TBS-y w dobrej kondycji!

Mieszkania na wynajem oferowane przez Towarzystwa Budownictwa Społecznego, powstają w Polsce od ponad 20 lat. Do tej pory oddano do użytku już ponad 80 tys. tego typu lokali. To dobra alternatywa dla znacznej liczby Polaków, którzy nie są w stanie zaciągać kredytu długoterminowego na kupno mieszkania własnościowego u dewelopera. Obecnie dzięki korzystnym warunkom jakie oferują TBS-y, dynamicznie rośnie sprzedaż mieszkań na wynajem z możliwością wykupu. Jak co roku, realizując kolejną edycję Ogólnopolskiego Rankingu Towarzystw Budownictwa Społecznego, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej pracy popularnych „tebeesów”. Przy końcowej weryfikacji braliśmy pod uwagę szereg zmiennych, od danych finansowych, poprzez ocenę inwestycji, podnoszenia kwalifikacji zawodowych personelu, po aktywność na polu CSR. Zapraszamy do zapoznania się z tegoroczną tabelą rankingową w wydaniu papierowym, jak również z szerszymi prezentacjami wybranych Laureatów na stronie: www.strefa-gospodarki.pl

Beata Żółtowska Prezes Zarządu Toruńskiego TBS Sp. z o.o.:

Dziękujemy za wyróżnienie, jakim jest obrona II miejsca w rankingu TBS. Jest ono docenieniem naszych dotychczasowych starań oraz motywacją do dalszej pracy. Zaangażowanie pracowników, a także dobra współpraca z Gminą Miasta Toruń składa się na szeroką ofertę Toruńskiego TBS. Aktualnie realizujemy dwa budynki z 48 mieszkaniami dedykowanymi seniorom, a także w tym miesiącu przekażemy najemcom 75 mieszkań komunalnych w budynku na OM Glinki. Przygotowujemy kolejne inwestycje – mamy już dokumentacje na 6 lokalizacji (1320 mieszkań z 90 garażami i lokalami użytkowymi). Projektowane mieszkania będą przeznaczone dla seniorów, a także osób młodszych. Będą to mieszkania komunalne oraz z partycypacją; staramy się, aby nasza oferta była dostosowana do potrzeb mieszkańców Torunia.

Tomasz Maciaś Prezes Zarządu Opolskiego TBS Sp. z o.o.:

Dziękujemy Kapitule za docenienie naszej pracy. Po raz drugi zajęliśmy czwarte miejsce, choć nasze aspiracje nadal sięgają podium. Jest to czynnik, który motywuje cały zespół do dalszej wytężonej pracy. Naszym celem jest stworzenie jak najlepszej oferty mieszkaniowej kierowanej do szerokiego grona najemców. Oferujemy mieszkania zarówno osobom młodym – „Program Specjalista”, jak i starszym w ramach programu „Mieszkanie dla Seniora”. Programy te są realizowane dzięki wsparciu i znakomitej, długoletniej współpracy z Urzędem Miasta Opola. Aktualnie przygotowujemy dokumentację i pozyskujemy finansowanie dwóch nowych inwestycji, łącznie na 300 mieszkań. Działania Spółki kierunkujemy na utrzymanie kontynuacji jej rozwoju w kolejnych latach. Już za rok chcemy zająć miejsce w pierwszej trójce rankingu.

Janusz Łach Prezes Zarządu Jaworznickiego TBS Sp. z o. o.:

To już kolejny raz, gdy w tym prestiżowym rankingu lokujemy się w pierwszej siódemce najlepszych TBS-ów w Polsce. Jest to nie tylko wielkie wyróżnienie dla nas, ale i odpowiedzialność za to, by oferta mieszkaniowa, którą mamy do zaproponowania, była z roku na rok coraz bardziej atrakcyjna. Od wielu lat nasza spółka jest lokalnym liderem w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Obecnie przed nami jest wyjątkowo intensywny czas pracy: Jaworzno staje się miastem przyciągającym przemysł „nowych technologii”, a dodatkowo dzięki swojej lokalizacji jest atrakcyjnym miejscem do osiedlenia się. JTBS wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i dzięki temu jesteśmy w stanie z roku na rok realizować kolejne nowoczesne i funkcjonalne inwestycje mieszkaniowe – co znajduje potwierdzenie w zainteresowaniu nimi.

Małgorzata Teresa Ostrowska Prezes Zarządu Malborskiego TBS Sp. z o.o. w Malborku:

Cieszę się, że znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce Rankingu TBS. Świadczy to o bardzo dobrej kondycji naszej firmy. Jesteśmy właścicielem 15 budynków. Bardzo dbamy o utrzymanie ich w dobrym stanie. Dużo remontujemy. Jesteśmy w trakcie budowy kolejnego, 16 budynku, w którym znajdować się będzie 40 lokali mieszkalnych i 10 garaży. Mamy także przygotowaną kolejną inwestycję.

1. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o.
2. Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
3. Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
4. Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
5. Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
6. Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Płocku
7. Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
8. Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Wałczu
9. Malborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Malborku
10. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Zamościu

Wydania archiwalne