Hotel Czarny Potok w Krynicy-Zdrój: Najlepsze wakacje dla rodzin dziećmi

Hotel Czarny Potok w Krynicy-Zdrój: Najlepsze wakacje dla rodzin dziećmi

W Zakopanem i okolicach tłumy urlopowiczów szturmują tatrzańskie szlaki a w Krynicy-Zdrój kontakt z górami Beskidu nie oznacza tłoku i korków. Wspaniała lokalizacja, relaks, prestiż, super promocje – tak kojarzy się uczestnikom ogólnopolskiego badania Konsumencki Lider Jakości 2021, Hotel Czarny Potok położony u stóp Jaworzyny Krynickiej.

Krynica-Zdrój jest jedną z największych atrakcji każdego sezonu. Wiosną, latem i jesienią stanowi idealną bazę wypadową do górskich wycieczek. Zimą panują tu doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Na trasy zjazdowe o łącznej długości ponad 8 km, wjeżdża się najdłuższą i najnowocześniejszą koleją gondolową w Polsce, wyciągiem krzesełkowym lub orczykowym. Ze szczytu Jaworzyny Krynickiej roztacza się piękny widok na odległe o ponad 80 km Tatry, a u podnóża góry, w wyjątkowym resorcie hotelowym Czarny Potok Resort SPA & Conference, można się zrelaksować. Życie płynie tu z dala od zgiełku, spokojnie, luksusowo. Pokoje z widokiem na górski potok w połączeniu z wysmakowanym wystrojem, pozostawiają niezapomniane wrażenia estetyczne.

Złote Godło od konsumentów

W ramach dziesiątej edycji projektu Konsumencki Lider jakości, zorganizowanej przez redakcję Dziennika Gazeta Prawna, wyłonione zostały najlepsze jakościowo, w opinii konsumentów, marki i firmy funkcjonujące na polskim rynku. Złote Godło w kategorii „Najlepsze wakacje dla rodzin z dziećmi – Góry”, dzięki głosom uczestników badania, trafiło do Hotelu Czarny Potok Resort SPA & Conference.

Szczególne walory tego miejsca, położonego na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego nad bystrym Czarnym Potokiem, doceniają ludzie młodzi, lubiący aktywny wypoczynek. Po męczących górskich wyprawach znajdują relaks, wypoczynek i regenerację w luksusowym Centrum Wellness & SPA, z Łaźniami Beskidzkimi i Zdrojowymi, basenem rekreacyjnym z kaskadami, biczami wodnymi, gejzerami, wanną solankową i jacuzzi, a także gabinetami zabiegowymi, gdzie mając do wyboru kilkadziesiąt wyjątkowych zabiegów można zaszyć się na wiele godzin. Zajmujące aż 4 poziomy jednego z budynków SPA bazuje na unikatowej koncepcji połączenia nowoczesnych zabiegów oraz krynickich tradycji uzdrowiskowych z wodą w roli głównej. Zgodnie z łacińską sentencją, od której pochodzi słowo SPA – sanus per aquam, czyli zdrowie przez wodę, goście poddają się tu dobroczynnemu działaniu wody, doświadczając ekspresowej metamorfozy.

Dla miłośników sportowych rywalizacji atrakcją będą rozgrywki na pięciopoziomowym polu golfowym z 36. dołkami i gra w kręgle. W nowo otwartej kręgielni są 4 tory do gry. Jakby tego jeszcze było mało, w studiu cardio – nowocześnie wyposażonej siłowni i fitness, można zadbać o kondycję. Jest tu także wypożyczalnia rowerów. W lecie goście chętnie odpoczywają na prywatnej plaży nad szumiącym potokiem.
Maluchy mają w Czarnym Potoku własny brodzik, basen z piłeczkami, tunelami i labiryntem oraz plac zabaw i szereg atrakcji w Kids Club. Programy animacyjne prowadzone są w czasie wakacji, ferii, świąt i długich weekendów. Starsze dzieci chętnie bawią się w profesjonalnym Gaming Room z VR, salonie gier z automatami, grają w tenisa stołowego, w piłkarzyki i rzutki…
O zaspokojenie najbardziej wyrafinowanych gustów kulinarnych gości dba mistrz hotelowej kuchni, przygotowując dania tradycyjne i z innych stron świata. Śniadania, obiady i kolacje serwowane są w trzech restauracjach. Dla najmłodszych przygotowywane jest specjalne menu. Na śniadanie serwowane są naleśniki, pancakes, mini parówki, mini kanapeczki, różne rodzaje płatków.

Wieczorami w hotelowym lobby można posłuchać muzyki na żywo, a w pokojach, z dostępem do Wi-Fi, czekają na gości wygodne łóżka, miękki szlafrok, kapcie i … górskie widoki za oknem.

Goście nas lubią

– Goście bardzo lubią Czarny Potok. W okresie pandemii COVID-19 nastąpiło kilkukrotne przerwanie pracy hotelu. Z uwagi na wprowadzane przez rząd restrykcje dotyczące branży hotelarskiej, od wiosny 2020 roku hotel działał albo w ograniczonym zakresie albo wcale. Zawsze jednak, gdy było można, goście wracali, zapewniając hotelowi maksymalną frekwencję. To efekt starań personelu, by stworzyć tu idealne miejsce do wypoczynku. Zarazem hotel z wdrożonym reżimem sanitarnym jest jednym z najmniej ryzykownych miejsc, w którym może dojść do transmisji koronawirusa – mówi Artur Kopacz, dyrektor marketingu Hotelu Czarny Potok i sieci obiektów JWCH.

Dewizą hotelu jest zapewnienie klientom profesjonalnej obsługi, nawet powyżej ich oczekiwań. O realizację tych ponadstandardowych dba profesjonalna Concierge, posiadająca odznakę członkowską Les Clefs d’Or noszoną z dumą przez Concierge w 40 krajach. O dobrej renomie Czarnego Potoku świadczy nie tylko pierwsze miejsce w badaniu Konsumencki Lider Jakości 2021. Hotel może się pochwalić również innymi wyróżnieniami. Wśród nich najważniejsze to: Nagroda Travellers’ Choice 2021, Nagroda Perfect SPA 2020, pięciokrotnie przyznany Certificate of Excellence od TripAdvisor oraz tytuł Hall Of Fame.

Mistrz gotuje dla mieszkańców Krynicy

Nie tylko goście, także lokalna społeczność może liczyć na pomoc hotelowego personelu, który na co dzień bierze udział w organizowanych dla niej akcjach charytatywnych. Nie zapominał o niej nawet w okresach przestoju. W szczególności o rodzinach z dziećmi, które również przeżywały trudny czas z powodu pandemii. W imię solidarności z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami Krynicy, personel dostarczał im ciepłe posiłki przygotowane przez mistrza hotelowej restauracji. 85 obiadów dziennie rozwożono hotelowym busem do rodzin z dziećmi oraz schorowanych i samotnych osób starszych.

– Działania na rzecz społeczności lokalnych, na przykład w ramach Szlachetnej Paczki, są źródłem satysfakcji całego naszego zespołu, zwiększają jego motywację i produktywność. Więc nawet wtedy gdy biznes jest zamrożony i nam też nie jest łatwo, to jednak mamy świadomość, że inni mogą mieć gorzej. Zawsze staramy się pomagać potrzebującym – mówi Katarzyna Nesterak, dyrektor operacyjny.

Personel hotelu nie był również obojętny wobec akcji, której beneficjentem był personel medyczny. W ramach programu #KrynicaDlaMedyka, zainicjowanego przez Stowarzyszenie Krynicka Organizacja Turystyczna w Krynicy Zdroju, hotel przekazał dla medyków dziewięć voucherów na nieodpłatne tygodniowe wakacje z rodziną – noclegi z wyżywieniem dla pary z dziećmi.

Czarny Potok to także Centrum Rehabilitacji

Pandemia odcisnęła jeszcze jedno piętno na pracy hotelu. Widząc pogarszający się stan zdrowia Polaków, związany nie tylko z powikłaniami po przejściu COVID-19 lecz również z wieloma innymi poważnymi problemami zdrowotnymi będącymi „skutkami ubocznymi” pandemii, hotel rozszerzył swoją działalność o pobyty lecznicze w ramach Centrum Rehabilitacji Czarny Potok Krynica Med. Jako wykwalifikowany podmiot leczniczy świadczy, w wyodrębnionych pomieszczeniach, usługi, między innymi w zakresie masaży leczniczych, tlenoterapii hiperbarycznej, kinezyterapii, hydroterapii i fizykoterapii. W hotelu zatrudniony jest wykwalifikowany personel, który korzysta z certyfikowanego sprzętu medycznego. Kompleksowe postępowanie fizjoterapeutyczne pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów w leczeniu schorzeń układu ruchu, a także prowadzenie skutecznej profilaktyki zdrowotnej.

W górach Beskidu nie istnieje świat zewnętrzny, zgiełk i pośpiech. Jest tylko natura i życie razem z jej rytmem. Odpoczynek w Hotelu Czarny Potok Resort SPA & Conference nie tylko tej harmonii nie burzy ale ją jeszcze bardziej wzbogaca.

(fot. 1 – Czarny Potok)

(fot. 2 – Czarny Potok)

(fot. 3 – Czarny Potok)

(fot. 4 – Czarny Potok)

(fot. 5 – Czarny Potok)

(fot. 6 – Czarny Potok)

Wydania archiwalne