Logistyka z ludzką twarzą

Międzynarodowa grupa AsstrA-Associated Traffic AG z 8 oddziałami w Polsce działa w sektorze transportowo-logistycznym od 26 lat. Ponad 1000 wykwalifikowanych pracowników w 22 krajach na świecie stanowi najcenniejszą wartość firmy. Rozwój, otwarty dialog oraz troska o ich zdrowie i bezpieczeństwo wpisuje się w długofalową strategię rozwoju.

Szeroki zasięg geograficzny od USA przez Europę aż po Azję, a także coroczne wchodzenie na nowe rynki wiąże się ze stałym poszukiwaniem młodych talentów. Dlatego też cele polityki personalnej AsstrA obejmują pozyskiwanie odpowiednich pracowników na rynkach lokalnych, inwestowanie w szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, udoskonalanie systemu motywacyjnego oraz angażowanie się w społeczną odpowiedzialność biznesu.

– Praca w międzynarodowym środowisku to możliwość poznania nowych kultur i zwyczajów panujących w danym kraju. Dużą wagę przywiązujemy do znajomości języków obcych kandydatów, ponieważ wierzymy, że komunikacja z klientami i partnerami staje się skuteczniejsza. Dzięki temu pracownicy mają również szansę na relokację do innego państwa czy kontynentu – mówi Aleksandra Pakush, dyrektor działu Human Resources z warszawskiego biura AsstrA.

Duch zespołu i ludzkie wsparcie w każdym projekcie jest niezastąpione. AsstrA wdraża i rozwija własne produkty IT w celu zagwarantowania światowych standardów jakości usług. Za każdym zautomatyzowanym procesem stoi osoba, która rozumie potrzeby klientów i partnerów. Dlatego firma stoi otworem przed młodym pokoleniem, oferując płatne staże i praktyki. Program przygotowuje stażystów oraz praktykantów do objęcia pełnoprawnych stanowisk.

– Created by people, powered by technology – tak brzmi hasło przewodnie AsstrA na kolejne trzy lata. Pomimo dynamicznego rozwoju technologicznego podkreślamy znaczenie ludzi w kreowaniu cyfrowej transformacji. Realizacja logistyki z ludzką twarzą zapewnia indywidualne podejście w kształtowaniu osobistych relacji z klientami. AsstrA to gigantyczny mechanizm składający się z szeregu pojedynczych osób, które są ogniwem spajającym ten system. Skoordynowana praca każdej części napędza działanie całego zespołu – dodaje Aleksandra Pakush.

Motywacja w pracy pomaga osiągnąć wyznaczone cele. System przyjęty przez AsstrA składa się z benefitów finansowych i niefinansowych. Do tych drugich zalicza się kultura korporacyjna, wywiady motywacyjne, „golden marks” od współpracowników. Jest to także możliwość samorealizacji, rozwoju kariery i pracy zdalnej. W trosce o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników firma jako jedna z pierwszych na rynku wprowadziła hybrydowy format pracy.

– Odpowiedzialny pracodawca według AsstrA to doskonały partner dla osób pracujących na rzecz rozwoju oraz dobrobytu społeczeństwa i środowiska. Od zeszłego roku kładziemy nacisk na działania wewnętrznego PR, ponieważ często jest niedocenianą formą komunikacji. Dbanie o przepływ informacji między pracownikami i włączanie ich do życia organizacji ogranicza ryzyko wystąpienia sytuacji kryzysowych – reasumuje Aleksandra Pakush.

Wydania archiwalne