Dobra Spółdzielnia, czyli najlepsi z najlepszych

Przedstawiamy Państwu pierwszą odsłonę prezentacji Spółdzielni Mieszkaniowych, które zostały uhonorowane tytułem Dobrej Spółdzielni, w ramach ogólnopolskiego programu wizerunkowego realizowanego na naszych łamach już od 12. lat. W tym wydaniu zachęcamy do zapoznania się z wypowiedziami Prezesów dwóch prężnie funkcjonujących Spółdzielni Mieszkaniowych – z Torunia i Warszawy, zdobywców tytułu Dobrej Spółdzielni 2022. Pełną wizytówkę laureatów znajdziecie Państwo na stronie: www.strefa-gospodarki.pl

Marek Żółtowski, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Kopernik” w Toruniu:

Jesteśmy jedną z najstarszych Spółdzielni Mieszkaniowych w Polsce. Pierwsze Walne Zgromadzenie odbyło się 4 października 1902 roku, a już trzy lata później powstało pierwszych siedem kamienic. Wszystkie znajdują się nadal w zasobach naszej Spółdzielni i cieszą mieszkańców. W chwili oddania do użytku uważano, że budynki mają wysoki standard i mieszkanie w nich było prestiżem w stosunkowo przystępnej cenie. Zapewnianie mieszkańcom jak najlepszych warunków jest również bez wątpienia tym, co można przypisać Spółdzielni Mieszkaniowej „Kopernik” obecnie. W 2020 roku złożyliśmy projekt w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego Osi priorytetowej nr 3 „Efektywność Energetyczna i Gospodarka Niskoemisyjna w Regionie”, zakładający zamontowanie instalacji fotowoltaicznej na 21 budynkach o mocy ponad 272 Kw. Będzie ona produkować energię elektryczną dla wind i oświetlenia budynków. Nadal się rozwijamy: w 2021 roku ruszyła nowa inwestycja mieszkaniowa.

Maria Gołębiowska, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Służewiec” w Warszawie:

Atutem naszej Spółdzielni, funkcjonującej od ponad 25 lat, jest jej położenie w malowniczej części Mokotowa. Choć dominuje u nas wysoka zabudowa, to nie jest ona zwarta, a bliskość dużych zielonych terenów wyścigów konnych pozwala oddychać czystszym powietrzem niż w innych dzielnicach Warszawy. Ponadto mamy do dyspozycji doskonały system infrastruktury komunikacji miejskiej: autobusy, bliskość linii tramwajowych i metra. Te atuty czynią nasze osiedle przyjaznym dla mieszkańców. Statutowym zadaniem Spółdzielni Mieszkaniowej „Służewiec”, jest m.in. realizacja nowych projektów. W latach 2018-2020 prowadziliśmy inwestycję „Osiedle Szanty”, polegającą na wybudowaniu dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych ze 161 mieszkaniami, lokalami usługowymi o powierzchni 1 150 m² oraz garażami podziemnymi na 179 miejsc postojowych. Obecnie przygotowujemy dwie kolejne inwestycje. Na jedną z nich mamy już pozwolenie na budowę, druga jest w fazie koncepcji.

Wydania archiwalne