Banki Spółdzielcze – nowoczesne technologie i cyberbezpieczeństwo

Wyrównany poziom i zacięta rywalizacja – tak najkrócej można podsumować tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych. W ścisłej czołówce znalazły się aż 22 banki, co najlepiej świadczy o dobrej kondycji bankowości spółdzielczej w Polsce. Tegoroczne zestawienie pokazało z jednej strony stabilizację na krajowym podium, z drugiej zaś zaciętą rywalizację o kolejne miejsca oraz poprawę lokat na kolejnych stopniach Rankingu.

 

Szczególne gratulacje należą się Bankowi Spółdzielczemu we Wschowie, który po raz czwarty obronił pozycję Lidera, skutecznie realizując już od wielu lat przyjętą strategię rozwoju. Słowa uznania kierujemy również w stronę tegorocznych, jak również ubiegłorocznych WiceliderówBS w Ostrowi Mazowieckiej oraz BSR w Krakowie, docenionych za systematyczny rozwój, profesjonalizm, wdrażanie nowoczesnych technologii oraz poprawę standardarów związanych z cyberbezpieczeństwem. Status quo został także utrzymany na trzecim stopniu podium: swoje pozycje obroniły Bank Spółdzielczy w Skierniewicach i Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż 6 banków poprawiło swoje lokaty w porównaniu do 2023 roku pokazując, że konsekwencja w działaniu przynosi konkretne wyniki z powodzeniem weryfikowane przez niezależne gremium. Kapituła Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych za rok 2024 przyznała ponadto trzy równorzędne wyróżnienia, które trafiły do banków w Jutrosinie, Zatorze i Wąsewie.  

Gratulujemy serdecznie wszystkim tegorocznym Laureatom, a naszych Czytelników zapraszamy do zapoznania się z pełną tabelą rankingową, pozycjami wyróżnionych banków oraz krótkimi wypowiedziami niektórych Laureatów tegorocznego zestawienia. Jak zwykle na portalu www.strefa-gospodarki.pl, znajdą Państwo szczegółową prezentację wybranych Banków Spółdzielczych. 

 

Sebastian Nietyksza, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego we Wschowie: Z dużą satysfakcją przyjęliśmy informację o kolejnym, już czwartym zwycięstwie w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych. To zaszczytne wyróżnienie jest dowodem uznania dla naszej wieloletniej pracy oraz skutecznie realizowanej strategii. Gratuluję pozostałym laureatom, gdyż wspólnie kształtujemy nowoczesność i profesjonalizm w bankowości spółdzielczej. Warto podkreślić, że razem z całym zespołem pracowników tworzymy bank, który jest nie tylko symbolem zaufania i profesjonalizmu, ale również dobrych i wieloletnich relacji z Klientami. Jestem przekonany, że przyszłość otworzy przed nami jeszcze wiele możliwości determinujących dalszy rozwój banku, zgodny z trendami i oczekiwaniami wyznaczanymi przez Klientów. 

 

Monika Tymińska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej: Tytuł Wicelidera przyznany po raz kolejny, jest dla nas dużym zaszczytem i motywacją do dalszego rozwoju. Jesteśmy silni kapitałowo i wynikowo, a nasze wyniki nie są efemeryczne. Siłą Banku są ludzie, a celem systematyczny rozwój, profesjonalizm i bezpieczeństwo. Jesteśmy wiarygodnym partnerem przedsiębiorstw, samorządów i lokalnej społeczności. Oferujemy usługi na wysokim poziomie oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, przy fachowej i miłej obsłudze. Bank spółdzielczy to coś więcej niż tylko dobry i uczciwy biznes, to wyjątkowe i bezcenne relacje, to również wspieranie lokalnych społecznych inicjatyw. Dziękuję Klientom za zaufanie, a Współpracownikom za zaangażowanie i otwartość. Każda przyznana nagroda to Nasz wspólny sukces. Zachęcam Państwa do korzystania z banków spółdzielczych.  

 

Tomasz Gromada, Prezes Zarządu Spółdzielczego Banku Rozwoju w Szepietowie: Zajęcie 4. miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych za rok 2024, jest dla nas ogromnym zaszczytem. Jesteśmy dumni z faktu, że kolejny rok z rzędu utrzymujemy się w gronie najlepszych Banków Spółdzielczych w Polsce. Pokazuje to, że codzienna praca oraz determinacja naszych wszystkich pracowników nad podnoszeniem standardów obsługi zyskuje uznanie. Jesteśmy optymistycznie nastawieni co do przyszłości i wyzwań, jakie się przed nami stawia. Zachęcamy wszystkich, aby korzystali z produktów i rozwiązań oferowanych przez Banki Spółdzielcze, które są oparte wyłącznie na polskim kapitale i dbają o potrzeby lokalnej społeczności. Chciałbym również  bardzo serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Spółdzielczego Banku Rozwoju za całokształt ich pracy, który przyczynił się do otrzymania tego wyróżnienia. 

 

Anna Krawczyk, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego Duszniki w Szamotułach: Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o przyznaniu nam 5. miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych. To osiągnięcie jest świadectwem zaangażowania, pasji i profesjonalizmu całego zespołu. Dziękujemy naszym klientom za ich lojalność i zaufanie, które są dla nas największą motywacją. Każdego dnia staramy się sprostać oczekiwaniom, oferując nowoczesne rozwiązania finansowe i technologiczne oraz najwyższą jakość obsługi. To wyróżnienie jest dla nas inspiracją do dalszego doskonalenia naszych usług. Razem tworzymy przyszłość pełną możliwości. Dziękujemy! 

 

Roman Dawidowski, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Sierakowicach: Z satysfakcją przyjąłem informację o zajęciu 6. lokaty w Rankingu. Cieszymy się z poprawy lokaty o kolejne jedno miejsce w stosunku do roku ubiegłego oraz z faktu, że trud włożony w rozwój został dostrzeżony. Otrzymanie tak prestiżowej nagrody jest wynagrodzeniem oraz motywacją do dalszego budowania silnego Banku. Nasze działania podejmujemy zgodnie z przyjętą Strategią działania na lata 2021-2025, którą realizujemy z poszanowaniem zrównoważonego rozwoju, a satysfakcja naszych Klientów, bezpieczeństwo ich środków finansowych, finansowanie lokalnych przedsiębiorców i rolników oraz JST to nasz priorytet. Nasza Misja to: „Zapewnienie trwałego sukcesu finansowego, bezpieczeństwa i dobrobytu dla naszych właścicieli i klientów”. Gratuluję pozostałym Bankom, które znalazły się w rankingu. Życzę dalszej owocnej pracy i dalszych sukcesów.   

1. Bank Spółdzielczy we Wschowie
2. Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej
Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie
3. Bank Spółdzielczy w Skierniewicach
Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku
4. Spółdzielczy Bank Rozwoju w Szepietowie
Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie
5. Bank Spółdzielczy Duszniki
Bank Spółdzielczy w Limanowej
Bank Spółdzielczy w Gnieźnie
6. Bank Spółdzielczy w Sierakowicach
ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku
7. Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie
Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej w Koźminku
8. Poznański Bank Spółdzielczy
Bank Spółdzielczy w Płońsku
Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu
9. Bank Spółdzielczy w Czarnkowie
Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach
Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie
10. Bank Spółdzielczy w Białobrzegach /td>
Bank Spółdzielczy w Miliczu
Wyróżnienia
Bank Spółdzielczy w Jutrosinie
Bank Spółdzielczy w Zatorze
Bank Spółdzielczy w Wąsewie

Wydania archiwalne