CosmIQ – to, co najlepsze z konopi

Konopie to rośliny, których właściwości wykorzystywane są w najróżniejszych branżach, m.in. włókienniczej, papierniczej, farmaceutyce czy budownictwie. Trend ten dotarł także do branży kosmetycznej i na świecie jest już niezwykle popularny. W Polsce dopiero się rozwija, jednakże zainteresowanie tego typu produktami stale rośnie. Biorąc pod uwagę tak obiecujące perspektywy rozwoju branży kosmetycznej produktów konopnych, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej rozwijającej się w Polsce gałęzi gospodarki. Marką, która zdecydowanie wyróżnia się składem i stężeniem poszczególnych substancji w swoich kosmetykach, nie tylko na rynku polskim, ale i europejskim, jest CosmIQ. Jako jedyna marka w kategorii Kosmetyki CBD, została uhonorowana tytułem Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2021.

Mądry skład – skuteczna pielęgnacja

Konopie dzięki swoim właściwościom mają bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Idealnie nadają się do pielęgnacji ciała, poprawiając wygląd oraz kondycję skóry. Rosnące zainteresowanie tą kategorią produktów sprawiło, że kolejni producenci decydują się uzupełniać swoją ofertę o kosmetyki konopne.. Czym zatem wyróżnia się marka CosmIQ i na czym polega fenomen tych zupełnie nowych na polskim rynku kosmetyków? Przede wszystkim innowacyjnym w skali europejskim składem. W konopiach, poza popularnym olejem konopnym czy CBD, znaleźć można również inne skutecznie działające związki. Trzy główne substancje aktywne pochodzenia konopnego zawarte w kosmetykach CosmIQ to: kannabidiol (czyli CBD), kannabichromen (czyli CBC) i kannabigerol (czyli CBG, tzw. komórki macierzyste konopi), o niespotykanym do tej pory w kosmetyce stężeniu oraz ze ściśle określonymi przez producenta zawartościami. Związki te to prawdziwa skarbnica przeciwutleniaczy i antyoksydantów, działają przeciwzapalnie, łagodząco, ujędrniają i widocznie odmładzają skórę. a ich połączenie tworzy dodatkowy efekt synergii.Zawarte także w kremie sole kwasu hialuronowego oraz olej z nasion malin gwarantują skórze zachowanie odpowiedniego nawodnienia, dbając o jej elastyczność i sprężystość. Starannie dobrane surowce oraz ich przejrzysty skład to jedna z największych zalet kosmetyków CosmIQ.
Spektakularne rezultaty

Obecnie w ofercie marki znaleźć można dwa kremy: Krem Konopny Full Spectrum do twarzy oraz Krem CBD do Rąk.
Na uwagę zasługuje fakt, iż skuteczność Kremu Konopnego Full Spectrum oraz jego łagodny charakter dla skóry wrażliwej zostały dodatkowo potwierdzone w Jagiellońskim Centrum Innowacji badaniami:
aplikacyjnymi w zakresie: nawilżenia tkanki, kondycji i wyglądu skóry, jej ogólnego stanu, poprawy elastyczności, zapobiegania pojawiania się zmarszczek oraz działania przeciwtrądzikowego. W zależności od obszaru, skuteczność kosmetyków określono na poziomie między 85 a 100%.
aparaturowymi w zakresie: redukcji przebarwień oraz łagodzenia zaczerwień. Po zaledwie dwóch tygodniach od pierwszego użycia kremu przebarwienia zostały zredukowane o 13,3%, natomiast zaczerwienia o 30,28%!

Szczegółowe wyniki badań dostępne są na stronie www.cosmiq.pl
Mimo bardzo krótkiej obecności na rynku, w sieci znaleźć można mnóstwo opinii na temat marki. Kolejne recenzentki prześcigają się w pozytywnych ocenach, wychwalając skuteczne działanie i spełnione oczekiwania względem kremów CosmIQ.

Plany na przyszłość

Mogłoby się wydawać, że rynek kosmetyków konopnych jest już nasycony i nie można spodziewać się niczego nowego w tej branży. Marka CosmIQ udowodniła, że to bardzo mylne założenie. Debiutując na rynku z początkiem roku 2021 stała się prekursorem w nowoczesnym i innowacyjnym podejściu do tego, co najlepsze wydobyć można z konopi. Ogromny sukces w branży kosmetyków konopnych stał się motorem napędowym dla producenta i w najbliższym czasie na rynku pojawią się kolejne kosmetyki marki. Spółka intensywnie też pracuje nad nowymi substancjami aktywnymi, m.in. kończy prace w laboratorium nad nowym surowcem kosmetycznym pochodzenia konopnego – kwasem kannabidiolowym. Kosmetyki z jego zastosowaniem pojawią się jednak dopiero po zakończeniu długich procedur badawczych i rejestracyjnych.
Biorąc pod uwagę profesjonalizm właścicieli marki, śmiało już teraz można założyć, że kolejne produkty będą równie wysokiej jakości, jak Krem Konopny Full Spectrum oraz Krem do Rąk CBD.

(fot. 1 – Cosmiq)

(fot. 2 – Cosmiq)

 

(fot. 3 – Cosmiq)

 

Wydania archiwalne