RONSON Development – dwie dekady sukcesu

32 zrealizowane projekty w czterech miastach w Polsce: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie, ponad 10 tys. wybudowanych mieszkań, a do tego liczne nagrody i wyróżnienia oraz 14 lat obecności na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – to najkrótsze podsumowanie jubileuszowego bilansu dwudziestoletniej działalności RONSON Development. W czasie dwóch dekad swojej aktywności Spółka zdobyła zaufanie tysięcy klientów, co daje jej pozycję jednej z wiodących firm deweloperskich w Polsce.

Jakość, a nie ilość

Priorytetem Spółki w perspektywie kolejnych pięciu lat jest dalszy rozwój inwestycji na rynkach w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie, z naciskiem na stolicę i mocną rozbudowę banku ziemi. Pomóc w tym ma dalsza dobra passa dla branży deweloperskiej. – Tylko w 2021 roku kupiliśmy 8 działek, pozwalających na budowę ponad 3 tys. mieszkań – wylicza Boaz Haim, Prezes Zarządu RONSON Development. – Naszym celem jest utrzymanie pozycji wiodącego dewelopera na polskim rynku. Podjęliśmy również decyzję o przemodelowaniu strategii sprzedażowej, koncentrując się nie na ilości, lecz na jakości sprzedawanych produktów i obronie wyższej marży. W myśl przyjętych założeń, realizowane inwestycje będą jeszcze mocniej analizowane pod kątem zaprojektowania części wspólnych, innowacji oraz rozwiązań ekologicznych, aby tworzyć osiedla przyszłości, z myślą o potrzebach ich mieszkańców, przy jednoczesnym poszanowaniu planety. – Chcemy działać w myśl zasady: jakość, a nie ilość – dodaje Andrzej Gutowski, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Sprzedaży RONSON Development.

W 2021 roku zakończony został kolejny etap warszawskiego projektu Ursus Centralny. Inwestycja powiększyła się o dwa budynki, gdzie łącznie powstały 243 mieszkania i 8 lokali usługowych. Ursus Centralny jest jedną z największych inwestycji w portfolio dewelopera. Zaprojektowana na kilka etapów, ma charakter osiedla samowystarczalnego, gdzie równolegle do postępu prac na budowie, rozbudowuje się baza handlowo-usługowa. W pobliżu znajdują się szkoły i przedszkola, a osiedle jest dobrze skomunikowane z centrum Warszawy. Ursus Centralny wyróżnia zlokalizowany w części centralnej, otoczony zielenią, bulwar z atrakcjami, gdzie przyszli mieszkańcy znajdą m.in. siłownie plenerowe, fontanny, place zabaw dla dzieci. Ursus Centralny to miejsce bardzo chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi, dlatego wraz z tym projektem RONSON dołączył do programu Karta Dużej Rodziny. Dzięki temu rodziny wielodzietne mają możliwość bezpłatnego podpisania aktu notarialnego oraz zyskują 20% rabatu na zakup drugiego miejsca garażowego.

Zakończona została budowa I etapu projektu Nowe Warzymice w gminie Kołbaskowo pod Szczecinem, a intensywne prace budowlane trwają na etapach II i III. Na ponad 8-hektarowym terenie inwestycyjnym budowane jest wieloetapowe osiedle, gdzie łącznie powstanie ponad 460 lokali w niskiej zabudowie wielorodzinnej. Paweł Krawczyk, Dyrektor Regionalny RONSON Development: – Inwestycja ta jest skrojona na miarę naszych czasów. Budujemy duże osiedle, w którym chcemy oddać mieszkańcom kameralne budynki, w niskiej zabudowie, w zielonej, cichej okolicy.

Zakończone zostały również odbiory we wrocławskiej inwestycji dewelopera – Viva Jagodno. – Pierwszy etap projektu Viva jest już w pełni gotowy i sprzedany w 100%, dlatego do sprzedaży wprowadziliśmy kolejną pulę mieszkań w II etapie, którego budowa jest zaawansowana, a nasi klienci znajdą tam mieszkania już od 42 m² – mówi Justyna Hamrol-Wasielewska, Regionalny Dyrektor Sprzedaży RONSON Development. – W ofercie mamy mieszkania z tarasami, ogródkami i antresolami, które otwierają duże możliwości aranżacji przestrzeni. Na trzech etapach projektu powstanie ponad 400 mieszkań.

W ramach realizacji inwestycji Miasto Moje na warszawskiej Białołęce, do 2023 roku mają powstać dwa sześciokondygnacyjne budynki z 220 mieszkaniami z balkonami lub ogródkami oraz 8 lokali usługowych na parterze. Na kondygnacji podziemnej zaplanowano halę garażową z blisko 200 miejscami postojowymi, komórki lokatorskie oraz schowki na rowery.

Zielono mi, czyli eko-innowacje

Kolejne dziesięciolecie swojej działalności deweloper otwiera z zamiarem jeszcze silniejszego skoncentrowania na ekologii. Celem jest stałe poszerzanie katalogu możliwych rozwiązań w realizowanych projektach. Jak podkreśla Karolina Bronszewska, Członek Zarządu, Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development, idea eko jest częścią DNA firmy: – Jesteśmy pionierem wyznaczającym trendy, dzięki którym mieszkańcy mogą żyć zdrowiej, oszczędniej i komfortowo. Od kilku już lat wprowadzamy w życie kolejne innowacyjne i wizjonerskie rozwiązania, obecnie zebrane w ramach strategii „Silny z natury”. Są to m.in. zieleń na elewacjach, zielone dachy, systemy rozsączania wody opadowej, a w nowoprojektowanych inwestycjach, m.in. możliwość montażu paneli fotowoltaicznych czy bezdotykowe otwieranie klatek i bram garażowych. Dla przykładu, w warszawskiej inwestycji Nova Królikarnia posadziliśmy ponad 400 drzew oraz blisko 2000 krzewów i roślin wodnych. Zależy nam na tym, aby w projektowanych przez nas osiedlach mieszkańcy mogli bezpiecznie przemieszczać się na rowerach, stąd też z myślą o nich zainwestowaliśmy w rowerownie, stojaki rowerowe i wiaty. Stawiamy na zrównoważony rozwój, budowanie z myślą o przyszłych pokoleniach i w trosce o planetę, bo to jedyny wybór, jaki mamy. Wierzymy, że dzięki współpracy z odpowiedzialnymi generalnymi wykonawcami, wspólnie poczynimy wielki krok w kierunku ograniczenia śladu węglowego. To nasze zobowiązanie na kolejne lata.

RONSON = doświadczeni pracownicy

Zarząd Spółki z dumą wypowiada się na temat swoich pracowników, którzy stanowią zespół mogący pochwalić się wieloletnim doświadczeniem: średni staż pracy w firmie wynosi ponad 5 lat, a 20% pracowników jest zatrudnionych dłużej niż 10 lat. Z myślą o nich przewidziano działania, które mają nie tylko usprawnić procesy, ale też zacieśnić więzi między ludźmi. – Doceniamy nasz zespół, słuchamy zgłaszanych nam sugestii i robimy wszystko, aby praca w RONSON była dla nich rozwijającym i satysfakcjonującym doświadczeniem – podkreśla K. Bronszewska. Spółka świętowała jubileusz swojego istnienia przez cały wrzesień, organizując m.in. bankiet dla pracowników i kontrahentów, a także piknik rodzinny dla mieszkańców największej i najchętniej wybieranej przez klientów inwestycji Miasto Moje na warszawskiej Białołęce. – Udało nam się zrealizować zamierzenie wspólnego świętowania w wyjątkowej oprawie, będącego wyrazem naszej wdzięczności za owocną, bardzo ważną dla nas współpracę – dodaje.

Docenieni i z planami na przyszłość

W 2020 roku RONSON Development znalazł się w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Deweloperów Mieszkaniowych, zorganizowanego przez „Strefę Gospodarki” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Sukces ten deweloper powtórzył również w roku bieżącym. Spółka została ponadto wyróżniona tytułem Business Superbrands 2021, który jest traktowany jako swoisty Oskar dla marek, a jednocześnie docenienie przez klientów, także dzięki działaniom z zakresu zrównoważonego rozwoju i wpływowi na klimat.

(RONSON Development_fot. 1 – Viva Jagodno – zielone dachy)

(RONSON Development_fot. 2 – Ursus Centralny)

Wydania archiwalne