Rewolucja w kuchni

Z Wojciechem Ćmikiewiczem, Dyrektorem Sprzedaży Vorwerk Polska, rozmawia Grzegorz Kozicki

 

Gratuluję, THERMOMIX®, produkt firmy Vorwerk zostały Laureatem I. miejsca programu Konsumencki Lider Jakości 2017, w kategorii „Multicookery”. Konsumenci wskazali Państwa urządzenie jako najlepsze na rynku. Jak przyjmuje Pan to wyróżnienie?

– Przyjmuję je z ogromną radością i dumą. To potwierdzenie pozycji urządzenia Thermomix® jako lidera na polskim rynku wielofunkcyjnych urządzeń kuchennych. Klienci doceniają połączenie nowoczesnej technologii z intuicyjną obsługą i bogactwem inspiracji kulinarnych. Nagroda Konsumencki Lider Jakości potwierdza, że jako firma rozwijamy się w dobrym kierunku, zgodnym z oczekiwaniami klientów.

Zapewne nie każdy zna Państwa produkt, czym zatem jest THERMOMIX®?

– To nowoczesne urządzenie kuchenne, dzięki któremu szybkie i łatwe gotowanie jest możliwe w każdej kuchni. Model TM5 łączy funkcje 12 urządzeń – gotuje, waży, miksuje, sieka, mieli, wyrabia ciasto, blenduje, ubija, podgrzewa, miesza, emulguje i gotuje na parze. Dzięki zastosowaniu cyfrowej technologii urządzenie łączy się z internetem za pomocą dodatku Cook-Key®. Użytkownik zyskuje wtedy dostęp do platformy Cookidoo® z ponad 1600 przepisami (dostępnymi w abonamencie), które wyświetlają się na ekranie dotykowym urządzenia. Każdy przepis zawiera wskazówki prowadzące użytkownika przez proces gotowania krok po kroku.

Co jest jego najmocniejszą stroną?

– Thermomix® jest sprzętem prostym i intuicyjnym w obsłudze. Klienci doceniają jego wysoką jakość i niezawodność. Chwalą też jego wszechstronność i wielofunkcyjność. Jako pierwsi przenieśliśmy gotowanie do ery cyfrowej. Nie trzeba już wertować książek kucharskich, gdyż przepisy kulinarne są dostępne w urządzeniu. Pozwala to nie tylko na profesjonalne gotowanie, ale na oszczędność czasu przeznaczonego na przygotowywanie posiłków.

Na polskim rynku pojawia się coraz szersza oferta urządzeń typu multicooker. Czym należy kierować się przy zakupie takiego produktu i dlaczego warto zainteresować się Państwa ofertą?

– Jako jedyna firma na rynku myślimy o gotowaniu w sposób kompletny – od inspiracji kulinarnych, przez tworzenie list zakupów, po samo gotowanie. Dzięki temu podejściu ułatwiamy życie naszym klientom, którzy mogą w prosty sposób zaplanować nie tylko zakupy, ale menu na cały tydzień. Odpowiadamy na potrzeby klientów opracowując profesjonalne przepisy kulinarne – od dietetycznych po tradycyjne. Z urządzeniem Thermomix® każdy ma szansę gotować jak profesjonalny szef kuchni.

Jak można kupić urządzenie THERMOMIX?

– Firma Vorwerk działa w systemie sprzedaży bezpośredniej. Nasi przedstawiciele handlowi prezentują urządzenie w środowisku, w którym będzie ono wykorzystywane, czyli w kuchniach klientów. W całej Polsce działa ponad 3 tys. przedstawicieli. Osoby zainteresowane poznaniem urządzenia Thermomix® mogą zamówić jego prezentację za pomocą formularza kontaktowego na stronie www.thermomix.pl

Dziękuje za rozmowę.

(fot. Dyr. Wojciech Ćmikiewicz)

Wydania archiwalne