TBS-y – w służbie lokalnej społeczności

Za nami tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Rankingu Towarzystw Budownictwa Społecznego, w której zwyciężyło Stargardzkie TBS, wyprzedzając ubiegłorocznego wicelidera, Toruńskie TBS. Trzeci stopień podium podzieliły między siebie Towarzystwa Budownictwa Społecznego z Opola i Wrocławia. Serdecznie gratulujemy, a naszych Czytelników zapraszamy do zapoznania się z pełną tabelą rankingową, jak również z szerszymi prezentacjami wybranych TBS-ów na stronie: www.strefa-gospodarki.pl

 

Agata Kmieć-Łuciuk Prezes Zarządu Stargardzkiego TBS Sp. z o.o.:

Pierwsze miejsce Stargardzkiego TBS Spółka z o.o. na podium rankingu bardzo nas cieszy i pokazuje nam, że nasza praca jest zauważalna i doceniana, że warto myśleć i działać prorozwojowo, nawet jeżeli czasy są mało do tego sprzyjające. Nasze inwestycje, programy społeczne „Potrzebny Dom” czy „Złota Rączka”, administrowanie i zarządzanie blisko 6 tysiącami mieszkań, aktywne pozyskiwanie środków zewnętrznych to kwintesencja naszej działalności, gdzie ważna jest nie tylko infrastruktura, lecz przede wszystkim człowiek i jego potrzeby mieszkaniowe, czasem bardzo specyficzne. Za tymi wszystkimi projektami kryje się cały Zespół pracowników Spółki i nasi partnerzy, w szczególności Miasto Stargard i lokalne organizacje pozarządowe. Wszyscy razem zapracowaliśmy na wspólny sukces i za to serdecznie dziękuję.

 

Beata Żółtowska Prezes Zarządu Toruńskiego TBS Sp. z o.o.:

Miejsce w pierwszej trójce w Ogólnopolskim Rankingu TBS to dla nas ogromna satysfakcja, dziękujemy Kapitule za docenienie naszej pracy. TTBS Sp. z o. o. cały czas stara się poszerzać swój zasób, aby zapewnić mieszkania dla osób potrzebujących. Planujemy wybudowanie ok. 1000 mieszkań. Mieszkania te będą budowane w różnych formułach, m.in. będą mieszkania dla seniorów oraz mieszkania komunalne, dla Gminy Miasta Toruń. Nasze zasoby obejmują obecnie 90 budynków w różnych częściach miasta, a mieszka w nich ponad 5.5 tys. osób. Oprócz realizacji inwestycji dbamy też o środowisko – montujemy instalacje fotowoltaiczne na osiedlach, a także wymieniamy kotły w mieszkaniach na nowoczesne kotły kondensacyjne, modernizujemy kotłownie budynkowe z zastosowaniem rozwiązań oszczędzających energię.

 

Mirosław Kłobukowski Prezes Zarządu MTBS Sp. z o.o. w Płocku:

Informacja o zajęciu IV miejsca, to olbrzymia satysfakcja i przyjemność, tym bardziej że oznacza nie tylko utrzymanie wysokiej lokaty, ale i progres do lat ubiegłych. Dziś MTBS Płock to nie tylko budowa i eksploatacja budynków z mieszkaniami na wynajem czy rewitalizacja płockiej starówki, ale także społeczna misja, wsparcie, pomoc tak dla potrzebujących, jak i wspieranie działalności lokalnej społeczności. Dziękuję za docenienie pracy, wysiłku i wyników. Ale nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie zaangażowanie pracowników, współpracowników, a nade wszystko wsparcie i życzliwość władz Miasta z Panem Andrzejem Nowakowskim – Prezydentem Miasta Płocka i Panem Wojciechem Ostrowskim – Skarbnikiem Miasta Płocka na czele. To sukces naszego miasta, które pięknieje z roku na rok realizując szereg pionierskich programów mieszkaniowych.

 

1. 1. Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
2. 2. Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o
3. Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o.
4. Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Płocku
Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Łodzi
5. Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
6. Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
7. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Zamościu
8. Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
9. Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
10. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Wałczu

Wydania archiwalne