W trosce o zdrowie intymne kobiet

Zdrowie intymne to bardzo ważny aspekt życia każdej kobiety, który niestety często jest zaniedbywany. Tymczasem kobiety coraz częściej cierpią na różnego rodzaju dolegliwości w obrębie układu moczowo-płciowego. Dlatego też warto pamiętać, że wielu problemów można uniknąć stosując na co dzień odpowiednią profilaktykę.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mają nam w tym pomóc. Który z nich zatem wybrać i czym się kierować? Postanowiliśmy zapytać o to same zainteresowane, podczas realizacji kolejnych już ogólnopolskich badań rynku. Wśród respondentek ogromne zainteresowanie wzbudziła marka Trivagin, co przełożyło się na przyznanie jej nagrody Konsumencki Lider Jakości 2019.

Jak to działa?

Najczęściej bakterie kojarzą się nam z czymś negatywnym czy groźnym. Warto jednak zauważyć, że istnieją także te „dobre” bakterie, które mają dobroczynne właściwości dla naszego organizmu. I tu pojawia się definicja, że probiotyki to żywe mikroorganizmy, czyli szczepy bakterii lub drożdży, które w odpowiedniej ilości uzupełniają prawidłową florę bakteryjną. Istotnym jest, by produkt zawierał starannie dobrane szczepy bakterii, takie jak Lactobacillus gasseri, Lactobacillus fermentum, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, które są doskonale dostosowane do flory bakteryjnej Polek. Na prawidłowy stan flory bakteryjnej ma wpływ szereg czynników, np. nikotyna, nieprawidłowa dieta, antybiotyki, a nawet stres czy bielizna wykonana ze sztucznych tkanin. Dlatego tak ważne jest, aby o ten aspekt naszego zdrowia zadbać w sposób szczególny.

Dlaczego właśnie Trivagin?

Kapsułki Trivagin to suplement diety służący do codziennego uzupełniania prawidłowej flory bakteryjnej, dla wszystkich kobiet w tym: dla kobiet w ciąży, połogu, a także korzystających z publicznych basenów lub często podróżujących. Jedną z największych zalet kapsułek Trivagin stanowi ich skład, ponieważ zawierają aż cztery starannie wyselekcjonowane szczepy bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus, występujące we florze Polek. Naturalnie kwaśne środowisko pochwy jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania układu moczowo-płciowego.
W swoim portfolio, marka posiada także kolejny, warty zauważenia produkt. Jest to Trivagin w formie żelu, który działa pomocniczo w leczeniu infekcji okolic intymnych. Doskonale sprawdza się pomocniczo w walce z objawami w przypadku kobiet leczących infekcje różnego pochodzenia, będących w trakcie diety, chorujących np. na cukrzycę, a także cierpiących na alergię oraz uczulenia na środki piorące, bieliznę czy dezodoranty. Trivagin w formie żelu łagodzi natychmiastowo takie dolegliwości, jak świąd, pieczenie i uczucie podrażnienia. Jest bardzo prosty w użyciu, a dzięki swojemu unikalnemu składowi nie pozostawia śladów i nie brudzi bielizny.

Sprawdzony przez kobiety

Szukając probiotyku odpowiedniego do własnych potrzeb, warto zwrócić uwagę na rekomendację innych kobiet. Postanowiliśmy zapytać ankietowane osoby o opinie na temat dostępnych na rynku marek oraz produktów w kategorii probiotyki ginekologiczne. Respondentki biorące udział we wspomnianych wcześniej badaniach jednoznacznie wskazywały, że marką, którą szczerze polecają jest właśnie Trivagin. Sporo opinii dotyczyło skuteczności żelu, jak również faktu, iż produkt przynosi bardzo szybką ulgę, a jego działanie jest niemalże natychmiastowe.

(fot. 1 – Trivagin)

(fot. 2 – Trivagin)

Wydania archiwalne