Telewizory LG OLED – Kinowa jakość obrazu w domu

Telewizory LG OLED to rewelacyjna jakość obrazu oraz dźwięku, a także sztuczna inteligencja usprawniająca wygodę użytkowania. Wszystko to jest doceniane przez użytkowników czego kolejnym dowodem jest tytuł Konsumenckiego Lidera Jakości 2019 w kategorii Telewizory OLED.

Głęboka czerń i nieskończony kontrast

Telewizory LG OLED to niezrównana jakość obrazu. W matrycach OLED każdy piksel to osobna dioda z odpowiednim filtrem kolorystycznym, więc działają one niezależnie od siebie. Dzięki temu można uzyskać głęboką czerń, przy której wybrane diody po prostu się nie zapalają, nie zużywając przy tym niepotrzebnie energii na podświetlanie czegoś, co nie powinno być podświetlone. Jednym z największych atutów technologii OLED jest więc głębokość ciemnych kolorów i uzyskanie prawdziwej czerni, niedostępnej dla innej technologii stosowanej w matrycach telewizorów – LCD. Intensywność czerni wpływa również na kontrast innych barw, które zyskują na soczystości dzięki diodom OLED. Kolory mogą być odwzorowane w jakości uzyskiwanej przez profesjonalne monitory referencyjne, używane przy post produkcji filmów, tak żeby obraz, który zobaczy widz był jak najbardziej zbliżony do wizji reżysera. Najnowsze modele LG OLED są wyposażone również w udoskonalone funkcje sztucznej inteligencji, które dzięki zaawansowanym procesorom α9 i α7 (II generacji) oraz technologii Deep Learning skutecznie podwyższają jakość obrazu, a także dźwięku

Wyższa jakość dźwięku

Nowy algorytm od LG pozwala na optymalne przetworzenie dwukanałowego dźwięku stereo na wirtualny 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny (AI Sound). Procesor α9 (II generacji) umożliwia precyzyjne odtwarzanie dźwięku w zależności od rodzaju treści, co ułatwia m.in. słyszenie dialogów w filmach oraz programach telewizyjnych, a także zapewnia ostry, wyraźny wokal w utworach. Dźwięk odtwarzany przez telewizory LG OLED jest również optymalnie dostosowany do akustyki pomieszczenia oraz pozycji widzów względem ekranu. Dzięki funkcji AI Acoustic Tuning, za pomocą pilota Magic telewizor może automatycznie określić swoje położenie względem użytkownika oraz przeanalizować akustykę pomieszczenia, tak aby zapewnić najlepszy możliwy odbiór dźwięku. Telewizory OLED od LG oferują również realistyczny dźwięk Dolby Atmos.

Wygoda użytkowania na pierwszym miejscu

W przeszłości modele ze sterowaniem głosowym wymagały wypowiadania określonych poleceń. Teraz, dzięki przetwarzaniu języka naturalnego dostępnego w nowej linii telewizorów OLED od LG, telewizorem można sterować mówiąc w sposób naturalny, tak jak podczas zwykłej rozmowy. Na przykład, wcześniej trzeba było wydawać precyzyjnie zdefiniowane polecenia, takie jak „Zwiększ głośność”. Telewizor LG OLED ze sztuczną inteligencją pozwala na korzystanie ze znacznie bardziej zróżnicowanych, naturalnych sformułowań, takich jak: „Zrób głośniej” czy „Jest za cicho”. Sterowanie telewizorem przypomina więc naturalną konwersację, dzięki czemu jest łatwiejsze i bardziej komfortowe. Polecenia głosowe umożliwiają również włączanie zewnętrznych urządzeń, takich jak konsola oraz wygodny dostęp do informacji o oglądanych treściach.

Sterowanie inteligentnym domem

Nowe telewizory LG OLED obsługują Amazon Alexa, Asystenta Google, mają także wsparcie dla Apple AirPlay 2 i Apple HomeKit, które pozwala użytkownikom urządzeń Apple na odtwarzanie filmów z iTunes i innych aplikacji bezpośrednio na ekranie telewizora. Pulpit Home Dashboard umożliwia natomiast wyświetlanie informacji o połączonych inteligentnych urządzeniach domowych wybranych producentów oraz sterowanie nimi za pomocą pilota. Korzystając z poleceń głosowych czy dedykowanych aplikacji, użytkownicy mogą m.in. sprawdzać czas pozostały do końca programu prania, regulować temperaturę w klimatyzatorze.

W skład oferty LG OLED na rok 2019 wchodzą modele telewizorów z serii: W9, E9, C9 oraz B9 o różnych wielkościach ekranu. Firma LG wzbogaciła także niedawno portfolio telewizorów o pierwszy na świecie telewizor OLED 8K.

(fot. 1 – LG)

(fot. 2 – LG)

Wydania archiwalne