Zacznijmy od dachu

Firma Blachotrapez z Rabki-Zdroju, to jeden z czołowych w kraju producentów pokryć dachowych i elewacyjnych oraz akcesoriów dedykowanych tej branży. Perfekcyjne wykonanie i najwyższa klasa świadczonych usług zaowocowały przyznaniem firmie tytułu Polska Jakość 2020.

Tradycja i nowoczesność

Początek działalności przedsiębiorstwa datuje się na koniec lat sześćdziesiątych, a w obecnej formie działa na rynku od 1995 roku. Przez wszystkie te lata spółka dała się poznać jako sprawdzony zespół profesjonalistów, której produkty cieszą się najwyższą renomą w kraju i za granicą. W czasach obecnie trwającego boomu budowlanego, kluczową rolę odgrywa dbałość o sprostanie wysokim oczekiwaniom odbiorców. Blachotrapez radzi sobie z tym doskonale, wciąż ulepszając swój asortyment i poddając go testom w wykwalifikowanych laboratoriach działających zarówno w ramach spółki, jak i tych funkcjonujących zewnętrznie. Nowe inwestycje, szczególnie nasilone w ostatnich kilku latach, gwarantują firmie miano lidera branży. Na szczególną uwagę zasługują wprowadzone systemy rynnowe KROP PVC i Stal oraz nowe profile pokryć dachowych Enigma i Estima.

Jakość w rozwoju

Przyglądając się ofercie spółki, nie można nie wspomnieć o wprowadzeniu innowacyjnej na skalę światową technologii Safe Profiling System (SPS). Zapewnia ona wdrożenie bezpiecznego tłoczenia blachy, co pozwala na jej profilowanie w optymalnych warunkach klimatycznych, niezależnych od temperatury otoczenia. Materiał uzyskany z użyciem SPS w znacznym stopniu zwiększa odporność na korozję i wynikające z działania czynników zewnętrznych uszkodzenia. Na uwagę zasługuje fakt, że ta innowacyjna metoda chroniona jest polskim prawem patentowym, a wykorzystują ją wszystkie zakłady produkcyjne spółki. Blachotrapez dysponuje również najnowocześniejszymi maszynami i urządzeniami, które tworzą w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Przekłada się to z kolei na korzyści dla klientów, którzy mogą cieszyć się ciekawymi i najnowszymi rozwiązaniami, a także wynikającym z nich komfortem.
Firma może poszczycić się też świetną organizacją w obszarze dystrybucji. Otwarcie zakładów produkcyjnych w Myślenicach, Bochni oraz własna flota samochodowa, pozwalają dostarczyć kompletny dach do klienta w czasie nie dłuższym niż 72 godziny. Produkty Blachotrapez można nabyć w ponad 400 punktach handlowych w Polsce i ponad 200 w Europie. Ciągłe badania technologiczne i doskonalenie procesu produkcyjnego pozwalają firmie cieszyć się zasłużoną opinią głównego gracza branży. Jeśli dodać do tego silne nastawienie na permanentne doskonalenie rozwoju kadry pracowniczej i zróżnicowaną aktywność na polu odpowiedzialności społecznej biznesu, wyłania się obraz przedsiębiorstwa na wskroś nowoczesnego i zapewniającego wysoką jakość w każdej dziedzinie jego działalności.

Przyznanie firmie tytułu Polska Jakość 2020 było niejako naturalnym efektem ogólnych założeń, jakie są realizowane przez spółkę. Rafał Michalski Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Blachotrapez podsumowuje to w następujący sposób: – Jesteśmy bardzo dumni i zadowoleni z przyznanego tytułu. Cały czas stawiamy na jakość i unikatowość. Zależy nam bowiem na tym, aby Blachotrapez był kojarzony i rozpoznawalny w pierwszej kolejności ze względu na racjonalne wybory naszych kontrahentów, inwestorów oraz specjalistów z branży, podyktowane najwyższą jakością usług i produktów.

 

(fot. 1 – Siedziba Blachotrapez)

Wydania archiwalne