„Społem” wygrało z pandemią!

Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Spółdzielni Spożywców. Redakcja Strefy Gospodarki wyłoniła najlepsze firmy spod znaku „Społem”, przyznała również dwa równorzędne wyróżnienia. Gratulujemy zwycięzcy – Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni, jak również pozostałym laureatom. Zapraszamy naszych Czytelników do zapoznania się z pełną tabelą rankingową oraz szczegółową prezentacją lidera tegorocznego zestawienia na strefa-gospodarki.pl.

 

Tomasz Pławecki, Prezes Zarządu „Społem” PSS w Bochni:

Dla Społem PSS w Bochni rok 2020 był jednym z najbardziej wymagających okresów w ponad stuletniej historii. Mimo to Spółdzielnia sprostała pandemicznym turbulencjom, zwiększając dynamikę przychodów ze sprzedaży oraz poprawiając rentowność na całości działalności. Działając w niezwykle trudnych warunkach, jako nadrzędny cel postawiliśmy sobie bezpieczeństwo naszych pracowników. Nie redukowaliśmy zatrudnienia, nie ograniczyliśmy czasu pracy w okresach lockdownu. W pandemii nie zaniedbaliśmy działań inwestycyjnych, a czas restrykcji w gastronomii wykorzystaliśmy na kompleksowy remont restauracji „Jubilatka”, którą z sukcesem otwarliśmy w maju br. Rozpoczęliśmy także remont jednego z naszych sklepów. Patrząc w przyszłość nie ustajemy w działaniach modernizacyjnych i innowacyjnych, ponieważ tego oczekują nasi klienci.

 

  • Eugeniusz Mazur, Prezes Zarządu „Społem” PSS w Białej Podlaskiej:

Działamy w różnych uwarunkowaniach i z różnymi rezultatami już 90 lat, konsekwentnie realizując zasady i prawa spółdzielczości. Prowadzimy 13 sklepów spożywczych, Dom Handlowy „Sawko”, restaurację, Zakład Piekarsko-Ciastkarski i Przetwórstwo Ryb. Obecnie zatrudniamy średnio 200 osób – głównie kobiety, zaś sprzedaż za 2020 rok wyniosła blisko 45 mln zł. Musimy modernizować, gonić za nowoczesnością nowym wyposażeniem sklepów, gastronomii, produkcji, biura. Daje to efekty w postaci większej sprzedaży. W tym roku trzeci już raz korzystamy ze środków unijnych. Pomagają nam również wierni klienci Białej Podlaskiej – to dzięki nim jesteśmy. Mamy wspaniałą załogę i kadrę kierowniczą. Dzięki nim również istniejemy, nie dając się zepchnąć z powierzchni gospodarczej miasta. Z całego serca im za to dziękuję.

 

  1. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Bochni
  2. „Społem” Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście
  „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Olsztynie
  3. „Społem” PSS Południe we Wrocławiu
  4. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Lidzbarku Warmińskim
  5. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Białej Podlaskiej
  „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Olkuszu

 

 

Wyróżnienia:

 

„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Kwidzynie

„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Wyszkowie

Wydania archiwalne