TBS-y 2020

Przez wielu niedoceniane, traktowane po macoszemu, TBS-y dalej udowadniają, iż są bardzo dobrą alternatywą na rynku mieszkaniowym. Redakcja Strefy Gospodarki po raz kolejny postanowiła przyjrzeć się krajowym TBS-om poprzez Ogólnopolski Ranking Towarzystw Budownictwa Społecznego za rok 2020.

Jak co roku braliśmy pod uwagę szereg zmiennych od danych finansowych, poprzez ocenę inwestycji, podnoszenia kwalifikacji zawodowych personelu, aż ocenę działalności na polu CSR. Oddajemy w Państwa ręce wyniki naszych prac, Laureatom gratulujemy – wielu z nich kolejny już rok udowadnia swoją mocną pozycję w branży. Zapraszamy Państwa do lektury wydania papierowego i na strefa-gospodarki.pl gdzie znajdą Państwo więcej informacji na temat Rankingu i jego Laureatów.

Beata Żółtowska, Prezes Zarządu Toruńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o. o.:

Obrona II miejsca po raz kolejny, to niezwykły zaszczyt i satysfakcja z docenienia naszej codziennej pracy. To również zastrzyk energii, by dalej działać tak prężnie jak dotychczas. W tym roku czeka nas duże wyzwanie – oddanie do użytku pierwszych mieszkań komunalnych dla seniorów wraz z klubem seniora i dziennym domem opieki. W najbliższej przyszłości rozpoczniemy budowę dwóch kolejnych budynków dla seniorów w formule mieszkań z partycypacją dla osób fizycznych. Nasz projekt cieszy się dużą popularnością. Przygotowujemy dokumentację na nowe tereny, gdzie m.in. planujemy kontynuować program budowy mieszkań dla seniorów. Aktualnie budujemy 147 mieszkań komunalnych na osiedlu mieszkaniowym Glinki. Spółka przygotowuje przetarg na kolejne dwa budynki na tym osiedlu.

Tomasz Maciaś, Prezes Zarządu Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Dziękujemy za docenienie naszej pracy, będące wynikiem zaangażowania całego zespołu. Czwarte miejsce to zaszczytne wyróżnienie, tym bardziej, że to nasz debiut w rankingu. Celem Opolskiego TBS jest dostarczanie jak najlepszej oferty mieszkaniowej, kierowanej do szerokiego grona Najemców. Oferujemy mieszkania zarówno osobom młodym, jak i seniorom w ramach dedykowanych programów mieszkaniowych, w formule tbs oraz dojścia do własności. Inwestycje realizowane są dzięki wsparciu i współpracy z zarządem Miasta Opole, z którym planujemy kolejne w nowych lokalizacjach. W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny rozwój naszej Spółki, co mamy nadzieję, znajdzie swoje odzwierciedlenie również w przyszłorocznym rankingu.

1. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o.
2. Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
3. Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
4. Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
5. Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
6. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Piotrkowie Trybunalskim
7. Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
8. Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
9. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Wałczu
10. Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Wydania archiwalne