LIDER MOŻE BYĆ TYLKO JEDEN

Rozmowa z ekspertem Activejet Arturem Majewskim

Złote godło Konsumencki Lider Jakości 2021 – czym jest dla Państwa zdobycie wyróżnienia przyznanego na podstawie opinii zbieranych od konsumentów bezpośrednio z rynku?

Wyróżnienie, które otrzymaliśmy na podstawie opinii konsumentów jest dla nas bardzo ważne, a filozofia dotycząca jakości, którą przyjęliśmy ponad 18lat temu jest potwierdzeniem dobrze obranej drogi do sukcesu. Otrzymanie Złotego Godła jest szczególną nagrodą, która daje nam motywację do dalszego rozwoju technologicznego naszych tuszów i tonerów. Konsumenci potwierdzają, że marka Activejet jest liderem rynku alternatywnych materiałów eksploatacyjnych doceniając produkty za jakość, wydajność i doskonałe odwzorowanie kolorów.

Część użytkowników obawia się stosowania zamienników tuszy czy tonerów w obawie o uszkodzenie drukarki. Co Pan może powiedzieć takim użytkownikom?

Na rynku jest ogrom firm sprzedających tusze i tonery, coraz częściej występujące bez oznaczeń, bez producenta, bez gwarancji, tzw. No Name. Kupując taki zamiennik należy obawiać się, że w przypadku uszkodzenia drukarki, użytkownik nie uzyska żadnej pomocy i poniesie koszt naprawy urządzenia. Tylko markowe produkty takie jak Activejet gwarantują prawidłowe i bezproblemowe działanie w drukarce. Gwarancja Activejet obejmuje zarówno materiał eksploatacyjny, jak i urządzenie drukujące do którego został zainstalowany.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tuszy czy tonerów?

Obecny konsument stojąc przed wyrobem zakupu tuszu czy tonera ma nie lada ból głowy, a to dlatego, że na rynku występuje kilkaset firm oferujących materiały eksploatacyjne do drukarek. Aby wybrać właściwy tusz/toner konsument powinien zwrócić szczególną uwagę na znajomość marki (nie należy kupować produktów nieznanego pochodzenia ze względu na braki gwarancji), wyróżnienia i certyfikaty jakie producent posiada (bardzo ważne jest, aby produkty były testowane przez niezależne laboratoria np.: TUV, PCWorld), gwarancję która powinna dotyczyć także prawidłowej pracy tuszów i tonerów w przypadku aktualizacji firmware w drukarkach, oraz opinię użytkowników, którzy wyróżniają produkty pod kątem jakości i użytkowania.

Czy poszczególne marki materiałów eksploatacyjnych różnią się jakością, wydajnością?

Tak, producenci prześcigają się, aby ich materiały eksploatacyjne miały najwyższą wydajność i jakość, ale rzeczywistość jest inna. Umieszczane dane na opakowaniach lub w specyfikacji technicznej produktu dotyczące wydajności często mijały się z prawdą. Testy wykonane przez niezależne laboratoria PCWorld obnażyły działania producentów. Wydajność zmierzona podczas testowania była znacznie niższa niż deklarowana przez producentów. Użytkownik przed zakupem produktu powinien sprawdzić czy producent materiałów eksploatacyjnych bada swoje produkty przez niezależne podmioty. Activejet od lat poddaje tusze i tonery licznym testom przeprowadzonym przez akredytowane laboratorium TUV Rheiland, czego wynikiem jest certyfikat potwierdzający wydajność produktów. Produkty marki Activejet drukują nie mniej stron niż produkty oryginalne mierzone zgodnie z normami ISO, w wielu przypadkach wydajność jest nawet 2-krotnie większa.

Co decyduje o sukcesie marki Activejet. W jaki sposób kontrolujecie Państwo jakość swoich materiałów eksploatacyjnych do drukarek?

Receptą na sukces w każdej dziedzinie życia jest dostarczanie usług i produktów o wysokiej jakości. Activejet od początku istnienia marki kładzie nacisk na długoterminowe podejście do innowacyjności i zaawansowanych technologii związane z najwyższym poziomem jakości. Produkty marki Activejet weryfikowane są począwszy od kontroli jakości podzespołów, po sprawdzenie finalnego produktu przed dostarczeniem do konsumenta. W naszym Dziale Jakości, produkty poddawane są licznym testom jakościowym i wydajnościowym przez niezależne laboratoria. Konsumenci od lat doceniają jakość produktów Activejet czego potwierdzeniem jest otrzymywane wyróżnienie „Konsumencki Lider Jakości”.

(fot. 1 – Artur Majewski, ekspert Activejet)

(fot. 2 – Activejet)

Wydania archiwalne