Linia Microsilver PLUS nagrodzona tytułem Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2020.

Linia Microsilver PLUS nagrodzona tytułem Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2020.

Najnowsza antybakteryjna ochrona z cząsteczkami srebra dla pięknego uśmiechu i zdrowego wyglądu skóry – Pielęgnacja Microsilver PLUS. 1 sierpnia 2020 roku Marka LR Health&Beauty wprowadziła na rynek trzy nowe produkty – Płyn do płukania jamy ustnej, spray do jamy ustnej oraz krem do rąk z serii Microsilver Plus do codziennej pielęgnacji . Cała seria obejmuje 10 produktów przeznaczonych do różnych partii ciała, mających działanie bakteriobójcze i ochronne.

Microsilver Plus to specjalna seria do pielęgnacji antybakteryjnej, która pomaga przywrócić skórze równowagę. Szczególną cechą produktów jest zawartość czystego srebra, dekspantenolu i różnych związków cynku. Dzięki tej kombinacji składników z wyjątkową substancją czynną Microsilver BG™, produkty wykazują potrójne działanie: neutralizowanie bakterii, regulowanie problemów skórnych oraz ogólną stabilizację wyglądu skóry.

Co to jest MICROSILVER BG™ i jakie spełnia zadania?

MICROSILVER BGTM to porowate cząsteczki srebra z gąbczastą strukturą powierzchni (widoczną pod mikroskopem elektronowym). Posiada ono dużą, antymikrobiologicznie aktywną powierzchnię, której działanie w produktach serii MICROSILVER PLUS zostało po raz pierwszy zastosowane w kosmetyce do pielęgnacji skóry.
MICROSILVER BG™ ma za zadanie likwidować znajdujące się na skórze szkodliwe mikroorganizmy (np. bakterie, wirusy, grzyby, drożdżaki), które znajdują najlepsze warunki do wzrostu (intensywne namnażanie się) zwłaszcza w przypadku uszkodzeń oraz podrażnień skóry. Działanie MICROSILVER BG™ opiera się przede wszystkim na zakłócaniu oraz oddziaływaniu na regulowane enzymatycznie funkcje metaboliczne błony komórkowej mikroorganizmów. Aktywnie wspierane są naturalne procesy regeneracji podrażnionej lub obciążonej skóry.

W jaki sposób niszczone są mikroorganizmy na skórze?

Gąbczasta, duża struktura powierzchni MICROSILVER BG™ umożliwia duży kontakt (ab-sorpcja/resorpcja) z mikroorganizmami. Jednocześnie z metalicznego mikrosrebra (MICROSILVER BG™) stale wydzielane są jony srebra. Te aktywne cząsteczki srebra atakują bezpośrednio ścianę komórkową mikroorganizmów, wstrzymują ich podział komórkowy i hamują tym samym ich dalsze rozmnażanie.

Dobroczynny wpływ MICROSILVER BG™ na skórę

Skóra oczyszczona z obecności mikroorganizmów odpoczywa, jej wygląd normalizuje się. Dzięki działaniu MICROSILVER BG™ utrzymujemy świetny wygląd skóry, która zyskuje komfort i jest wyraźnie odprężona. Połączenie tlenku cynku i dekspantenolu wspiera naturalne procesy gojenia skóry. Jest ona wypoczęta, wygląda na zadbaną miękką i gładką.

W jaki sposób produkowany jest MICROSILVER BG™?

Po długoletnim opracowywaniu produkcji najdrobniejszych cząsteczek czystego metalu srebra (zwiększenie powierzchni mikronizowanych cząsteczek) znane od dawna właściwości metalu szlachetnego srebra mogą dzisiaj być wykorzystane również w sposób ukierunkowany i zoptymalizowany w celach kosmetycznych. Z bardzo czystego srebrnego drutu, w warunkach próżni i za pomocą prądu o dużym napięciu, wyrzucane są pojedyncze atomy srebra, które następnie łączą się ze sobą tworząc nieregularnie zbudowane kompleksy srebra zawierające do 20 atomów (mikrocząstki). Wiele spośród tych pojedynczych jednostek tworzy potem widoczną pod mikroskopem elektronowym gąbczastą, luźną strukturę. Powstający w ten sposób szary proszek ze srebra jest bardzo czysty i nie wykazuje żadnych śladów innych niepożądanych metali.

(fot. 1 – Micro Silver)

Wydania archiwalne