Rozwijamy się dla mieszkańców

Pomorska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bydgoszczy funkcjonuje z powodzeniem na lokalnym rynku już od ponad 30. lat. Pod jej skrzydłami znajduje się 2 400 lokali mieszkalnych oraz 1 200 lokali o innym przeznaczeniu. Podstawowym i najważniejszym celem działalności Spółdzielni jest dbanie o interesy mieszkańców, a także zapewnienie im komfortu i poczucia bezpieczeństwa poprzez najwyższą jakość obsługi i wnikliwe wsłuchiwanie się w ich potrzeby.

 

Nie zwalniamy tempa

Pomorska SM wyróżnia się spośród innych spółdzielni wysoką aktywnością inwestycyjną. Dość powiedzieć, iż przez ostatnie dziesięć lat doszło do powiększenia jej zasobów o ponad 40%, a w okresie od 2003 od 2020 roku powstało 27 budynków mieszkalnych na Szwederowie, Górzyskowie oraz na osiedlu Leśnym.
– Pomimo trwającej pandemii nie zwalniamy tempa – podkreśla z satysfakcją Barbara Bernasińska, Prezes Zarządu Pomorskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Bydgoszczy. – Obecnie na ukończeniu jest pierwszy z zespołu dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z inwestycji „Zielony Las” przy ulicy Zaświat 5 i 7. Łącznie zespół pomieści 213 mieszkań o zróżnicowanej strukturze i wielkości oraz 99 miejsc w dwóch podziemnych garażach wielostanowiskowych. Powstanie ponadto wewnętrzna droga pożarowa i zlokalizowane wzdłuż niej miejsca postojowe.   Osiedle „Zielony Las” znajduje się niedaleko ścisłego centrum Bydgoszczy, a jednocześnie w pobliżu największego w Polsce parku miejskiego Myślęcinek. Nic zatem dziwnego, iż atrakcyjna lokalizacja oraz nowoczesna architektura przyciągają wielu klientów. Wiosną 2023 roku ruszy kolejna inwestycja przy ulicy Fałata 12 w dzielnicy Górzyskowo. Dopięta została również kwestia zakupu gruntu przy ulicy Gołębiej 43, który będzie przeznaczony pod budowę kolejnego budynku wielorodzinnego.

Masterkey, czyli wygoda i bezpieczeństwo

Spółdzielnia dba o ciągły rozwój, wsłuchując się przy tym w bieżące potrzeby mieszkańców. Jednocześnie konsekwentnie stawia na ekologię i innowacyjne rozwiązania. Jednym z tych ostatnich jest zastosowanie systemu Masterkey. Stanowi on duże udogodnienie w codziennym życiu, ponieważ umożliwia otwieranie jednym kluczem nawet kilku zamków, spełniając jednocześnie najwyższe kryteria jakościowe i antywłamaniowe. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, nieruchomości spółdzielcze zostały objęte monitoringiem oraz systemem kontroli dostępu do piwnic i hal garażowych. Dzieci mogą beztrosko spędzać czas na certyfikowanych placach zabaw, a dorośli cieszyć oczy piękną roślinnością terenów zielonych, dzięki automatycznym systemom nawadniania. Montowane są również bezobsługowe, atestowane, elektrolityczne uzdatniacze wody Dreamwater2. Bramy i szlabany wjazdowe otwierane są za pomocą sygnału GSM, a w trosce o środowisko naturalne ruszyły prace związane z budową stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Prezes B. Bernasińska jest przekonana o słuszności podjętych działań: – W ten sposób budujemy zaufanie naszych obecnych i przyszłych Członków, dzięki czemu każda kolejna inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców.

Po prostu Dobra Spółdzielnia

Oprócz zadowolenia Członków, udokumentowaniem stosowania najwyższych standardów przez Pomorską Spółdzielnię Mieszkaniową w Bydgoszczy, jest szereg prestiżowych nagród otrzymanych w ostatnim czasie. Wśród najważniejszych jest tytuł Dobra Spółdzielnia GRAND PRIX X-lecia 2011-2020, przyznany m. in. dzięki ugruntowanej pozycji jednego z liderów na lokalnym rynku nieruchomości, konkurencyjnym cenom mieszkań, wsparciu nowych nabywców w zdobyciu funduszy oraz niskiemu wskaźnikowi zadłużenia. Wysoki poziom etyki w prowadzeniu biznesu kolejny już raz zaowocował przyznaniem Certyfikatu Jakości Biznesu – „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2021. Ponadto użytkownicy portalu RynekPierwotny.pl docenili inwestycję „Zielony Las”, przyznając jej II miejsce w rankingu najlepszych inwestycji w Bydgoszczy w IV kwartale 2021 roku. Najświeższym wyróżnieniem jest tytuł oraz statuetka „Orła Polskiego Budownictwa 2021”.

– Jesteśmy wdzięczni za okazane zaufanie oraz dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć i uzyskanych nagród. Wszystko to mobilizuje nas do dalszych działań i przyczynia się do umacniania pozycji Spółdzielni w regionie – podsumowuje Prezes B. Bernasińska.

(fot. 1 – Barbara Bernasińska, Prezes Zarządu Pomorskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Bydgoszczy)

(fot. 2 – PSM)

Wydania archiwalne