X-lecie programu Dobra Spółdzielnia

W dzisiejszym wydaniu prezentujemy Państwu drugą część prezentacji Laureatów Grand Prix X-lecia 2011-2020 programu Dobra Spółdzielnia. Chcieliśmy zwrócić uwagę, iż przez wielu niedoceniana, atakowana polska spółdzielczość mieszkaniowa ma się doskonale.

Spółdzielcza codzienność
Myślę, że niewiele osób w naszym kraju zdaje sobie sprawę jak trudną kwestią jest zarządzanie spółdzielnią mieszkaniową, która często ma rozmiary małego miasta. Wymaga to multidyscyplinarnej wiedzy, lat doświadczenia i…olbrzymiej cierpliwości, pokory oraz empatii. Dlatego chciałbym podziękować naszym Laureatom, ale również setkom pozostałych spółdzielni mieszkaniowych w naszym kraju, za codzienną pracę, za to, iż nasze rodziny mogą w spokoju każdego dnia korzystać z pięknej zieleni, placów zabaw, zadbanych traktów komunikacyjnych czy wreszcie w spokoju wrócić do mieszkania przechodząc przez zadbaną i czystą klatkę schodową. To rzeczy małe, ale jakże ważne. Pisałem już iż spółdzielnia to ludzie, nie tylko zarządy, rady nadzorcze, ale też tysiące aktywnych działaczy spółdzielczych, pracownicy spółdzielni i przede wszystkim ich członkowie. Bez terminowego płacenia czynszów spółdzielczość już dawno przestałaby istnieć, a zaległości czynszowe to jeden z największych problemów spółdzielczości mieszkaniowej w dzisiejszych czasach – dlatego naszych czytelników, członków spółdzielni prosimy w imieniu naszych Laureatów…i nie tylko, o terminowe dokonywanie opłat.

Dobra Spółdzielnia…na co dzień
Tysiące nadesłanych ankiet, dni, tygodnie, miesiące spędzone nad analizą kandydatur, dokładniejszym poznawaniem specyfiki spółdzielczości mieszkaniowej, a wszystko po to, aby jak najrzetelniej, najbardziej obiektywnie wyłonić najlepszych jej przedstawicieli. Tak wygląda codzienność pracy Redakcji Strefy Gospodarki…i muszę powiedzieć, iż tych „złych” spółdzielni przez całą dekadę pracy odkryliśmy zaledwie kilka, tych dobrych całą rzeszę jednak oczywiście nie każda z nich została przez nas nagrodzona. Zależy nam, aby godło „Dobra Spółdzielnia” odznaczało najlepszych z najlepszych. Zapraszam Państwa do zapoznania się z prezentacjami spółdzielni, które swoją codzienną pracą, zaangażowaniem często setek ludzi, swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem zasłużyły na miano Laureatów nagrody Grand Prix programu Dobra Spółdzielnia za lata 2011-2020. Życzymy, abyśmy w komplecie spotkali się w grudniowym wydaniu Strefy Gospodarki w roku 2030-tym. Patrząc na doskonałe oceny jakie otrzymują przez nie tylko ostatnie lata jest na to wielka szansa.

Wydania archiwalne