PEC Gniezno z prestiżowym tytułem Wiodącego Przedsiębiorstwa Ciepłowniczego

PEC Gniezno z prestiżowym tytułem Wiodącego Przedsiębiorstwa Ciepłowniczego

Gnieźnieńskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. już od 47 lat zapewnia ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową mieszkańcom miasta. Z Ciepła Systemowego spełniającego najwyższe standardy korzysta już ponad połowa użytkowników z Gniezna, a na bieżąco realizowane są kolejne podłączenia. Działania Przedsiębiorstwa zostały docenione przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie tytułem LAUR 2021, w kategorii Wiodące Przedsiębiorstwo Ciepłownicze wśród firm z wolumenem sprzedaży między 200 001 a 1 000 000 GJ. Spółka obroniła również wysokie, 4. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej za rok 2022, organizowanym przez redakcję „Strefy Gospodarki” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

 

Z ważnym certyfikatem 

Spółka od ponad ośmiu lat realizuje inwestycje związane z budową i modernizacją sieci ciepłowniczych, wraz z wymianą węzłów grupowych na indywidualne na terenie miasta. Inwestycje w źródła ciepła, czyli kotły oraz sieć dystrybucji ciepła, realizowane są przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. We współpracy z Gnieźnieńską Spółdzielnią Mieszkaniową i spółką Urbis, likwidacji ulegają domowe „junkersy” na osiedlu Tysiąclecia, dzięki czemu mieszkańcy mogą korzystać z bezpiecznej ciepłej wody dostarczanej przez PEC. Naszym priorytetem jest podnoszenie zaufania Klientów, w oparciu o bezpieczeństwo, najwyższą jakość i pewność dostawy Ciepła Systemowego oraz konkurencyjną cenę świadczonych usług, co zaowocowało w ostatnim czasie przyłączeniem się deweloperów inwestujących w różnych częściach miastapodkreśla Piotr Staśkiewicz, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. – Ponadto niezmiernie miło mi poinformować, iż nasza Spółka przeszła pozytywnie proces certyfikacji norm ISO 9001:2015, 14001:2015 i 45001:2018 w zakresie „Wytwarzanie, przesył i dystrybucja Ciepła systemowego pochodzącego z ciepłowni C-13 i C-14”. Procesu certyfikacji dokonało Bureau Veritas Certification, zaś otrzymany certyfikat jest ważny do września 2024 roku. 

 

Zapraszamy na „Lekcje ciepła” 

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. kontynuuje swoje akcje społeczne związane z szeroko rozumianą edukacją ekologiczną. Jedną z nich są „Lekcje Ciepła” realizowane dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych w mieście. Ze względu na pandemię pracownicy Spółki nie pojawiają się w szkole, a lekcje prowadzą nauczyciele klas pierwszych, w oparciu o materiały przygotowane przez markę Ciepło Systemowe. Podczas zajęć dzieci uczą się o cieple, energii, zasobach i ekologii. Lekcje mogą być również realizowane w formie on-line, na    platformie edukacyjnej dostępnej pod adresem lekcjeciepla.pl. Uczniowie mogą w prosty sposób dowiedzieć się o produkcji i oszczędzaniu energii, powstawaniu zanieczyszczeń powietrza oraz jak przeciwdziałać smogowi i nie marnować zasobów naturalnych. Dzieci uczestniczą też w eksperymentach naukowych związanych z ogrzewaniem i przenikaniem ciepła. W nagrodę za udział w „Lekcjach Ciepła” wszyscy uczniowie otrzymują książeczki pt. „Czerwony Kapturek, misja Czarny Smog”, a szkoła dyplom uczestnictwa w tym innowacyjnym projekcie. Patronat nad akcją sprawuje Prezydent Miasta Gniezna, Pan Tomasz Budasz. 

  

„Zmień bojler na kaloryfer” …  

 Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika przy ul. Pawła Cymsa 14 w Gnieźnie odbyła się nietypowa lekcja wychowania fizycznego, którą    poprowadzili doświadczeni nauczyciele WF, Pan Kamil Murch i Pan Paweł Bartkowiak. Lekcja w formie treningu została zorganizowana przez władze placówki przy współpracy z gnieźnieńskim PEC-em, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zmień bojler na kaloryfer”, której pomysłodawcą jest marka Ciepło Systemowe. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ćwiczeniach aerobowych oraz crossficie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne książeczki przygotowane przez markę Ciepło Systemowe, w których oprócz wcześniej wspomnianych zestawów ćwiczeń, została opisana zbilansowana dieta zapewniająca odpowiednią dostawę energii do organizmu oraz kalkulator zapotrzebowania energetycznego. Dzięki książeczkom uczniowie będą mieli możliwość kontynuowania ćwiczeń w domu. Wystarczy trening 3 razy w tygodniu i odrobina wysiłku, aby zadbać o prawidłowy rozwój młodego człowieka. 

 

… i „Oddaj krew z Cieplikiem” 

 22 maja i 25 września 2021 roku na gnieźnieńskim Rynku, już po raz kolejny odbyły się wspólne akcje Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. i Klubu Honorowych Dawców Krwi „Życiodajni Gniezno” przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża, pod hasłem „Oddaj krew z Cieplikiem”. Krew nazywana jest darem życia, gdyż jest niezbędna do ratowania ludzkiego zdrowia. Nikomu nie trzeba przypominać, że zapotrzebowanie na nią jest ogromne. W specjalnie przygotowanym autobusie, w godz. od 10.00 do 15.00 na gnieźnieńskim Rynku, można było oddawać krew potrzebującym. Jak zwykle mieszkańcy pierwszej stolicy Polski nie zawiedli i nie trzeba było długo czekać na chętnych. Podczas obu akcji zarejestrowało się 87 osób, ale krew oddało 68 mieszkańców, co dało w sumie 30,5 zebranych litrów krwi. Dodatkowo 6 osób zarejestrowało się do banku szpiku. Jak zwykle na oddających krew czekały gadżety reklamowe przygotowane m.in. przez PEC. 

 

Z prestiżowymi nagrodami 

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o zostało docenione przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie tytułem LAUR 2021, w kategorii Wiodące Przedsiębiorstwo Ciepłownicze wśród firm z wolumenem sprzedaży między 200 001 a 1 000 000 GJ. Nagrodę z rąk Przewodniczącego Kapituły, Pana Jacka Szymczaka, odebrał Prezes Zarządu, Pan Piotr Staśkiewicz. Spółka zastała ponadto nominowana do tytułu „EkoSymbol 2021” w programie realizowanym przez redakcję „Monitora Biznesu”. Najświeższym osiągnięciem gnieźnieńskiego PEC-u jest natomiast zajęcie wysokiej 4. pozycji w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej za rok 2022, organizowanym przez redakcję „Strefy Gospodarki” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Sukces ten jest tym bardziej godny podkreślenia, ponieważ Spółka obroniła wysoką lokatę wywalczoną w ubiegłorocznej edycji Rankingu.

(fot. 1 – PEC Gniezno)

(fot. 2 – PEC Gniezno)

(fot. 3 – PEC Gniezno)

Wydania archiwalne