KLIENT MA DECYDUJĄCY GŁOS

Sukces przedsiębiorstwa może być mierzony na wiele sposobów, jednak wszystko w końcu sprowadza się do opinii klienta. Dlatego projekt konsumencki, taki jak Konsumencki Lider Jakości, doskonale definiuje markę i jej produkty lub usługi pod względem popularności, ale przede wszystkim jakości gdyż to klient tutaj ma decydujący głos.

Opinia konsumenta liczy się najbardziej

Firma Blachy Pruszyński w tym roku otrzymała wyjątkowe wyróżnienie – tytuł Lidera Dekady 2011-2021. Tak pozytywna opinia na rynku budowlanym to osiągnięcie, na które składa się wiele lat zaangażowania – zarówno ze strony zarządu, jak i pracowników.
Firma Blachy Pruszyński została założona w 1985 roku. Jej dynamiczny rozwój w Polsce i Europie na rynku stalowych lekkich obudów – pokryć/przekryć dachowych oraz elewacji sprawił, że obecnie stoi na czele Grupy Pruszyński. Skupia ona ponad 20 podmiotów działających w kraju i za granicą, między innymi w Czechach, Rumunii, Niemczech oraz na Węgrzech i na Ukrainie.

Sukces produkcji

Można do nich zaliczyć systematyczny wzrost sprzedaży i ciągłe powiększanie przewagi nad konkurencją, a przede wszystkim ogromną rozpoznawalność marki Blachy Pruszyński jako lidera rynku stalowych pokryć dachowych. Asortyment oferowany przez spółkę jest niezwykle różnorodny. Poza tym, dzięki bardzo rozbudowanemu parkowi maszynowemu, firma na indywidualne zamówienie produkuje niestandardowe wyroby.

Lider rynku

Grupa Pruszyński była dostawcą materiałów przy realizacji największych i bardzo prestiżowych projektów w kraju i za granicą. O pozycji lidera polskiego rynku blaszanych pokryć dachowych świadczy kilkudziesięcioprocentowy udział materiałów oferowanych przez firmę w łącznej sprzedaży na rynku polskim oraz liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia w kraju i za granicą.

Blachy Pruszyński ma zaszczyt współpracować z największymi inwestorami i wykonawcami w Polsce. Jej produkty wykorzystano między innymi przy inwestycjach takich jak: fabryka Toyoty w Wałbrzychu, zakład Volkswagena we Wrześni, fabryka Hyundaia w Czechach, nowy Port Lotniczy Okęcie w Warszawie, Port Lotniczy w Modlinie, tor kolarski w Pruszkowie oraz hipermarkety Leroy Merlin, Auchan, Decathlon, Galeria Mokotów, Fort Wola, Maximus, Blue City, Manufaktura w Łodzi, Silesia w Katowicach.

Konsolidacja rynku

Na początku marca 2018 r. spółka Blachy Pruszyński przejęła 100% akcji firmy Florian Centrum – to producent między innymi blachodachówek, blach trapezowych, płyt warstwowych oraz akcesoriów budowlanych. Firma jest obecna głównie w centralnej oraz północno-wschodniej części Polski.

Rozwój

W 2020 roku ruszyła linia do produkcji płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej. Jej moce wytwórcze sięgają 1,5 mln metrów bieżących rocznie, czyli ponad dwukrotnie więcej niż firma była w stanie wyprodukować dotychczas. Stale wprowadzane są kolejne nowości do oferty – w 2021 roku pojawił się nowy system rynnowy o przekroju kwadratowym, a także nowe wzory blachodachówek, oraz szereg akcesoriów dachowych jak np. łata okapowa wentylacyjna.

(fot. 1 -Blachy Pruszyński)

(fot. 2 -Blachy Pruszyński)

Wydania archiwalne