Zaangażowani w rozwój

Spółki bioMérieux Polska oraz bioMérieux SSC Europe  zostały nagrodzone tytułem Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2019. Polityka personalna realizowana prze te firmy w szczególny sposób dba o interesy pracowników, społeczną odpowiedzialność oraz naturalne środowisko.

Spektrum działania
Obie spółki są częścią grupy bioMérieux, która działa na rynku od 1963 roku. bioMérieux, światowy lider w dziedzinie diagnostyki jest obecny w 43 krajach i obsługuje ponad 160 krajów przy wsparciu dużej sieci dystrybutorów.

bioMérieux zapewnia rozwiązania diagnostyczne, które określają źródło chorób i zakażeń, w celu poprawy zdrowia pacjentów i zapewnienia bezpieczeństwa konsumentów. Produkty bioMérieux są głównie wykorzystywane do diagnozowania chorób zakaźnych. Są one również wykorzystywane do wykrywania mikroorganizmów w produktach rolno-spożywczych, farmaceutycznych i kosmetycznych.

W roku 1992 do życia powołana została bioMérieux Polska. Dzięki szerokiej ofercie produktowej bioMerieux to aktualnie kluczowy dostawca aparatury diagnostycznej w Polsce, współpracujący z prywatnymi przedsiębiorstwami, ZOZ czy instytucjami naukowymi.
Z uwagi na prężny rozwój w 2011 roku bioMérieux utworzyło 2 centra usług wspólnych w Warszawie i Buenos Aires. bioMérieux SSC Europe to nowoczesne centrum usług biznesowych, obsługujące grupę bioMerieux w zakresie procesów finansowo-księgowych oraz administracyjnych. Firma obsługuje 19 spółek z grupy bioMérieux zaczynając od Wielkiej Brytanii, poprzez te, które zlokalizowane są w Unii Europejskiej, a kończąc na odległych RPA, Singapurze oraz Tajlandii.

Źródło sukcesu
Za sukcesem bioMérieux stoi zespół doświadczonych, kompetentnych i zaangażowanych pracowników. To właśnie oni mają największy wpływ na sukces i dalszy rozwój firmy. Pracodawca zapewnia im realne i atrakcyjne możliwości rozwoju. Nie mówimy tu jedynie o takich benefitach jak karty Multisport, bilety na komunikację miejską, kursy językowe, ubezpieczenie na życie czy opiekę medyczną. Spółka stawia przede wszystkim na indywidualne podejście do każdego z pracowników. Prowadzone są rozmowy, bada ich potrzeby, analizuje potencjał oraz preferencje, finalnie powoduje to, że aż 40 % stanowisk zostaje obsadzonych w ramach rekrutacji wewnętrznych, awansów. Spółki grupy bioMérieux z całą pewnością wyróżniają się na rynku pracy, charakteryzuje je nie tylko duża dbałość o kadrę ale także transparentność zasad rekrutacji, pracy i awansu.

Wydania archiwalne