Ciepło, Cieplej…Ranking PEC 2020

Redakcja Strefy Gospodarki kolejny rok z rzędu postanowiła przyjrzeć się branży ciepłowniczej w Polsce. Ogólnopolski Ranking Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej za rok 2020-ty nie przyniósł wielkich niespodzianek.

Jak co roku pod przy ocenie krajowych przedsiębiorstw energetyki cieplnej braliśmy pod uwagę cały zakres zmiennych od danych technicznych, poprzez politykę kadrowo-szkoleniową, aż na współpracy z lokalnymi społecznościami i wspieranie inicjatyw z zakresu CSR skończywszy. Wielu liderów z poprzednich lat potwierdziło swoją pozycję jak choćby najlepiej ocenione w Rankingu gdański GPEC, bydgoski KPEC czy MEC Koszalin. Gratulujemy zwycięzcom życząc…solidnych mrozów w sezonie grzewczym 2020/2021!

Piotr Staśkiewicz, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o.:
Jesteśmy dumni, że po raz kolejny znaleźliśmy się w czołówce rankingu. To duże wyróżnienie, tym bardziej cenne, że udało się utrzymać ubiegłoroczną pozycję. Miejsce bezpośrednio za podium to znak, że firma podąża we właściwym kierunku. To przede wszystkim zasługa naszych pracowników, którym należą się wyrazy uznania. Bez ich zaangażowania i profesjonalizmu nie byłoby tej nagrody. To także wynik konsekwentnej polityki firmy, czyli produkcji i dostarczania bezpiecznego oraz ekologicznego Ciepła systemowego. Dbamy o wizerunek firmy przyjaznej społeczeństwu. Organizujemy Drzwi Otwarte, akcje charytatywne, zbiórki krwi, lekcje ciepła i konkursy. Wspieramy lokalny sport dzieci i młodzieży. Przynosi to efekt, gdyż jesteśmy znacznie lepiej postrzegani przez mieszkańców, co przekłada się na nowe podłączenia budynków do sieci cieplnej.

Jerzy Woźniak, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim:
Rok 2019 był bardzo trudny dla ciepłownictwa ze względu na wysokie temperatury. Osiągnięcie wyników techniczno-ekonomicznych na zadowalającym poziomie wymagało wiele wysiłku. Dlatego satysfakcjonuje nas fakt znalezienia się na 9. miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej. Jesteśmy małą firmą z dużymi ambicjami w zakresie zaopatrywania odbiorców w energię cieplną na coraz wyższym poziomie. Staramy się ciągle modernizować system ciepłowniczy, aby był sprawniejszy, ekonomiczniejszy i efektywniejszy. Corocznie inwestujemy i modernizujemy nasze instalacje oraz pozyskujemy nowych odbiorców, bo tylko te działania mogą przynieść efekty. Ale najważniejsza jest współpraca całej załogi, której dziękuję za to, co już jest, a także za to, co stanie się w przyszłości.

1. Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
2. Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. w Koszalinie
Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bydgoszczy
3. Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.
4. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o.
Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „RADPEC” S.A.
5. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Olsztynie
6. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Kielcach
7. ENGIE EC Słupsk Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu
8. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Konin Sp. z o.o.
9. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim
10. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska S.A.
Wyróżnienia:
Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Inowrocławiu
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o w Mińsku Mazowieckim

Wydania archiwalne