„Społem” PSS w Bochni – z ugruntowaną pozycją na rynku

„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Bochni już po raz kolejny zwyciężyła w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Spółdzielni Spożywców, potwierdzając tym samym swój prymat na krajowym rynku. Spółdzielnia działa nieprzerwanie od 1919 roku, zrzeszając obecnie 399 członków i zatrudniając 289 pracowników. PSS w Bochni dysponuje 11 sklepami o łącznej powierzchni blisko 8 000 m² oraz 4 zakładami produkcyjnymi, co czyni ją największą i najbardziej konkurencyjną siecią handlowo-produkcyjną na lokalnym rynku.

 

Z naciskiem na rozwój i modernizacje

Zakres działalności PSS w Bochni obejmuje sprawnie funkcjonujący handel detaliczny, a także produkcję piekarsko-ciastkarską, masarską oraz gastronomię. Spółdzielnia znana jest z wysokiej jakości oferowanych wyrobów, którą gwarantują zarówno tradycyjne receptury, jak i nowoczesna technologia, obejmująca ekologiczne systemy chłodnicze i grzewcze zastosowane przy ich produkcji i sprzedaży. Mimo kryzysu związanego z pandemią, bocheńscy spółdzielcy nie zwalniają tempa stawiając na rozwój i modernizację swoich palcówek.

– Staramy się na bieżąco modernizować kolejne nasze obiekty: w 2021 roku  przeprowadziliśmy przebudowę jednej z najważniejszych naszych placówek handlowych w centrum miasta, a także zmodernizowaliśmy restaurację „Jubilatka” nadając jej nowoczesny design – informuje Tomasz Pławecki Prezes Zarządu „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni. – Jesteśmy dumni z tego, iż jeden ze zmodernizowanych sklepów znalazł się w czołówce konkursu „Market Roku”, organizowanego przez „Wiadomości Handlowe”.

„Społem” PSS w Bochni to również działalność produkcyjna. W jej strukturach funkcjonują dwa zakłady produkcyjne: piekarsko-ciastkarski i masarski. Wszystkie wyroby produkowane są według tradycyjnych receptur. Wysoki standard jakości produkcji został potwierdzony przez kapitułę programu „Doceń Polskie”, która nadała pięciu produktom prawo używania tego tytułu. Spółdzielnia oferuje ponadto usługi gastronomiczne, realizowane w restauracji „Jubilatka” i Barze Mlecznym. Restauracja, szczególnie po modernizacji,  cieszy się uznaniem zarówno wśród mieszkańców Bochni, jak i przyjezdnych. Przyciąga miłą atmosferą, smaczną kuchnią oraz wysokim poziomem świadczonych usług. Restauracja oferuje też własny catering, a także obsługę różnego rodzaju imprez plenerowych. Z kolei Bar Mleczny kusi domowymi potrawami w bardzo niskich cenach.

 

Efektywność i troska o środowisko

„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców na stałe wpisała się w krajobraz Bochni. Jej logo jest znane i rozpoznawane przez każdego mieszkańca, klienta i przedsiębiorcę nie tylko rodzimego miasta, ale i całego regionu. Firma od wielu lat stabilnie działa na konkurencyjnym rynku. – Dość powiedzieć, że w trudnym ze względu na pandemię koronawirusa 2021 roku, udało się nam zrealizować historycznie wysoki budżet inwestycyjny, zwiększyć obroty oraz poprawić wynik finansowy w stosunku do roku 2020. Prowadziliśmy m. in.  dużą inwestycję związaną z budową hali handlowej o powierzchni 1 500 m², którą ukończyliśmy i oddaliśmy do użytkowania w roku bieżącym – podkreśla z satysfakcją Prezes T. Pławecki.            W planach PSS w Bochni są dalsze inwestycje w rozwój placówek handlowych, modernizację piekarni, a także budowę kolejnych obiektów komercyjnych. Przy realizacji wszelkich inwestycji i remontów, Spółdzielnia przykłada ogromną uwagę do tego, by obiekty były przyjazne dla środowiska naturalnego. Długofalowym celem jest poprawa efektywności, konsolidacja na poziomie zakupowym oraz optymalizacja kosztowa. Zarówno załoga, jak i członkowie Spółdzielni, dbają na bieżąco o ciągłe podnoszenie poziomu świadczonych usług, zadowolenie klientów oraz rzetelną i profesjonalną współpracę z kontrahentami.

 

Otwarci na pomoc w trudnych czasach

Spółdzielnia od wielu już lat realizuje ideę społecznej odpowiedzialności biznesu, dbając o swoich członków i pracowników. Z myślą o nich i ich rodzinach, organizowane są m.in. wycieczki, pikniki, a także wyjścia do kina i teatru. Bocheńskie „Społem” kładzie również duży nacisk na ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych swojego personelu, poprzez organizację różnego rodzaju kursów i szkoleń. Działając na lokalnym rynku otacza szczególną troską rodzimą społeczność, w tym przede wszystkim najbardziej potrzebujących pomocy. Na rzeczowe wsparcie mogą liczyć m.in. jednostki samorządowe, szkoły publiczne, Caritas Diecezji Tarnowskiej w Bochni, Festiwal Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Szpital Powiatowy w Bochni, Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej, a także Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni. Spółdzielnia otacza również swoją opieką lokalne Ochotnicze Straże Pożarne.

Po wybuchu konfliktu za naszą wschodnią granicą, PSS w Bochni zaangażowała się również czynnie w pomoc dla Ukrainy. Do dyspozycji Stowarzyszenia „Wspólnota Bocheńska” oraz Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, został oddany nieodpłatnie lokal po byłej Aptece „Pod Białym Orłem”, w którym dyżurują wolontariusze przyjmujący dary dla uchodźców z Ukrainy.

(fot. 1 – Społem Bochnia)

(fot. 2 – Społem Bochnia)

(fot. 3 – Społem Bochnia)

(fot. 4 – Społem Bochnia)

Wydania archiwalne