Jakość przede wszystkim

Radomskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Administrator” Sp. z o.o., jest jednym z czołowych deweloperów w Radomiu. Od ponad 20. lat sukcesywnie podnosi standardy budowy wielorodzinnych bloków mieszkalnych, kładąc przy tym szczególny nacisk na zwiększanie bezpieczeństwa mieszkańców. W listopadzie bieżącego roku działalność Spółki została uhonorowana przyznaniem prestiżowego godła Polskiej Jakości 2017.

Z flagową „Magnolią”

RTBS „Administrator” zostało utworzone w kwietniu 1994 roku, wykonując od samego początku zadania Gminy Miasta Radomia w zakresie kształtowania i realizacji polityki mieszkaniowej. W tym czasie oddano do użytku ponad 700 mieszkań komercyjnych oraz 1123 lokale z przeznaczeniem na wynajem. – Planując budowę mieszkań w formie deweloperskiej wybieramy zawsze dogodne lokalizacje, by kreować tam harmonijną i dobrze zagospodarowaną przestrzeń – wyjaśnia Lech Barszcz Prezes Zarządu Radomskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Administrator” Sp. z o.o.Z kolei podczas realizacji budowy skupiamy się na stałym podnoszeniu standardów wykończenia wielorodzinnych bloków mieszkaniowych, kładąc jednocześnie nacisk na ich ciekawą architekturę. Aktualną i flagową inwestycją Spółki jest osiedle Apartamenty Magnolia. W jego skład wejdzie sześć budynków zamkniętych kwartałem ulic Rapackiego, Sempołowskiej i Michałowskiej, znajdujących się w obrębie osiedla Gołębiów II. We wrześniu bieżącego roku został oddany do użytku I etap inwestycji: w dwóch budynkach powstało 118 mieszkań o zróżnicowanych metrażach (od 32 do 120 m²) i funkcjonalnych rozkładach pomieszczeń. Obecnie trwają prace nad II etapem inwestycji, w ramach którego wybudowane zostaną trzy czteropiętrowe budynki ze 114 mieszkaniami. Z kolei w ramach architektonicznego zamknięcia kwartału zabudowy (III etap inwestycji), powstanie jeszcze jeden obiekt z 103 mieszkaniami. Wszystkie budynki realizowane w ramach osiedla Apartamenty Magnolia będą dysponowały windami oraz garażami podziemnymi. W przypadku mieszkań na parterze zaplanowano dostęp do przydomowych ogródków, zaś dwupoziomowe apartamenty zostaną wyposażone w przestronne tarasy na najwyższych kondygnacjach. Ponadto każde mieszkanie będzie dysponowało logotermą i klimatyzacją w standardzie. Klatki schodowe oraz części wspólne budynków zostaną urządzone z dbałością o każdy szczegół, dodając całemu osiedlu elegancji. Pomiędzy budynkami realizowanymi w ramach drugiego etapu inwestycji, powstanie część rekreacyjna osiedla w postaci dostępnego dla wszystkich mieszkańców, otoczonego zielenią patio z ławeczkami i alejkami spacerowymi prowadzącymi m. in. na plac zabaw. W trosce o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, realizowane osiedle Apartamenty Magnolia stanowić będzie obszar zamknięty, objęty dodatkowo całodobowym monitoringiem.

TBS-y z trójporozumieniem

Poza budową mieszkań komercyjnych, radomski developer realizuje również mieszkania na wynajem. W najbliższych planach jest budowa kolejnych 130 nowych mieszkań, które uzupełnią posiadaną liczbę 1123 lokali w ramach TBS-ów. Spółka podpisała już trójporozumienie z Gminą Miasta Radomia oraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, w ramach którego będzie realizowała ich budowę jako inwestor zastępczy. Równolegle prowadzone są również rozmowy z innym podmiotem, które dotyczą realizacji kolejnych 60 mieszkań przeznaczonych na wynajem. W ramach współpracy z Gminą Miasta Radomia, Radomskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Administrator” jest także mocno zaangażowane w projekt i realizację rządowego programu „Mieszkanie Plus”, przeznaczonego dla osób średniozamożnych planujących wynajem lub zakup lokalu mieszkalnego. Zarząd radomskiej Spółki myśli już o realizacji kolejnej dużej inwestycji planowanej na lata 2021-2027. Obecnie trwają poszukiwania dogodnej działki w centrum miasta, z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową.

Zarządca i administrator

Ważnym obszarem działalności jest zarządzanie i administrowanie blisko 150 wspólnotami mieszkaniowymi. W lutym i w marcu każdego roku w ramach organizowanych zebrań zdawczych, planowane są remonty oraz ich zakres. Nad ich bieżącą realizacją czuwają inspektorzy zatrudnieni w RTBS „Administrator”, którzy są jednocześnie otwarci na wszelkie propozycje i sugestie zgłaszane przez zarządy wspólnot mieszkaniowych. Prezes L. Barszcz jest przekonany o atrakcyjności oferty kierowanej przez siebie Spółki: – Realizowane przez nas mieszkania komercyjne oraz przeznaczone na wynajem, kierujemy do szerokiej rzeszy odbiorców. Szczególnym adresatem są pracujący młodzi ludzie, którzy nie dysponują czasem potrzebnym do budowy domu czy realizacji prac wykończeniowych. To właśnie z myślą o przyszłych najemcach, dbamy o stałe podnoszenie standardów jakościowych budowanych mieszkań. Liczymy na to, iż w ugruntowaniu pozytywnego wizerunku i oceny wszystkich aspektów naszej działalności, pomoże nam również uzyskane niedawno godło Polskiej Jakości 2017.

(fot. Apartamenty Magnolia)

Wydania archiwalne