Spółdzielnie Mleczarskie rosną w siłę

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich, wyłoniła spośród nadesłanych ankiet weryfikacyjnych ścisłą czołówkę 10. najlepszych firm w tej branży. Redakcja Strefy Gospodarki zwracała uwagę zarówno na czynniki ekonomiczne i  kadrowe, jak i na wszechstronność działań na rzecz współpracy z lokalnymi społecznościami. Zwycięzcą Rankingu została ponownie MLEKOVITA, na podium znalazły się również Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL i Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu.

 

Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA:

 

Grupa MLEKOVITA to lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego dnia w 22 zakładach produkcyjnych przetwarzamy 8 milionów litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15 000 polskich rolników. 5 000 wykwalifikowanych pracowników dba o najwyższą jakość produktów wytwarzanych na ponad 180 liniach produkcyjnych. Ponad 1000 mlecznych smakowitości znanych jest nie tylko w polskich domach, ale i w 167 krajach świata – MLEKOVITA jest liderem eksportu sektora mleczarskiego. Dystrybucja odbywa się dzięki 33 własnym centrom dystrybucyjnym, 141 sklepom firmowym Mlekovitka oraz dwóm sklepom internetowym: sba.com.pl z produktami wysokobiałkowymi oraz mlekovitka.pl z szerokim asortymentem. W 2020 roku Grupa MLEKOVITA osiągnęła kolejne rekordy – ponad 5,6 mld zł przychodu i eksport o wartości 1,6 mld zł.
Edmund Borawski, Prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL:

 

Członkowie, producenci mleka, pracownicy przyjęli z zadowoleniem informację, że nasza Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol znalazła się w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich za 2021 rok. Wyniki dowodzą, że podejmowane przez nas działania są efektywne. Ogromnym wyzwaniem okazała się pandemia i konsekwencje, jakie za sobą niosła. Byliśmy zobligowani do szybkiego działania i dostosowania się do nowej sytuacji rynkowej. Cieszę się, że pomimo przeszkód osiągnęliśmy kolejny rekord w zakresie skupu i przetworzenia surowca w poszczególnych zakładach i utrzymaliśmy cenę dla hodowców. Cały czas rozwijamy Spółdzielnię, wchodzimy na nowe rynki i inwestujemy w nasze zakłady z poszanowaniem środowiska naturalnego. Chciałbym podziękować wszystkim członkom, pracownikom, kontrahentom oraz konsumentom, którzy przyczyniają się do rozwoju i sukcesu Spółdzielni.

 

 

  1. MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem
  2. Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie
  3. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu
  4. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie
  5. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy
  6. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole
  7. Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek w Radzyniu Podlaskim
  8. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska WART-MILK w Sieradzu
  9. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Olecku
10. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Skale

 

Wydania archiwalne