Społem znaczy lepiej

Dyskonty mocno atakują agresywnym marketingiem jednak nasz, rdzennie polski kapitał i pomysł na dostarczanie dobrej jakości produktów w dobrej cenie niczym nie ustępuje, a w wielu aspektach góruje nad dyskontową konkurencją – mowa tu o Spółdzielniach Spożywców SPOŁEM.

Nasza Redakcja po raz kolejny postanowiła wyłonić najlepsze PSS-y w kraju. Po analizie szeregu czynników od kondycji finansowej, poprzez politykę personalną, zasięg aż na integracji z lokalnymi społecznościami skończywszy wyłoniono krajowych liderów – serdecznie gratulujemy zwycięzcom – w szczególności obchodzącej w tym roku 120-lecie funkcjonowania Społem PSS „Jedność” w Częstochowie, a Państwa zapraszamy do lektury numeru

Grażyna Kulig, Prezes Zarządu „Społem” PSS w Olkuszu
Sylwester Kiełtyka, Członek Zarządu

Społem PSS w Olkuszu prowadzi działalność handlowo-produkcyjną od 1889 r, obecnie w 9 sklepach oraz w 2 zakładach produkcyjnych. Zatrudniamy 143 pracowników, w tym 34 osoby niepełnosprawne. Obecnie naukę zawodu odbywa 27 uczniów. W 2017 r. z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy otrzymaliśmy statuetkę Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Nasze sklepy odwiedza coraz więcej klientów, co nas cieszy, ponieważ satysfakcja klientów jest dla nas bardzo cenna. Naszym atutem jest unikatowe pieczywo produkowane na naturalnym zakwasie. Nasze wyroby piekarskie i ciastkarskie zdobyły już wiele wyróżnień w konkursach ogólnopolskich za najwyższą jakość. W 2019 r obchodzimy Jubileusz 130-lecia istnienia.

Eugeniusz Mazur, Prezes Zarządu „Społem” PSS w Białej Podlaskiej

Kontynuujemy dzieło pracowników Podlaskiej Wytwórni Samolotów w Białej Podlaskiej, którzy w 1931 roku założyli naszą Spółdzielnię. Mamy 12 sklepów spożywczych, SDH „Sawko”, Restaurację „Stylowa”, Zakłady Piekarsko-Ciastkarski i Przetwórstwa Ryb. Sklep firmowy, w którym sprzedajemy własną produkcję, jest najbardziej znany w mieście. Najlepiej sprzedają się wyroby garmażeryjne restauracji „Stylowa” oraz własne pieczywo i ciasto. SDH „Sawko” ma salon „Eleganza”, ale sprzedaje też naczynia potrzebne w wiejskim gospodarstwie. Zatrudniamy 210 pracowników. Staramy się funkcjonować nowocześnie – od wielu lat jesteśmy skomputeryzowani, ale też nie uciekamy od tradycji. Mamy 32-osobowy chór mieszany „Społem” oraz Kapelę Ludową. Staramy się być częścią społeczności miasta i pomagamy w miarę możliwości innym.

1. Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Białymstoku
2. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Jedność” w Częstochowie
„Społem” Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście
3. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Bochni
4. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Olsztynie/td>
„Społem” Lubelska Spółdzielnia Spożywców w Lublinie
5. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Olkuszu
Wyróżnienie
„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Białej Podlaskiej
„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Głogowie

Wydania archiwalne