TRU+ profesjonalna fizjoterapia w zasięgu Twojej ręki

Ból pleców to dolegliwość coraz bardziej powszechna. Jej przyczyny są niezwykle zróżnicowane – od urazów zewnętrznych, wad postawy, po brak ruchu i siedzący tryb życia. Aktualna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się wirusa Covid 19 i przejściem sporej grupy osób na system pracy zdalnej, dodatkowo ten problem pogłębia. Jak w czasach pandemii, kiedy dostęp do lekarzy specjalistów jest znacznie utrudniony, skutecznie walczyć z tą przypadłością? Firma USP Zdrowie, niekwestionowany lider w zwalczaniu bólów różnego pochodzenia, debiutuje na rynku z urządzeniem TRU+, przełomowym rozwiązaniem w kategorii Terapii bólu pleców. Z brand managerem marki Panią Martą Młot, rozmawia Karolina Mendrela:

– Pani Marto, USP Zdrowie jest firmą o ugruntowanej pozycji, kojarzącą się z lekami. TRU+ to zupełna nowość w Państwa ofercie. Na czym polega innowacyjność tego urządzenia?

– Rzeczywiście TRU+ nadaje nowy kierunek w walce z bólem. Jego wyjątkowość polega na niesieniu ulgi osobom zmagającym się z bólami pleców, bez konieczności przyjmowania środków farmakologicznych, jak tabletki czy żele. TRU+ wykorzystuje bezinwazyjną metodę TENS polegającą na przezskórnej elektrostymulacji nerwów obwodowych. Jest to metoda powszechnie znana i stosowana przez profesjonalistów. Urządzenie przeciwbólowe TRU+ jest przeznaczone do terapii domowej i działa dwuetapowo. Impuls przeciwbólowy dociera do rdzenia kręgowego, gdzie blokuje informację o bólu tak by nie dotarła do mózgu. Drugi etap polega na miejscowym wytwarzaniu beta-endorfin w organizmie, naturalnych substancji przeciwbólowych. Dzięki TRU+ teraz każdy z nas może cieszyć się efektami jak z profesjonalnych gabinetów fizjoterapeutycznych w zaciszu własnego domu.

– TRU+ to urządzenie służące do użytku domowego. Czy jest zatem w 100% bezpieczne i jakie konkretnie dolegliwości leczy?

– TRU+ to wyrób medyczny, więc zanim został dopuszczony do obrotu musiał przejść

szereg testów. Dodatkowo, skuteczność i bezpieczeństwo wykorzytywanej przez TRU+ metody TENS została wielokrotnie potwierdzona badaniami klinicznymi. Jako, że urządzenie ma służyć w domu, zależało nam na tym aby charakteryzowało się prostą obsługą i szerokim spektrum działania. To idealne uzupełnienie i kontynuacja leczenia nawracających bólów pleców związanych z urazami zewnętrznymi, kontuzjami, nerwobólami, bólami okolic lędźwi czy rwą kulszową, stosowanych w profesjonalnych gabinetach fizjoterapeutycznych.

– Jak długo trwa terapia i kiedy możemy spodziewać się pierwszych efektów?

– Jednorazowa terapia TRU+ trwa 30 minut, a ulga w bólu odczuwalna jest niemalże natychmiastowo. Zaprogramowana dla pacjenta terapia nie wymaga jego dodatkowej ingerencji, wystarczy włączyć urządzenie i dostosować intensywność impulsów do swoich indywidualnych potrzeb. Oczywiście zależności od intensywności bólu, efekt utrzymuje się nawet do kilku godzin po zakończonym zabiegu. Elektrostymulator TRU+ z powodzeniem można stosować kilka razy dziennie średnio z dwugodzinnym odstępem czasowym.

– Mimo krótkiej obecności na rynku mogą się Państwo pochwalić pierwszymi sukcesami…

– Faktycznie. Ambasadorem naszej marki został mistrz olimpijski, Pan Tomasz Majewski. Pan Tomasz, jako osoba narażona na częste kontuzję i urazy, jest niezwykle wiarygodny, a jego pozytywna rekomendacja, jak również sama współpraca, to dla nas ogromne wyróżnienie. Z nie mniejszą satysfakcją odebraliśmy nagrodę Konsumenckiego Lidera Jakości – Debiut Roku 2021. Marka TRU+ oceniana w ramach kategorii Terapia bólu pleców, jako jedyna została nagrodzona wspomnianym tytułem. W najbliższym czasie wprowadzimy do naszej oferty kolejny wariant urządzenia TRU+, przeznaczone do terapii bólu karku i szyi. Marka TRU+ to najnowsze osiągnięcie zespołu specjalistów USP Zdrowie. Wprowadzenie na rynek tej przełomowej metody domowej fizjoterapii rozpoczyna całkiem nowy etap w niesieniu pomocy w walce z bólem.. Jestem przekonana, że nasze kolejne innowacyjne rozwiązania również zostaną docenione na rynku.

(fot. 1 – USP Zdrowie)

 

Wydania archiwalne