Credit Agricole stawia na trwałe relacje z partnerami

Dzięki poszerzaniu współpracy z kolejnymi partnerami Credit Agricole nieustannie zwiększa swój udział w rynku. Bank uważnie wsłuchuje się w ich potrzeby i chce tworzyć najlepsze doświadczenia klientów.

Współpraca w biznesie

Zaufany partner biznesowy to podstawa, żeby zbudować istotną pozycję na rynku. Bank Credit Agricole z roku na rok współpracuje z coraz to większą liczbą partnerów, których wspiera w uzyskiwaniu jak najlepszych wyników biznesowych. Do ważnych produktów banku należą kredyty ratalne, które Credit Agricole oferuje w sklepach stacjonarnych i internetowych. W 2020 r. wartość ich sprzedaży była znacząco wyższa w porównaniu z 2019 r. Bank poszerzył zakres współpracy z wiodącymi sieciami handlowymi w kraju, dzięki czemu raty Credit Agricole pojawiły się m.in. w sieciach RTV EURO AGD oraz Media Expert. Duży sukces odniosły również kampanie sezonowe, które bank prowadził z wiodącymi markami w obszarach: dom i ogród oraz turystyka i wypoczynek. Klienci mogli skorzystać m.in. z oferty zakupu roweru z bezpłatnym ubezpieczeniem od kradzieży. Dodatkowo wspólnie z EFL, Credit Agricole rozwijał sprzedaż kredytów samochodowych w sieci dealerskiej Honda oraz stale powiększał grupę partnerów z rynku motoryzacyjnego.

Odnawialne Źródła Energii

Credit Agricole zamierza odgrywać aktywną rolę w dążeniu do przejścia na gospodarkę niskoemisyjną głównie poprzez finansowanie czystych źródeł energii i projektów przyjaznych środowisku. Już teraz bank jest jednym z liderów finansowania inwestycji w odnawialne źródła energii. Z roku na rok Credit Agricole coraz intensywniej rozwija się w obszarze finansowania w OZE. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się kredyt ratalny na zakup i instalację paneli fotowoltaicznych. Bank finansuje ją za pośrednictwem swoich partnerów, którzy należą do ścisłej czołówki tego rynku w Polsce. W stosunku do 2019 r. dynamika kredytowania instalacji fotowoltaicznych w 2020 r. wzrosła kilkukrotnie.

– Świetne wyniki finansowania inwestycji OZE, to efekt zarówno dobrze przygotowanych i stale udoskonalanych procesów, jak i rosnącej świadomości ekologicznej konsumentów – mówi Tomasz Kamiński, dyrektor Departamentu Sprzedaży i Relacji z Partnerami z Credit Agricole.

Do tej pory bank Credit Agricole wsparł powstanie dziesiątek tysięcy instalacji fotowoltaicznych oraz innych urządzeń wytwarzających „zieloną energię”. Dzięki współpracy z firmami z całego kraju odnawialne źródła energii stają się realną alternatywą dla tradycyjnych źródeł wytwarzania energii. Bank dąży do tego, żeby jak największa grupa klientów mogła realizować przedsięwzięcia związane z odnawialnymi źródłami energii. Do oferty „zielonych produktów” w 2020 r. dołączył kredyt hipoteczny na budowę lub zakup domu energooszczędnego, produkty ubezpieczeniowe z elementem inwestycyjnym z aspektem ESG oraz fundusz inwestujący w spółki zrównoważone.

– Credit Agricole wciąż pracuje nad jak najlepszą formułą finansowania takich inicjatyw oraz dostosowuje do istniejących potrzeb rynkowych swoje produkty i procesy – podkreśla Tomasz Kamiński. Współpracujemy również z instytucjami rządowymi, co pozwala zapewnić naszym klientom wygodny dostęp do rządowych dotacji i programów wsparcia.

Wysoki poziom satysfakcji partnerów

Jednym z elementów, na których Credit Agricole buduje swoją pozycję, jest wypełnianie najwyższych standardów jakości obsługi klienta. Ostatni czas postawił przed przedsiębiorcami wiele wyzwań. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, liczy się szybkie reagowanie na potrzeby partnerów związane z dynamicznie zmieniająca się sytuacja rynkową oraz stabilne wsparcie w prowadzonej działalność.

– Chcemy tworzyć najlepsze doświadczenia klientów i budować z nimi trwałe relacje. W tym trudnym okresie jesteśmy dla naszych partnerów rzetelnym oparciem – zaznacza Tomasz Kamiński. Co odzwierciedla wewnętrzne badanie satysfakcji partnerów CRI, w których Credit Agricole osiągnął doskonały wynik, poprawiając swoje poprzednie osiągnięcia w tym obszarze.

(fot .1 – Credit Agricole)

(fot. 2 – Credit Agricole)

Wydania archiwalne