Avon Liiv – nowa kategoria produktów

Wśród konsumentów coraz popularniejsze stają się suplementy diety. Gigant kosmetyczny – marka Avon również postanowiła wejść w tę niszę, otwierając się na nowe potrzeby klientów. Nowa seria produktów Liiv składa się z suplementów diety w postaci kolagenu w proszku, ziołowych tabletek relaksacyjnych oraz pełnowartościowych zamienników posiłku w formie proszku. O tym, jak powstał pomysł wprowadzenia do oferty Avon nowej marki oraz o jej głównych założeniach, z Dyrektor Generalną Avon Cosmetics Polska, Agnieszką Isą rozmawia Karolina Mendrela.

– Pani Agnieszko, do tej pory firma Avon kojarzona była głównie z kosmetykami i perfumami. Skąd pomysł na rozwój biznesu w kierunku suplementów diety? Jakie są główne założenia strategii wprowadzenia nowej linii produktu?

– Rzeczywiście, nasza dotychczasowa oferta to przede wszystkim kosmetyki kolorowe, perfumy oraz kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów. Jednak nie zapominajmy, że główna idea Avon to wspieranie kobiet w tym, aby niezależnie od wieku oraz trybu życia były po prostu zadowolone ze swojego życia. Właśnie to założenie było motorem do opracowania produktów z serii Liiv. Stanowi ona idealne uzupełnienie naszej oferty. Chcemy dawać kobietom możliwość nie tylko dbania o wygląd, ale także o zdrowie. Opracowaliśmy linię, która odpowiada na oczekiwania dziewczyn i odważnie planujemy jej rozwój w przyszłości. Tacy właśnie jesteśmy, lubimy innowacje. Właśnie wystartowaliśmy z kampanią Watch Me Now, która mam nadzieję, jeszcze nie raz spowoduje pozytywne zaskoczenie wśród naszych klientów. Avon to nie tylko kolorowy katalog z kosmetykami, to kompleksowa troska o wygląd, stan fizyczny i bezpieczeństwo kobiet. To także zabieranie głosu w ich sprawach i realne zmienianie świata na lepszy. Myślę, że Liiv świetnie wpisuje się w tę misję.

– Rynek suplementów diety w ostatnich latach bardzo się rozrósł. Jest to oczywiście związane z coraz większą świadomością społeczeństwa odnoszącą się do tematów dbania o zdrowie i poprawy jakości życia poprzez prawidłową suplementację. W skład marki Liiv wchodzi kilka preparatów, które dedykowane są kobietom w różnym wieku i o różnych potrzebach. Jest to jeden z aspektów, który zdecydowanie wyróżnia Państwa produkty wśród bardzo bogatej oferty suplementów reklamowanych jako ,,Złote środki na wszystko”.

– Prawidłowa suplementacja to bardzo trafne określenie. Chcąc ją osiągnąć produkt powinien być odpowiednio dostosowany do potrzeb kobiet na różnym etapie życia. Obecnie rzeczywiście znacząco wzrosła świadomość konsumentów w tym zakresie. Pragnienie troski o swoją dietę, suplementację i prawidłowe żywienie wyraża coraz więcej kobiet w bardzo różnym wieku – także po pięćdziesiątym i sześćdziesiątym roku życia. Dlatego receptury naszych suplementów zostały opracowane właśnie w taki sposób, by zaspokajać realne potrzeby organizmu kobiet na różnych etapach życia.

– To bardzo ciekawe, co Pani mówi. Faktycznie, potrzeby nastolatki diametralnie różnią się od potrzeb kobiety dojrzałej czy przechodzącej menopauzę…

– W ciągu całego życia kobieta przechodzi przez pięć różnych etapów. Są to: dzieciństwo, okres dojrzewania, dorosłość, wiek rozrodczy oraz wiek dojrzały. Wraz z przechodzeniem przez te etapy, zmienia się zapotrzebowanie organizmu na witaminy i minerały. Prawidłowa suplementacja to taka, która przynosi oczekiwane rezultaty. Jest to możliwe tylko poprzez odpowiednio opracowaną formułę
i starannie dobrane proporcje wysokiej jakości składników ze sprawdzonych i wiarygodnych źródeł, o co zadbali nasi naukowcy.

– Odnosząc się do jakości, to właśnie za ten aspekt oraz za szerokie spektrum działania, marka Liiv została nagrodzona tytułem Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2020. Jak odniesie się Pani do przyznanej nagrody?

– To dla nas ogromne wyróżnienie oraz zaszczyt, że już na etapie wprowadzania i rozbudowy marki została ona dostrzeżona i nagrodzona tą prestiżową nagrodą. Cieszymy się, że nasz wysiłek został doceniony, tym bardziej, że w portfolio marki Liiv rzeczywiście znaleźć można produkty spełniające różne oczekiwania. Ich jakość to dla nas absolutny priorytet, dlatego dokładamy wszelkich starań by było ona jak najwyższa, współpracując z bardzo szerokim gronem ekspertów z zakresu prawidłowego odżywiania, dietetyki, zdrowia układu pokarmowego czy kosmetologii. Jako weteran branży możemy pochwalić się wypracowanymi przez lata doświadczeniami, które teraz wykorzystujemy rozwijając ofertę naszych nowych produktów.

– Pani Agnieszko, bardzo dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów. W imieniu Redakcji oraz firmy Avon zapraszam na stronę marki: i-avon.pl/liiv/

 

(fot. 1 – Agnieszka Isa)

 

 

Wydania archiwalne