Przygotuj swój biznes na każdą ewentualność

Prowadzisz prężnie działającą firmę, masz sprawdzonych kontrahentów i wciąż się rozwijasz. Póki co problemy finansowe Cię omijają, ale być może kiedyś napotkasz przeszkody na swojej biznesowej drodze. Czy jesteś w stanie się na to przygotować? Częściowo tak. Jak to zrobić? Podpowiadamy

Faktury na termin nie będą problemem

Zapewne jak większość przedsiębiorców wystawiasz swoim klientom faktury z terminem płatności. W ten sposób udzielasz im pewnego rodzaju kredytu i jednocześnie ryzykujesz brakiem otrzymania zapłaty. Do tej pory nie miałeś z tym problemu? To świetnie. Jednak może się zdarzyć, że kiedyś spotka Cię taka sytuacja. Co możesz wtedy zrobić? Jak uchronić się przed utratą płynności finansowej?

Jednym z rozwiązań, jest faktoring, który w dużym uproszczeniu to usługi, dzięki którym możesz sfinansować wystawione kontrahentom faktury za dostawy lub usługi już zrealizowane. Ty dostajesz pieniądze nie czekając na termin płatności, a firma faktoringowa bierze na siebie ryzyko niewypłacalności kontrahentów. Jedną z firm oferujących finansowanie faktur jest Faktoria, która należy do grupy Nest Bank. Faktoria ma w swojej ofercie takie usługi jak: finansowanie sprzedaży (również z przejęciem ryzyka), finansowanie zakupów, Faktura na raz, czy indywidualne programy finasowania dostosowane do potrzeb klientów współpracujących z dużą ilością kontrahentów. Dzięki usługom Faktorii będziesz mógł uzyskać wcześniej należne płatności i np. zainwestować w rozwój firmy.

Finansowanie sprzedaży z przejęciem ryzyka

Jest to jedna z najbardziej popularnych form faktoringu. Z góry określasz kontrahentów, których faktury chcesz przekazywać Faktorii. Ty otrzymujesz pieniądze przed terminem płatności i nie musisz się już o nic martwić.

Finansowanie zakupów

Idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą płacić swoje zobowiązania na czas lub otrzymywać rabaty za płatność przed terminem. Dzięki tej usłudze możesz zapłacić swoim dostawcom, nawet jeżeli nie masz obecnie na to pieniędzy. Faktoria odroczy Ci płatność o dodatkowe 60 dni.

Faktura na raz

Spotkał Cię nieoczekiwany większy wydatek lub właśnie trafiła Ci się biznesowa okazja życia, a na Twoim firmowym koncie brakuje środków? Dzięki usłudze Faktura na raz możesz szybko uzyskać pieniądze za wybraną fakturę lub faktury. Faktoria wypłaci Ci pieniądze z niezapłaconej faktury od razu, a Ty przelejesz im wartość faktury wtedy, kiedy Twój klient ją opłaci.

To tylko kilka z usług oferowanych przez Faktorię. Jeżeli chcesz sprawdzić jakie inne możliwości oferuje firma to zapraszamy na faktoria.pl

(fot. 1 – Faktoria)

Wydania archiwalne