Naturalnie pyszne

Firma z Białegostoku „P.H.Z Kasol – J.A. Kazberuk” jest liderem na polskim rynku w przetwórstwie runa leśnego, a grzyby suszone spod znaku „Leśne Skarby” cieszą się powszechnym uznaniem klientów. W tym roku znalazło to potwierdzenie w ocenie konsumentów, czego efektem jest przyznanie marce złotego godła Konsumencki Lider Jakości.

Smakołyki z Podlasia doceniane na całym świecie

Bogactwo polskiej przyrody oraz stawianie zawsze na pierwszym miejscu jakości, pozwoliło stworzyć wiodącą w Europie firmę zajmującą się grzybami i owocami lasu. Spółka od ponad 35 lat specjalizuje się w sprzedaży krajowej i eksporcie grzybów suszonych oraz grzybów mrożonych marki „Leśne Skarby”, pochodzących z rodzimych terenów. Oprócz detalicznej obsługi, sieci handlowych, hurtowni i supermarketów oraz gastronomii w Polsce, produkty marki „Leśne Skarby” trafiają na większość rynków europejskich, a także do USA, Kanady, państw byłego bloku wschodniego oraz do dalszych zakątków świata, jak chociażby Australia, Japonia, RPA, Nigeria czy Urugwaj.
Spółka „P.H.Z Kasol – J.A. Kazberuk” kładzie nacisk na promocję rodzimych produktów, dlatego też jako jedyna w branży ma w asortymencie grzyby suszone oraz grzyby mrożone na rynki zagraniczne pod własną marką „Forest Treasures”, a w przypadku rynku niemieckiego – pod marką „Wald Schatz”. Tym samym wśród klientów zagranicznych promowana jest marka pochodząca z Podlasia, a nie z zagranicznej sieci detalicznej. Wysoką jakość produktów firmy potwierdza europejski znak „Poznaj Dobrą Żywność”, który buduje świadomość wśród polskich i zagranicznych konsumentów.

Potwierdzenie najwyższej jakości

Długoletnie doświadczenie, wykwalifikowana kadra, jak również stała kontrola jakości surowca, a także nowoczesny park maszynowy oraz stosowanie najnowszych światowych rozwiązań technologicznych, pozwalają zapewnić klientom produkty najwyższej jakości. Nie bez znaczenia jest też stosowanie wszelkich norm i standardów, zgodnie z obowiązującymi normami w Unii Europejskiej. W zakładzie produkcyjnym firmy prowadzone są systematyczne kontrole wewnętrzne w oparciu o koncepcję HACCP. Spółka może pochwalić się również istotnym ze względu na reprezentowaną branżę certyfikatem IFS-International Food Standard.
Działalność „PHZ Kasol – J.A. Kazberuk” wielokrotnie została doceniona nie tylko przez konsumentów, ale także przez instytucje rządowe czy stowarzyszenia biznesowe. W 2017 roku spółka została uhonorowana przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów ogólnopolską nagrodą Wybitnego Eksportera Roku, za dynamiczny rozwój eksportu produktów z runa leśnego na bardzo wymagające rynki europejskie i światowe. Firma, jako lider eksportu Województwa Podlaskiego, została uhonorowana w ogólnopolskim konkursie Regionalne Orły Eksportu 2016, organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. Wyróżnienie zostało przyznane w kategorii „Najdynamiczniejszy eksporter roku”.

– Suszone grzyby najczęściej kojarzą się nam ze Świętami Bożego Narodzenia i Wigilią, jednak ich wspaniałe walory smakowe można wykorzystywać przez cały rok do przygotowywania przepysznych potraw – podsumowuje Łukasz Kazberuk, Dyrektor „PHZ Kasol – J.A. Kazberuk”. – „Leśne Skarby” w swojej ofercie posiadają wiele gatunków grzybów suszonych, między innymi borowiki, podgrzybki, maślaki czy koźlarze. Zanim trafią na półki do sklepów, przed pakowaniem są dokładnie sortowane i przebierane z wszelkich zanieczyszczeń. Dlatego jest nam niezmiernie miło, że grzyby suszone marki „Leśne Skarby” zdobyły złote godło Konsumencki Lider Jakości 2020 w kategorii „Grzyby leśne suszone”. Cieszy nas, że klienci nam ufają i kupują produkty marki „Leśne Skarby”. Dziękujemy wszystkim konsumentom za oddane głosy na naszą markę „Leśne Skarby”.

(fot. 1 – Leśne Skarby – grzyby marynowane mix)

(fot. 2 – Leśne Skarby – grzyby suszone mix)

(fot. 3 – Leśne Skarby)

Wydania archiwalne