Najlepsze ogłoszenia o pracę

Serwis OLX został Laureatem I. miejsca Programu Konsumencki Lider Jakości 2018 w kategorii „Serwisy z ogłoszeniami o pracę”. Zdaniem respondentów biorących udział w badaniu, OLX jest najlepszym portalem spośród wszystkich udostępniających oferty pracy.

Każdego dnia w serwisie OLX można wybierać spośród ponad 100 tys. ofert w kategorii “Praca”. Tylko w zeszłym roku każdego miesiąca kategorię odwiedzało średnio ponad 5,5 miliona osób, które mogą znaleźć posady m.in. dla konsultantów, menedżerów, handlowców, kadry kierowniczej.
Zadaniem pracodawcy, chcącego dotrzeć do potencjalnych pracowników jest wyróżnić się na tym rynku i pokazać się z jak najlepszej strony. Mogą to zrobić korzystając z nowej oferty biznesowej, która w OLX Praca dostępna jest od kwietnia. Pracodawcom zostały udostępnione dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym mogą odnosić wymierne korzyści w procesie rekrutacji.- Serwis OLX to miejsce, w którym spotykają się potrzeby pracowników i pracodawców. Ogłoszeniodawcy korzystający z nowej oferty biznesowej mają szansę zwiększyć swoje szanse na przyciągnięcie idealnego kandydata – tłumaczy Artur Kołpowski, Head of Jobs w OLX. – Służą im do tego takie narzędzia, jak automatyczne odświeżenia, wyróżnienie oferty na stronie firmowej, a także rekomendowanie wybranych zgodnie z aktualnymi potrzebami i priorytetami rekrutacyjnymi ofert – wylicza.

O tym, jak ważne jest dotarcie do potencjalnego pracownika i na jakie informacje zwracać uwagę podczas konstruowania ogłoszenia o pracy.

Pracodawców korzystających z OLX Praca zapytano1, co ich zdaniem wyróżnia ich oferty. Aż 60 proc. w pierwszej kolejności wskazało na warunki zawarcia umowy na stałe. Na drugim miejscu znalazł się argument o pracy w dobrze dobranym zespole – takie wskazanie padło 45 proc. odpowiedzi. Blisko 40 proc. wskazało na atrakcyjne wynagrodzenie, a 35 proc. na możliwość rozwoju zawodowego i awansu. Dodatkowo ⅓ pracodawców za obowiązkowe uznaje informacje o lokalizacji miejsca pracy, wymagań i obowiązków na stanowisku, a także o zakresie godzinowym świadczonej pracy.

  1. Badanie OLX Praca przeprowadzono na grupie 2300 użytkowników w marcu 2018 roku.

(fot. 1 OLX)

Wydania archiwalne