FOTON Technik Konsumenckim Liderem Jakości 2020 na rynku fotowoltaicznym

Najlepszą firmą IX edycji badań “KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI” w kategorii “Instalacje fotowoltaiczne” został FOTON Technik – spółka z Grupy innogy. To kolejna po Innowatorach Wprost prestiżowa nagroda dla FOTON Technik w tym roku. W badaniu firma wyprzedziła topowe firmy z branży fotowoltaicznej.

W tegorocznej edycji badań „Konsumencki Lider Jakości” prowadzonych przez Strefę Gospodarki liderem w kategorii „Instalacje Fotowoltaiczne” została firma FOTON Technik, Grupa innogy, która po połączeniu z E.ON jest wiodącym koncernem energetycznym w Europie. Otrzymując Złote Godło FOTON Technik potwierdza jakość realizowanych usług. Respondenci badania wskazywali firmę jako tę, która działa od wielu lat w branży, jest rzetelna i godna zaufania. Ponadto Klienci spotykają się z fachową poradą konsultantów oraz sprawnym i szybkim kontaktem z firmą. W dobie rosnącej popularności fotowoltaiki na polskim rynku powstaje dużo małych podmiotów, które oferują usługi niskiej jakości lub szybko znikają z rynku pozostawiając inwestorów bez wsparcia serwisowego i poinstalacyjnego. Respondenci pokreślili, że FOTON Technik z 5 letnim doświadczeniem na rynku i ponad 15,5 tysiącami instalacji w portfolio jest firmą, której warto zaufać. Najczęstsze odpowiedzi udzielone przez respondentów dotyczyły profesjonalnej obsługi firmy w trakcie realizacji na terenie całego kraju. Natomiast zdaniem ekspertów FOTON Technik wyróżnia się na tle konkurencji dzięki kompleksowej obsłudze Klienta, profesjonalnemu doradztwu na każdym etapie instalacji oraz wysokiej jakości oferowanych produktów.
Badanie wykazało także wysoką rozpoznawalność firmy na tle konkurencji. 6.5% respondentów wskazało firmę FOTON Technik jako tę którą zna. Niżej w zestawieniu pojawiła się najbliższa konkurencja firmy tj. firma Columbus Energy oraz energyRE.
– Tytuł Konsumenckiego Lidera Jakości w kategorii “Instalacje fotowoltaiczne” jest wynikiem naszej wieloletniej pracy w branży fotowoltaicznej. Od 5 lat rozwijamy się w jednej z najbardziej nowoczesnych i najszybciej rozwijających się branż OZE i zawsze staramy się usatysfakcjonować wszystkich naszych Klientów. Jesteśmy dumni z tego tytułu. Wyniki tego badania wskazują na wysoki poziom zaufania konsumentów do działań naszej firmy, a to bardzo cenne. Dalej będziemy realizować naszą misję i budować relację z Klientami w oparciu o wartości takie jak: partnerstwo, profesjonalizm i stabilność – mówi Michał Skorupa, Prezes Zarządu FOTON Technik, Grupa innogy.

(fot. 1 – Michał Skorupa, Prezes zarządu FOTON Technik, Grupa innogy)

Wydania archiwalne