Gwarancja Bezpieczeństwa

Z Ireneuszem Odrobińskim, Dyrektorem ds. Handlu i Marketingu w firmie KOMIN-FLEX Sp. z o.o., rozmawia Grzegorz Kozicki

Produkty marki KOMINFLEX zostały Laureatem I. miejsca programu Konsumencki Lider Jakości 2017, w kategorii „Systemy kominowe (stalowe)”. Czym dla Pana jest to osiągnięcie?

Jest potwierdzeniem słuszności drogi obranej przez naszą firmę 20 lat temu – dbałości o Klienta, jego bezpieczeństwo poprzez dostarczanie produktów bardzo dobrej jakości, z atestowanych, sprawdzonych materiałów. Jest także potwierdzeniem, że solidność wykonania, dbałość o poprawność techniczną oraz otwarcie na uwagi Klientów budują prestiż, a także znaczenie producenta, budują markę. Jest również zobowiązaniem do dalszej ochrony interesów użytkowników wyrobów kominowych przed zalewającą nas byle jakością i pogorszonymi standardami wykonania.

Czym powinien cechować się dobry i bezpieczny system kominowy oraz na co należy zwracać uwagę podczas jego zakupu?

Każdy komin powinien być dopasowany do urządzenia grzewczego pod względem odpowiedniej średnicy, wysokości, rodzaju i charakteru pracy, a użyte materiały powinny zapewniać bezpieczną, wieloletnią eksploatację. Powinien umożliwiać okresowe inspekcje i czyszczenia ale przede wszystkim powinien być wykonany zgodnie z prawem, odpowiednio oznakowany i zgodny z właściwą Deklaracją Producenta. Te cechy posiadają nasze systemy wkładów kominowych i kominów metalowych. Podczas zakupu, sprzedający musi jasno te aspekty wykazać, a kupujący sprawdzić, ponieważ niestety często lekceważony (przez sprzedających lub montujących) komin może stanowić zagrożenie dla użytkownika. Trzeba mieć pewność bezpieczeństwa, każda iluzja w tym względzie może mieć tragiczne następstwa.

Na czym polega wyjątkowość systemu kominowego wyprodukowanego ze stali?

Jest to przede wszystkim specjalna stal popularnie zwana kwasoodporną lub nierdzewną. Materiał taki dobierany jest do warunków pracy – powinny być one uszczegółowione w Deklaracji Producenta. Cienkie, odporne na skropliny ścianki systemu szybko się nagrzewają od przepływających spalin wspomagając ciąg naturalny oraz bezpiecznie odprowadzają wykraplającą się wodę z przestrzeni komina. Jest to szczególnie istotne przy stosowaniu nowych kotłów, których praca cechuje się częstymi, naprzemiennymi załączeniami i wyłączeniami. Modułowa konstrukcja bazująca na 1m elementach ułatwia transport, montaż, ewentualny remont lub modernizację.

Dlaczego warto zainwestować w system kominowy KOMINFLEX?

Właśnie dla w/w powodów: bezpieczeństwa, gwarancji dobrej jakości i efektywności energetycznej. Nasze systemy sprawdzają się w każdych warunkach, dla których są przeznaczone. Często służą także do napraw lub ratują sytuację w przypadku nietrafnych aplikacji systemów kominowych pozostałych wytwórców. Są oprócz tego naprawdę konkurencyjne cenowo. Poza tym staramy się zawsze odpowiadać konstruktywnie na potrzeby Klientów i wykazujemy dużą elastyczność w kontaktach biznesowych. Z nami bezpieczniej!

Wydania archiwalne