Coraz lepsi

Firma Dobroplast Fabryka Okien ze Starego Laskowca w powiecie zambrowskim, należąca do międzynarodowej grupy Dovista, w ostatnich latach stała się jednym z głównych graczy swojej branży na rynku europejskim, co przełożyło się również na jakość zatrudnienia. Wynikiem tego było kolejne zdobycie tytułu Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR, tym razem za rok 2023

Mocne zaplecze…

Firma Dobroplast rozpoczęła działalność w maju 2000 roku. Specjalizuje się w produkcji okien z PCV. W swoim asortymencie ma też drzwi, stolarkę aluminiową i akcesoria do okien. Przemyślane posunięcia zarządu w organizacji przedsiębiorstwa i podpisanie korzystnych umów z kontrahentami oraz sprawne działania w ramach koncernu Dovista zaowocowało ugruntowaniem mocnej pozycji na rynku oraz niesłabnącym od lat zadowoleniem klientów w całej Europie. Za potwierdzenie niech posłuży fakt, że Dobroplast może pochwalić się najnowocześniejszym parkiem maszynowym na naszym kontynencie, w skład którego wchodzi sprzęt od producentów o najwyższej renomie i jakości w ujęciu światowym.

 

…dla świetnej kadry

Zaawansowanie technologiczne sprawia bez wątpienia niesamowite wrażenie, ale najważniejszym ogniwem pozostaje człowiek. Przekłada się to na równie duże inwestycje w kadrę pracowniczą, co w infrastrukturę. Najlepszym tego przykładem jest silne nastawienie na szkolenia i rozwój kompetencji zatrudnionych osób. Dobroplast, jako członek grupy Dovista, ma możliwość wysyłania swoich pracowników do innych firm holdingu – np. w Niemczech czy na Słowacji, dzięki czemu mogą oni zdobywać doświadczenie, porównywać warunki pracy, rozwiązania organizacyjne i produkcyjne, a następnie implementować je na rodzimy grunt. Daje to zatrudnionym osobom poczucie współtworzenia przedsiębiorstwa, budując tym samym integrację z działaniami spółki. Całości w zakresie szkoleń dopełnia Akademia Dobroplast i Akademia Lidera Dobroplast.

Nie bez znaczenia jest też dbałość o przyjazną atmosferę i tworzenie poczucia wspólnoty wśród pracowników. Nowatorski system awansu skupia się w dużej mierze na naturalnych predyspozycjach, a nie teoretycznych ramach funkcjonowania w danym dziale.

W 2022 firma wprowadziła przeprowadzanie ankiet pracowniczych, co jest sprawdzoną praktyką wśród spółek grupy Dovista. Bierze w niej udział 7500 osób zatrudnionych w holdingu. Dzięki temu mają realny wpływ na całą organizację.

Dobroplast zdaje też celująco egzamin w obszarze CSR. Jednym z najważniejszych tego aspektów jest Fundacja VKR, działającą w grupie Dovista, a której celem jest świadczenie pomocy finansowej na rzecz pracowników i ich rodzin oraz współpraca z lokalnymi organizacjami non-profit.

(fot. 1 – Dobroplast)

Wydania archiwalne