Deweloperzy mieszkaniowi – hossa na rynku nieruchomości

Sprzedaż mieszkań w Polsce bije kolejne rekordy: branża już w pierwszym kwartale 2021 roku była w sytuacji, w której liczba chętnych zbliżała się do poziomu dostępnych lokali. Nie powinno zatem nikogo dziwić, iż dla deweloperów mieszkaniowych bieżący rok jest okresem żniw, a optymistycznych nastrojów nie popsuły nawet kolejne fale pandemii.

Za nami edycja Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Deweloperów Mieszkaniowych za rok 2021, która potwierdziła tę tendencję wśród ścisłej czołówki najlepszych firm w branży. Podobnie jak w ubiegłym roku na czele krajowego zestawienia uplasował się Murapol S.A., wyprzedzając spółki J.W. Construction Holding S.A. i Spravia Sp. z o.o. Na trzecim stopniu podium znalazł się natomiast inny z dużych krajowych graczy – firma Echo Investment S.A. Serdecznie gratulujemy wszystkim deweloperom, którzy znaleźli się w czołowej 10. tegorocznego zestawienia, zapraszając jednocześnie naszych Czytelników do bliższego zapoznania się z wizytówkami niektórych z nich, zarówno w wydaniu gazetowym, jak i na stronie www.strefa-gospodarki.pl

Boaz Haim, Prezes Zarządu RONSON Development Management Sp. z o.o.:

Utrzymanie wysokiej pozycji w Rankingu jest powodem do dumy, szczególnie w jubileuszowym dla firmy roku. Od lat pracujemy na najwyższą jakość naszych produktów i cieszymy się, gdy jest to dostrzegane i doceniane. 2021 rok był bardzo intensywny. Rozwijaliśmy i rozpoczynaliśmy nowe projekty oraz planowaliśmy kolejne – m.in. inwestycje na warszawskiej Woli oraz w Falentach, które rozpoczniemy na początku 2022 roku. Sukcesywnie rozszerzaliśmy nasz bank ziemi – tylko w 2021 roku o 8 lokalizacji, gdzie powstanie ponad 3 000 lokali. Uważnie monitorowaliśmy rynek i dostosowywaliśmy tempo sprzedaży do oferty, aby utrzymać jak najwyższą jakość i zadowalający poziom marży. Nasza pozycja finansowa jest stabilna i bezpieczna. Jubileusz postawił przed nami nowe cele, szczególnie w zakresie ekologii i zrównoważonego budownictwa.

Anna Bocian, Prezes Zarządu Ippon Group Sp. z o.o.:

Ippon Group to bardzo dynamicznie rozwijająca się firma deweloperska. W kilka lat osiągnęliśmy pozycję lidera w branży, co również zostało docenione w Rankingu. Silna pozycja naszej marki zobowiązuje do podejmowania tematów społecznie ważnych, dlatego od lat jesteśmy ambasadorem fundacji „Przyszłość dla dzieci”, co roku wspieramy szpitale i licytujemy złote serduszka WOŚP. Ippon Group przede wszystkim kładzie nacisk na jakość, nowoczesne rozwiązania i ekologię. To wyróżnia nasze projekty wśród innych. Wybieramy najlepsze miejsca do życia i mieszkania, oferując produkt wysokiej jakości w rozsądnej cenie. W 2022 roku planujemy ekspansję na dwa nowe rynki. Aktywnie pracujemy nad rozbudową banku ziemi, by rozszerzyć swoją działalność na teren całego kraju. Mamy świadomość, że nasze działania kreują przestrzeń, dlatego każdy projekt tworzymy z pasją i zaangażowaniem. Dziękujemy za docenienie naszej pracy, osiągnięcie 10. pozycji w kraju jest dla nas ogromnym wyróżnieniem!

1. Murapol S.A.
2. J.W. Construction Holding S.A.
Spravia Sp. z o.o.
3. Echo Investment S.A.
4. RONSON Development Management Sp. z o.o.
DEVELIA S.A.
5. JHM DEVELOPMENT S.A.
6. Archicom S.A.
7. Invest Komfort S.A. Sp. K.
8. CAVATINA HOLDING S.A.
9. Adatex Sp. z o.o.
10. Ippon Group Sp. z o.o.

Wydania archiwalne