SPOŁEM 2020

Prezentujemy Państwu kolejną odsłonę Ogólnopolskiego Rankingu Spółdzielni Spożywców tym razem za rok 2020. Zapraszamy do lektury wypowiedzi, pełna informacja o Rankingu na strefa-gospodarki.pl

Jak co roku postanowiliśmy ocenić najlepsze działające w naszym kraju sklepy prowadzone przez Spółdzielnie Spożywców „Społem”. Pod uwagę braliśmy dużo czynników od wyników ekonomicznych, poprzez prowadzoną politykę kadrową, aż na danych bardziej „miękkich” jak polityka CSR i wpływ na lokalną społeczność. Spółdzielcy starają się być bliżej Klienta od dyskontów czy sieci supermarketów, wspomagają lokalnych wytwórców dlatego serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzania placówek Laureatów…i nie tylko 😉 Najlepszej dziesiątce serdecznie gratulujemy!!!

Krzysztof Chojnacki, Prezes Zarządu „Społem” PSS „Zgoda” w Płocku

Drugiego maja 1870 roku dzięki działalności licznej płockiej inteligencji, pomimo rusyfikacyjnej polityki zaborcy, w niewielkim nieuprzemysłowionym Płocku zostały uruchomione dwa sklepy, rozpoczynając 150-letnią nieprzerwaną działalność „Zgody”. Przetrwanie Spółdzielni do dnia dzisiejszego wykazało realizm organizatorów. „Zgoda” dzisiaj to 26 sklepów spożywczych, piekarnia oraz magazyny hurtowy i na potrzeby detalu. W 2019 roku przychód przekroczył 200 mln zł, a osiągnięty wynik finansowy to ponad 2 mln zł. Spółdzielnia jest wysoko oceniana przez niezależne firmy audytorskie pod względem stabilności finansowej i rzetelności jako płatnik, a w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Spółdzielni Spożywców za rok 2020 organizowanym przez „Strefę Gospodarki”, „Zgoda” została sklasyfikowana na drugim miejscu.

Danuta Szafrańska, Prezes Zarządu „Społem” PSS w Śremie

„Społem” PSS w Śremie zaliczona jest do dużych podmiotów gospodarczych. Zatrudnia 350 osób i prowadzi działalność handlową, gastronomiczną i produkcyjną. Strategia działania Spółdzielni obliczona jest na pokolenia, a nie na zaspokojenie doraźnych potrzeb i interesów. W maju 2020 r. minęło 75 lat służenia społeczeństwu Śremu. Zbudowaliśmy polską sieć handlową na dobrym, nowoczesnym poziomie. Sztandarowymi obiektami handlowymi Spółdzielni powstałymi w ostatnim 10-leciu są m.in. GH: Alfa, Jubilat, Polonia i DH Kamienica. Spółdzielnia wznowiła działalność gastronomiczno-garmażeryjną, którą realizuje w dwóch restauracjach i kawiarni. Posiadamy dwa duże zakłady produkujące tradycyjne pieczywo chlebowe i cukiernicze na zaopatrzenie własnych sklepów. Tym samym gwarantujemy klientowi możliwość zakupu dobrych wyrobów pod „jednym dachem” marki Społem. To nie przypadek, że w rankingu ponad 200 Spółdzielni Spożywców w Polsce jesteśmy zawsze w pierwszej dwudziestce. Pracownicy i organy statutowe Spółdzielni w sposób odpowiedzialny tworzą teraźniejszość i przyszłość Spółdzielni. Historia i potomkowie ocenią nasze działania.
Eugeniusz Mazur, Prezes Zarządu „Społem” PSS w Białej Podlaskiej

Miniony rok był dobry dla naszej Spółdzielni. Sprzedaż detaliczna wzrosła o 14,3%, restauracja „Stylowa” zwiększyła obroty o 20%, a wielkość produkcji wzrosła o 13%. Cieszy nowo otwarty sklep spożywczy. Pomimo tego, iż bieżący rok jest trudny z powodu epidemii, mamy dobry wynik finansowy za pół roku, utrzymaliśmy też zatrudnienie. Spółdzielnię tworzy 317 członków, pracuje 211 osób. Brakuje piekarzy, ciastkarzy, chłodniarzy oraz konserwatorów maszyn i urządzeń. Nasze dokonania zawdzięczamy głównie dobrej załodze. Staramy się też pomagać innym. Prowadzimy remonty sklepów oraz naprawy sprzętu. Przyszłość ze względu na epidemię może być jeszcze trudniejsza, ale staramy się myśleć optymistycznie i wspólnie rozwiązywać trudne problemy, zwłaszcza że w 2021 roku będziemy obchodzić 90-lecie naszej Spółdzielni.

Magdalena Zgondek, Prezes Zarządu „Społem” PSS w Głogowie

W 2020 roku obchodzimy Jubileusz 75-lecia swojego istnienia. Wiodącą działalnością Spółdzielni jest handel detaliczny z art. ogólnospożywczymi, realizowany w 9 sklepach. Z sukcesami prowadzona jest również produkcja piekarsko-ciastkarska we własnym zakładzie. Na koniec pierwszego półrocza br. zrzeszaliśmy 135 członków, zatrudniając 126 pracowników. Na przestrzeni lat umiejętnie wdrażaliśmy nowoczesne metody zarządzania i gospodarowania, a w ostatnich 5 latach Zarząd Spółdzielni wykorzystywał wypracowane środki finansowe na inwestycje, szkolenia oraz rozwój, dysponując obecnie nowoczesnymi rozwiązaniami dla swoich klientów. Dzięki rzetelności w działaniu oraz wspieraniu lokalnych inicjatyw, zdobywamy liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Honorowy Medal Miasta Głogowa, Orzeł Agrobiznesu i wiele innych.

1. „Społem” Warszawska Spółdzielnia Spożywców Sródmieście
2. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Zgoda” w Płocku
„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Bochni
3. „Społem” Warszawska Spółdzielnia Spożywców Praga Południe
4. „Społem” Lubelska Spółdzielnia Spożywców
5. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Jedność” w Częstochowie
6. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Olsztynie
7. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Sremie
8. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Białej Podlaskiej
9. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Nowa Huta” w Krakowie
10. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Głogowie

Wydania archiwalne