Z mocną pozycją wśród najlepszych

Ippon Group Sp. z o.o. z Olsztyna, funkcjonująca już od ośmiu lat na rynku deweloperskim, specjalizuje się w realizacji inwestycji mieszkaniowych w segmencie premium, a także budowie i wynajmie powierzchni handlowo-usługowych. Jako jedyna firma z województwa warmińsko-mazurskiego została doceniona za tworzenie unikalnych projektów, strategię działania i poziom satysfakcji klientów oraz społeczną odpowiedzialność biznesu, plasując się ponownie w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Deweloperów Mieszkaniowych, organizowanego już po raz trzeci przez redakcję „Strefy Gospodarki” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

„Saturn” i „Minerwa” dokończą „Aurorę”
Olsztyński deweloper tworzy swoje unikalne projekty inwestycyjne koncentrując się przede wszystkim na atrakcyjności lokalizacji, wysokiej jakości wykonania oraz najnowszych trendach mieszkaniowych w zgodzie z uwarunkowaniami ekologicznymi. W realizacji inwestycji Spółka kładzie szczególny nacisk na współpracę z najlepszymi architektami, projektantami oraz wykonawcami budowlanymi. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, klienci otrzymują mieszkania w wysokiej jakości i w rynkowych cenach.
Obecnie Ippon Group realizuje czwarty, ostatni etap swojego sztandarowego osiedla „Aurora” w standardzie premium, zlokalizowanego bezpośrednio przy największym parku miejskim w Olsztynie. Do tej pory wybudowano już 7 budynków, w których znalazły się 523 mieszkania. W czwartym etapie, którego zakończenie zaplanowano na jesień 2023 roku, powstaną dwa kolejne budynki – „Saturn” oraz „Minerwa”, ze 135 lokalami o metrażu od 34 do 129 m².

Wyróżniony projekt
IV etap osiedla Aurora, to funkcjonalne i wyciszone mieszkania i apartamenty (od 2- do 5-pokojowych), z prywatnymi tarasami o metrażach do 95 m². Jako jedyna inwestycja w Olsztynie, w swojej ofercie proponuje apartamenty z ogrodami zimowymi, które można zaaranżować jako prywatny ogród lub powiększyć strefę mieszkalną o dodatkową przestrzeń. Atutami mieszkań są głębokie balkony od 1,80 do 2,20 m, wysokie sufity od 2,72 m oraz panoramiczne okna o wysokości 2,30 m, które idealnie doświetlają pomieszczenia. Na wewnętrznych dziedzińcach osiedla znajdują się place zabaw dla dzieci, do dyspozycji mieszkańców są również siłownie zewnętrzne, rowerownie ze stacjami napraw oraz garaż podziemny z miejscami parkingowymi i miejsca do bezpiecznego ładowania samochodów elektrycznych. Osiedle „Aurora” jest ogrodzone i monitorowane. Jego dodatkowy atut stanowi doskonała lokalizacja przy największym parku miejskim w dzielnicy Nagórki w Olsztynie. W bezpośrednim pobliżu osiedla znajdują się sklepy, przedszkola, szkoły, banki, restauracje, przychodnie oraz bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska. Bliskie połączenie do obwodnicy Olsztyna, daje możliwość szybkiego dostępu do krajowej komunikacji i lotnisk.
– Nieruchomości zakupione pod inwestycje zyskują na wartości wraz z upływem lat – podkreśla Anna Bocian Prezes Zarządu Ippon Group Sp. z o.o. – Klienci, którzy zdecydowali się na zakup mieszkania w I,II i III etapie osiedla „Aurora”, już zyskali na wzroście cen nieruchomości kilkadziesiąt procent. Oznacza to, że mogliby sprzedać mieszkanie z wysokim, pewnym zyskiem w krótkim czasie. Zakup nieruchomości premium, w dobrej lokalizacji, daje więc realny zwrot z inwestycji w perspektywie czasu, ochronę kapitału przed inflacją oraz komfortowe życie na wiele lat.

W standardzie podwyższonym i premium

W najbliższym czasie ruszy budowa 3 nowych budynków mieszkalnych z 260 mieszkaniami przy ulicach Wilczyńskiego i Sikorskiego w Olsztynie. Dla wygody mieszkańców, na parterze przewidziana jest działalność lokali handlowo-usługowych. Osiedle wybudowane będzie bezpośrednio przy linii autobusowej i tramwajowej, co pozwoli na dojazd do centrum czy dzielnicy uniwersyteckiej w 5 minut.
Powstanie również projekt na działce przy ulicy Kanta w Olsztynie. To serce największej dzielnicy mieszkaniowej Jaroty. Spółka planuje tam budowę pięciopiętrowego budynku mieszkalnego i pawilonu handlowego (który już istnieje, ale nabierze formy nowoczesnej architektury) wraz z garażem podziemnym. Z kolei w najbardziej atrakcyjnym miejscu – dzielnicy Redykajny, powstanie nowe osiedle „Leśna Aura”, złożone z 24 domów w zabudowie bliźniaczej oraz jednego domu wolnostojącego. Osiedle będzie położone w największym lesie miejskim w Europie, którego obszar liczy ponad 1415 hektarów oraz rezerwatu przyrody w otoczeniu jezior i najdłuższej rzeki Warmii i Mazur – Łyny. Trwają także prace nad projektem osiedla budynków mieszkalnych w dzielnicy Gutkowo. Wykorzystując naturalne walory Warmii, bliskość natury i wody, powstanie kameralne osiedle w myśl filozofii slow life. Na prawie 5 hektarach powstanie tylko 285 mieszkań w niskiej zabudowie.
Budowa kolejnego osiedla mieszkaniowego ruszy również w Warszawie. Ze względu na swoją lokalizację przy skrzyżowaniu ulic Modzelewskiego i Domaniewskiej oraz bliskie sąsiedztwo wielu obiektów biurowych, projekt będzie miał duży potencjał inwestycyjny pod najem krótkoterminowy i długoterminowy. Ippon Group ma w swoich planach również kolejne inwestycje z segmentu premium. Jedną z najciekawszych jest projekt luksusowych apartamentów pod nazwą „Mazury Luxury Residence”, z prywatną plażą, molo oraz bogatą infrastrukturą rekreacyjną, zlokalizowanych w miejscowości Naterki pod Olsztynem. W ofercie będą dostępne apartamenty 3- i 4-pokojowe, z metrażem od 85 do ponad 200 m², z możliwością połączenia ich w jeszcze większe powierzchnie. Ogólnodostępna będzie strefa basenowa ze strefą saun, siłownią, salą treningową, pomieszczeniem bilardowym z barkiem, biblioteką i innymi, spełniając najwyższe wymagania klientów. Wszystkie lokale będą posiadały przestronne tarasy, duże przeszklone balkony z widokiem na jezioro Świętajno (Naterskie) oraz ścianę lasu, dając całkowitą intymność właścicielom. Wyróżnikiem projektu będzie bardzo rozbudowany wachlarz usług dodatkowych dla apartamentów, takich jak np. usługi sprzątania, prania, wykonania zakupów i wiele innych.

Punkty komercyjne i parki handlowe

Firma Ippon Group to nie tylko deweloper mieszkaniowy. W swoim portfolio posiada także obiekty handlowe oraz punkty street mall. Takie obiekty znajdują się już m.in. w Olsztynie, Koszalinie, Bydgoszczy, Mrągowie i innych miejscowościach. Priorytetem spółki jest jej dalszy rozwój. Rozbudowuje również aktywnie bank ziemi pod nowe inwestycje oraz dynamicznie rozszerza działalność parków handlowych.

Społeczny ambasador z klasycznym hat-trickiem

Ippon Group został trzykrotnie z rzędu nagrodzony prestiżowym tytułem Deweloper Roku za lata 2020, 2021 oraz 2022, a w 2021 roku otrzymał dodatkowo tytuł Dobra Marka. Ponadto sztandarowe osiedle „Aurora” zostało nagrodzone w rankingu najlepszych inwestycji w Olsztynie, organizowanym przez RynekPierwotny.pl. Spółka jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD), zrzeszającego ponad 200 największych firm deweloperskich w Polsce. Od wielu lat angażuje się również w życie Polaków w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Deweloper jest m.in. ambasadorem Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, opiekującej się ponad 400 najmłodszymi. Fundacja czynnie wspiera chore dzieci, finansując m.in. badania, operacje, indywidualny sprzęt medyczny czy też pobyt w placówkach leczniczych na całym świecie. Ippon Group jest ponadto jednym z Najbardziej Hojnych Darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mogącym pochwalić się podsiadaniem wielu Złotych Serduszek. Na wsparcie mogą również liczyć szpitale i Domy Pomocy Społecznej. Ippon przekazał szpitalom darowizny, które umożliwiają większe możliwości badań specjalistycznych i opieki nad pacjentami wyposażając szpitale w sprzęt zwiększający komfort leczenia.

(Ippon Group_fot. 1 – Osiedle „Aurora” – IV etap)

(Ippon Group_fot. 2 – Projekt budynku przy ul. Kanta w Olsztynie)

(Ippon Group_fot. 3 – Mazury Luxury Residence – projekt w przygotowaniu)

Wydania archiwalne