Jakość, funkcjonalność, światło, perspektywa, widok!

To pięć aspektów architektonicznych stanowiących dewizę Ippon Group Sp. z o.o. z Olsztyna, będącej wiodącą firmą inwestycyjną specjalizującą się w szeroko pojętej realizacji projektów w segmencie premium, dotyczących branży mieszkaniowej i komercyjnej. Nieruchomości zbudowane przez dewelopera wyróżniają się bowiem wyjątkowo dużymi przeszkleniami, mniejszymi powierzchniami komunikacyjnymi i większą wysokością ścian, co daje poczucie przestrzeni nawet przy mniejszych metrażach oferowanych mieszkań.

W segmencie premium

Deweloper funkcjonuje na rynku od 2017 roku, natomiast jego spółki zależne od 2013 roku. Początkowo przedmiotem działalności była budowa i wynajmem powierzchni handlowo-usługowych, a w ciągu kolejnych kilku lat rozszerzono aktywność o branżę deweloperską. Intensywny rozwój działalności w różnych projektach zaowocował stworzeniem jednej wiodącej marki, jaką stała się Spółka Ippon Group. Założyciele firmy już w chwili jej tworzenia mogli się pochwalić swoim doświadczeniem w branży, dzięki czemu Ippon Group rozwija się dynamicznie i konsekwentnie realizuje założoną strategię. – Realizujemy inwestycje mieszkaniowe w segmencie premium oraz zajmujemy się budową i wynajmem powierzchni handlowo-usługowych – informuje Anna Bocian Prezes Zarządu Ippon Group Sp. z o.o. w Warszawie. – Tworzymy unikalne projekty inwestycyjne koncentrując się na atrakcyjności lokalizacji, wysokiej jakości wykonania oraz najnowszych trendach mieszkaniowych, w zgodzie z uwarunkowaniami ekologicznymi. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oferujemy wysoką jakość w rynkowych cenach. W realizacji naszych inwestycji współpracujemy tylko z najlepszymi architektami, projektantami oraz wykonawcami budowlanymi.
Spółka została dwukrotnie nagrodzona prestiżowymi tytułami Deweloper Roku 2020, Deweloper Roku 2021 oraz Dobra Marka 2021. Ippon Group jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD), zrzeszającego ponad 200 największych firm deweloperskich w Polsce. PZFD działa od 18 lat i jest największą polską organizacją branżową skierowaną do firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Na poziomie europejskim działa w ramach struktur Europejskiej Unii Deweloperów (Build Europe).

„Aurora” z … ogrodami zimowymi

Ippon Group rozpoczął sprzedaż ostatniego, czwartego etapu swojego sztandarowego osiedla „Aurora” wybudowanego bezpośrednio przy największym parku miejskim w Olsztynie – mieszkania w tej lokalizacji są najczęściej sprzedawanymi lokalami w Olsztynie. Nic zatem dziwnego, iż nowa oferta mieszkań i apartamentów przyciągnęła tłumy zainteresowanych. Obecnie wybudowane zostało już 7 budynków i do użytkowania oddano 523 mieszkania. W czwartym etapie powstaną dwa budynki – Saturn oraz Minerwa (razem 9 budynków). Łączna liczba lokali to 135, o metrażu od 34 do 129 m². Będą to funkcjonalne i wyciszone mieszkania i apartamenty (od 2- do 5-pokojowych), z prywatnymi tarasami o metrażach do 95 m². Jako jedyna inwestycja w Olsztynie, w swojej ofercie proponuje apartamenty z ogrodami zimowymi, które można zaaranżować jako prywatny ogród lub powiększyć strefę mieszkalną o dodatkową przestrzeń. Atutami mieszkań są głębokie balkony od 1,80 m do 2,20 m, wysokie sufity od 2,72 m oraz panoramiczne okna o wysokości 2,30 m, które idealnie doświetlają pomieszczenia. W niektórych mieszkaniach oraz apartamentach znalazły się dodatkowe pomieszczenia na pralnie czy spiżarnie. Całe osiedle budowane jest w standardzie premium, z dbałością o każdy szczegół. Architekci zadbali o place zabaw dla dzieci na wewnętrznych dziedzińcach osiedla. Do dyspozycji mieszkańców są siłownie zewnętrzne, rowerownie ze stacjami napraw oraz garaż podziemny z miejscami parkingowymi. Osiedle „Aurora” jest ogrodzone i monitorowane zapewniając pełne bezpieczeństwo jego mieszkańców. Dodatkowym autem jest doskonała lokalizacja przy największym parku miejskim w dzielnicy Nagórki w Olsztynie. W bezpośrednim pobliżu osiedla znajdują się sklepy, przedszkola, szkoły, banki, restauracje, przychodnie oraz bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska.

Planowane inwestycje

Firma Ippon Group ma w swoich planach kolejne inwestycje z segmentu premium. Jedną z najciekawszych jest projekt luksusowych apartamentów pod nazwą „Mazury Luxury Residence”, z prywatną plażą, molo oraz bogatą infrastrukturą rekreacyjną, położony w miejscowości Naterki pod Olsztynem. W ofercie będą dostępne apartamenty 3- i 4-pokojowe, z metrażem od 85 do ponad 200 m², z możliwością połączenia ich w jeszcze większe powierzchnie. Wszystkie lokale będą posiadały przestronne tarasy, duże przeszklone balkony z widokiem na jezioro Świętajno (Naterskie) oraz ścianę lasu. Apartamenty będą zarządzane w systemie hotelowym co oznacza, że ich właściciele będą mogli zamówić usługę sprzątania, prania czy wykonania zakupów, natomiast nie będą to apartamenty przeznaczone pod najem.
Wiele kolejnych inwestycji powstanie w Olsztynie. Jeszcze w 2022 roku Ippon Group planuje uruchomienie inwestycji przy ul. Wilczyńskiego oraz ul. Sikorskiego. Wybudowane zostaną trzy nowe budynki mieszkalne, w łącznej liczbie 260 mieszkań. Dla wygody mieszkańców, na parterze, przewidziana jest działalność lokali handlowo-usługowych. Osiedle wybudowane będzie bezpośrednio przy linii autobusowej i tramwajowej, co pozwoli na dojazd do centrum czy dzielnicy uniwersyteckiej w 5 minut. Nowy projekt powstanie również na działce przy ul. Kanta w Olsztynie. To serce największej dzielnicy mieszkaniowej w Olsztynie – Jarot. Ippon Gorup planuje tam budowę pięciopiętrowego budynku mieszkalnego i galerii handlowej wraz z garażem podziemnym.
W najbardziej atrakcyjnym miejscu – dzielnicy Redykajny, powstanie nowe osiedle „Leśna Aura”, złożone z 24 domów w zabudowie bliźniaczej oraz jednego domu wolnostojącego. Osiedle będzie położone w bezpośrednim w sąsiedztwie największego lasu miejskiego w Europie, którego obszar liczy ponad 1415 hektarów oraz w otoczeniu jezior i najdłuższej rzeki Warmii i Mazur – Łyny.
Trwają także prace nad projektem dużego osiedla budynków mieszkalnych w cichej i spokojnej dzielnicy Olsztyna, otoczonej jeziorami. Szczegóły i adres lokalizacji zostaną podane wkrótce.
W planach inwestycyjnych jest również budowa nowego osiedla mieszkaniowego w warszawskiej dzielnicy Mokotów, na skrzyżowaniu ulic Modzelewskiego i Domaniewskiej. Jest to doskonała lokalizacja, zarówno pod zakup własny jak i inwestycyjny.

Prospołecznie aktywni

Ippon Group nie ogranicza się wyłącznie do aktywności deweloperskiej. Spółka od wielu lat jest ambasadorem Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, przekazując środki finansowe na leczenie i rehabilitację najmłodszych. Jak podkreśla Prezes A. Bocian: – Silna pozycja firmy na rynku zobowiązuje do angażowania się w tematy społecznie ważne. Wspólnie z Prezydentem Olsztyna, firmą Dam Rob oraz OSiR Olsztyn, objęliśmy patronatem „V charytatywny bieg o złotą monetę”, pomagając i propagując zdrowy styl życia. Nasi pracownicy chętnie uczestniczą w akcjach społecznych. Wspólnie startujemy w biegu zbierając pieniądze dla dzieci – podsumowuje. Fundacja czynnie wspiera chore dzieci, finansując m.in: badania, operacje, indywidualny sprzęt medyczny czy też pobyt w placówkach leczniczych na całym świecie. Warszawski deweloper jest ponadto jednym z Najbardziej Hojnych Darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mogącym pochwalić się podsiadaniem aż czterech Złotych Serduszek. Na wsparcie dewelopera mogą również liczyć szpitale i Domy Pomocy Społecznej. W 2021 roku została przekazana darowizna w postaci stołu diagnostyczno-zabiegowego Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Olsztynie. W latach ubiegłych placówka ta otrzymała m.in. sprzęt medyczny i informatyczny. Ippon Group wziął również udział w II Maltańskim Koncercie Charytatywnym na rzecz Maltańskiego Centrum Pomocy w Barczewie, który odbył się 19 października w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Dochód z koncertu został przeznaczony na wsparcie dzieł maltańskich w regionie: Powiatowego Szpitala Pomocy Maltańskiej pw. bł. Gerarda w Barczewie oraz Domu Pomocy Społecznej Michała Archanioła w Szyldaku.

(Ippon Group_fot. 1 – Osiedle „Aurora” – IV etap)

(Ippon Group_fot. 2 – Osiedle „Aurora” – ogrody zimowe)

(Ippon Group_fot. 3 – Mazury Luxury Residence – wizualizacja)

Wydania archiwalne