litery L z 63 mieszkaniami i 4 lokalami usługowymi, będzie miał z jednej strony 9 kondygnacji, z drugiej zaś 7 oraz dwupiętrowy garaż podziemny. Kolejne wyzwanie to 5-cio kondygnacyjny budynek usługowo-garażowy, z piętrem podziemnym i 5 nadziemnymi (154 miejsca postojowe) i częścią usługową (ok. 1000 m2). Na dachu znajdą się panele fotowoltaiczne, w części garażowej urządzenia do ładowania aut elektrycznych, a na parterze myjnia samochodowa. W planach jest też budowa przychodni z pomieszczeniami rehabilitacji i placówką kultury (2300 m2 i parking podziemny na 26 miejsc). W centralnej części osiedla, w miejscu budynków usługowych i biura Spółdzielni, powstaną dwa piętrowe budynki usługowo-handlowo-biurowe oraz dwa 9-cio kondygnacyjne (140 mieszkań, ponad 27 tys. m2), z usługami na dwóch pierwszych piętrach, ok. 100 miejscami postojowymi zewnętrznymi oraz ok. 350 w garażach podziemnych.

(fot.1 MS Lazurowa)

Wydania archiwalne