Nokia w Krakowie nagrodzona

Uzyskanie tytułu Odpowiedzialnego Pracodawcy Lidera HR to ogromne wyróżnienie, które utwierdza nas w przekonaniu, że to co robimy jest dobre zarówno dla naszych pracowników, jak i lokalnego ekosystemu.

Nokia w Krakowie to przede wszystkim ludzie pełni pasji i zaangażowania, którzy swoją pracą sprawiają, że nasze życie staje się łatwiejsze. Widać to na przykładzie współpracy z Katedrą Telekomunikacji na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie została uruchomiona pierwsza w Polsce, w pełni funkcjonalna uczelniana sieć komórkowa. Jest to kolejna z inicjatyw gdzie Nokia dostarcza naukowcom
i studentom środowisko badawcze, na którym mogą realizować projekty z zakresu nowych technologii radiowych.

Nasze działania to także propagowanie wiedzy na najwyższym, światowym poziomie czego dowodem jest zeszłoroczna, pierwsza edycja testerskiej konferencji TestDive. Wzięło w niej udział ponad 700 uczestników, którzy wspólnie z prelegentami rozmawiali o automatyzacji, sposobie testowania, rodzajach środowisk testowych oraz zarządzaniu testami.

Zależy nam na tym, aby dotrzeć do wielu osób zarówno tych, którzy chcą pracować w naszej firmie, jak i tych, którzy dopiero zastanawiają się nad wyborem swojej ścieżki zawodowej. Z myślą o nich stworzyliśmy autorski projekt Nokia Meetup School, który początkowo był skierowany wyłącznie do licealistek, które miały zasilić nowe pokolenie kobiet w świecie programowania. Obecnie robimy krok dalej proponując uczniom doradców zawodowych, którzy rozwieją wątpliwości i powiedzą co zrobić, by docelowo pracować w firmie z branży IT.

Nokia Meetup to także szkolenia, warsztaty, mentoring i spotkania integracyjne stworzone z myślą o kobietach pracujących w Nokii. To działania mające na celu obudzenie ich potencjału technologicznego, pasji oraz chęci samodoskonalenia.

(fot. 1 Nokia)

Wydania archiwalne